Reklama

Reklama

Svéráz národního rybolovu

  • Česko Svérázný rybolov (více)

Obsahy(1)

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.  Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (210)

Fr 

všechny recenze uživatele

Rozjímání party Rusáků o všem možném (o životě, o vodce, o vodce, o vo...) mě teda vůbec nechytlo. Ruský humor? Je suchý? Ten mají Angláni. A ten beru. Je absurdní? V tom případě nemám rád absurdní humor! Nevím čemu se mám smát, co je zde vtipný. Pravda, občas malý úsměv. Ale opravdu jen občas. Možná to chce jen najít správnou cestu. Za pomocí vodky. Ale když já mám doma jen slivovici.... . ()

gjjm 

všechny recenze uživatele

Na rozum! Na ten zapomeňte. To je hlavní klad tohoto filmu. Geniálně absurdní a jemně poetická ruská komedie, o partě ruských rybářů, kteří se omylem dostanou do Finska, a hlavně o vodce. Čímsi mi to připomínalo Slavnosti sněženek, ale upřímně řečeno se mi to líbilo mnohem víc :)) Skvělé herecké výkony (Michalyč v podání Alexeje Buldakova), sice nevynikají, ale stačí víc než bohatě, každá druhá scéna je geniální (nejvíc asi "láska na první pohled", pak ta se transformátorem / kadibudkou a ta o žížale, která nesmí chcípnout), scénář je promyšlený a vtipný, i když film se snad ve vodce i vyvolával. Jediná výtka je trochu divná kamera, ale u hláškového filmu to nevadí, taky mě trošku urážel ruský voiceover přes finské dialogy, ale jiný kraj, jiný mrav, a pokud rusky aspoň trochu nerozumíte, tak je vám to stejně jedno. Pokud potřebujete nárazově zlepšit náladu je Svéráz národního filmu jasná volba :) Ten prokurátor, to je náš člověk. Půl vědra vodky, celý ho vypil, a pak měl ještě v klubu přednášku o škodlivosti alkoholu. *** Tady je nějak hezky. My nejsme v Rusku, že ne? ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Och, i kdybych odhlédl od svého názoru, že myšlenka přivádět na svět jakákoli filmová pokračování je sama o sobě perverzní, neviděl bych zde důvod, proč točit pokračování SVÉRÁZU NÁRODNÍHO LOVU. Celou volnou loveckou trilogii považuji za nevtipný filmový hřích 90. let, který má nicméně pozoruhodně vyrovnanou úroveň. Pokud vám tento styl situačního humoru vyhovuje, můžete se u všech tří filmů slušně pobavit. V opačném případě není důvod, proč na to vůbec koukat, lepších komedií jsou mraky. Osobně mi vadí už jen to, že většina zápletek v tomto filmu je jako vzatá přes kopírák z jedničky, jen s jinými kulisami (místo stíhačky je zde ponorka, atd.). Za mě slabé 2 hvězdy. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Není to špatná komedie a má svoje dobré momenty, ale nedokázala udržet moji pozornost tak, abych ji celou dobu sledoval. Nebylo to ani tak tou ruskou povahou a vodkou, ale prostě tím, že se to všechno točilo kolem jednoho. Jak ale říkám, jsou tu scény, které vás skvěle vytrhnou a vy budete mít čemu se smát, ()

MeGab 

všechny recenze uživatele

Trapná komedie, snažící se navázat na poněkud lepší vzor Svéráz národního lovu. Viděl jsem oba filmy jen jednou, ale z toho druhého (ač jsem ho viděl před pár dny) si nepamatuju žádnou z absurdit tak živě jako krávu z dílu prvního. Zbytečně vyhozené peníze za DVD. Jsou však daleko horší filmy, proto jsem dal 2*. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Miniaturní ponorka byla skutečným plavidlem sovětského, později ruského námořnictva. Šlo o plavidlo typového projektu 865 (kód „Piraňa“), které bylo v leningradských loděnicích vyrobeno v pouhých dvou kusech, první spuštěna na vodu v r. 1986. Technické údaje: délka 28,2 m, šířka 4,7 m, max. rychlost pod hladinou 7 uzlů, mohly se potápět do hloubky 200 m. A i když posádku standardně tvoří 3 muži, ponorka je plně ovladatelná i jediným (velitelem), takže rovněž v tom film odpovídá skutečnosti. V r. 1999 byly vyřazeny oba stroje ze služby. (chamonix)

Reklama

Reklama