Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

(více)

Recenze (505)

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

V paměti mi zůstalo jen pár drobných vzpomínek, tak jsem si dnes dala opáčko. A skvěle jsem se pobavila. Vědecký experiment se nezdařil (či zdařil?) a dva muži se ocitli v ryze ženském světě, lépe řečeno pekle. Platí tu úplně jiná pravidla, ženy vše ovládají po svém, tj."spolkni prášek" a mužský element je zde naprosto nežádoucí. Paralelně mi běžel před očima socík a scénář Pavla Hajného dostával bravurně ironickou podobu, mimořádná smělost v roce 1983. Tedy hodnotím plným počtem hvězd bez mrknutí oka. "Co to je mít chlapa? Pravděpodobně jde o domácí mužskou službu, velmi rozšířenou ve 20. století." ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Já, níže podepsaná, jsem se narodila proti své vůli jakožto muž." To není pravda, ale nechtějí mi ony náhodou ukrást pindíka? Jenže já ho nedám, já ho mám celkem rád a navíc bych neměl čím přemýšlet ve světě žen. Proto budu prchat, navštěvovat podzemní centrum dekadence, žrát svatá jablka a sexuálně dokazovat, že nejsem jen chybějícím vývojovým článkem mezi opicí a ženou. Jelikož jsem však mazaný, tak se budu dál tvářit, že nejuznávanější fyzičkou světa byla Einstein, ale přitom si užívat pozápasovou výměna dresů mezi hráčkami ignorujícími nošení spodního prádla. Se samci Maxem, Albertem a jejich zvlhlými funkcionářkami je zkrátka zábava, což pro mě platilo při premiéře v kině a dneska se na tom vůbec nic nemění. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Na Sexmisi jsem se vydal až nyní a uznávám, že už jsem ji měl asi vidět dříve. Nějak mně ale míjela. Teď si připadám také jak po hybernaci. Přeci jen těch 33 let udělalo své a lecos z tohoto satirického sci-fi snímku působí už notně archaicky. Příběh sám je ale nadčasový a v dnešní době kdy jsou spíše diskriminováni muži přeemancipovanými ženami než ženy získává netušeně další rozměr. To je celkem zajímavá věc a i když řadu tehdejších fórů dnešní omladina asi nechytne (např. ,,Právě mi měli přidělit kvartýr..'' atd..) ten střet posledních dvou ,,samců'' s čistě ženským světem je vtipný. Úžasné je i to, že každý z mužů je jiný. Vědec je po konfrontaci s realitou rozhodnut zemřít a vlastně celou dobu se chová důstojně, dokonce v poslední chvíli volá: ,,Ať žijí muži! '' :-). Zatímco jeho druh je mužem z lidu. Zajímá ho výplata za experiment, po ženách pokukuje jako muž... Ženy ve filmu jsou vnadné, hlavní hrdinka krásná a na svoji dobu muselo toto socialistické soft porno působit jako atomovka nad Nagasaki... Je div, že to soudruzi pustili ven. Vzpomínám coby dítě jak dospělí o filmu v tomto ohledu vášnivě diskutovali. Říkal jsem si, že až ho uvidím, bude tam kdo ví co... :-). A dnes? Těch pár prsatic asi nikoho nerozbunzíruje! :-). Přesto tenhle film řadím mezi originály a klasiku stejně jako prvního Vetřelce. Tím spíše když si člověk uvědomí kdy vznikal. 4 vejce na tvrdo. * * * * ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Bejt na tolik ženskejch sám, hodim si mašli :)) Dokonalá komedie a perfektní satira na totalitní společnost, politicky zcela nekorektní, jó, to byly časy (i když někteří zjevně nepochopili, že o tu erotiku tam tolik nejde). Někdy mám pocit, že za komunistů byla větší tvůrčí svoboda, než teď. "Nevíme heslo, KURVA. - Co to je? - Nemám tušení." / "Koperník byla žena." (Aktuálnější než kdy dříve.) ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Bonus: pár hlášek z filmu. Samec je nepřítel žen! Stále svěží polská komedie, s hláškami a dobovými politickými narážkami, které tenkrát rychle zlidověly i u nás. „Vy mne svlékáte? Co to děláte, vždyť jsem funkcionářka!“ nebo dramatickým: „Vzdejte se! Kchh, kchhrrr...“ „Ááá, děvence došel kyslík.“ Stáří této komedie se sice nebezpečně začíná blížit počtu let, které oba naši samci prospali v hibernaci, ale přesto stále pobaví. I díky vhodně zvolené nesourodé dvojici hlavních hrdinů, úspěšně prezentujících ty špatné mužské vlastnosti, bez kterých by na světě bylo tak smutno a prázdno. A já spolu s těmito „falokraty“ odhodlaně volám: „No jasně, zbláznily jste se, protože jste už dlouho neměly chlapa! Potřebujete chlapa! Pryč s partenogenezí! Ať žijou chlapi! “ ... „Au! Nechte mě! Ne, tam ne! Au!“ „Pomoc! Ženský mě bijou! ()

Galerie (21)

Zajímavosti (25)

  • Partenogeneze, tedy samooplození bez „pomoci“ samce, se v přírodě objevuje především mezi bezobratlými, krom toho byla pozorována například u některých druhů žraloků, plazů (například Varana komodského nebo druhu ještěrky Aspidoscelis neomexicanus, u kterého existují pouze samice) a dokonce i u některých ptáků, například Krůty domácí, byť se většina takto vzniklých embryí nikdy nevyvine. U savců dosud nebyla partenogeneze přirozeně pozorována, nicméně v roce 2004 byla vydána studie, ve které se japonským vědcům podařilo vyvolat partenogenezi uměle u myší. Tato studie byla vydána v časopisu Nature pod názvem „Birth of parthenogenetic mice that can develop to adulthood“ a bylo při ní také zjištěno, že partenogeneze je u savců blokována geneticky, přičemž tento „blokační kód“ přenáší výhradně otec. (vojtaruzek)
  • Olgierd Lukaszewicz, ktorý stvárnil jednu z dvojice hlavných postáv, Alberta Starského, pochádza z jednovaječných dvojčiat a práve jeho brat Jerzy stál pri Sexmisii za kamerou. (Raccoon.city)
  • Hlavním hrdinům se při jedné z jejich eskapád povede utéct před svými pronásledovateli odpadovým systémem, stejně jako hlavním hrdinům ve filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977), když utíkají před vojáky po "úspěšném" osvobození princezny Lei (Carrie Fisher). (KillHurt)

Související novinky

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate

07.02.2018

Pátý ročník festivalu science fiction filmů zavítá do pěti měst. Jako každý rok představí časem prověřené klasiky i filmové novinky, a nově i dokumenty, workshopy, velkolepý koncert nebo diskuse se… (více)

Reklama

Reklama