Mrtví a pohřbení

Filmový horor, odehrávající se v malém městečku na západním pobřeží Spojených států. Jeho hlavním hrdinou je místní představitel zákona, šerif Dan Gillis, který má velké starosti s dlouhou sérií nesmírně brutálních vražd. Musí najít vraha a zabránit dalším tragédiím, jenže tím jeho problémy neskončí. Když nešťastnou náhodou způsobí autonehodu, stane se svědkem neuvěřitelné události. Zraněný chodec si "klidně" nasadí přejetou ruku a uteče. To však není jediná nevysvětlitelná událost. Zdá se, že mnohé z pohřbených obětí brutálních vražd se tajemným způsobem vrací do života. (oficiální text distributora)

kluk z Na

Ze začátku jsem si myslel, že jsem si spletl film, protože to vypadalo jako bych koukal na nějaké lacinné péčko, ale nakonec se ukázalo, že je to fakt horor. Akorát jsem se příliš nebavil po celou dobu, dalo by se říci, že jsem ten film vlastně pročekal, jelikož jsem neustále čekal na nějaké silné scény, ty nejsilnější přišli ke konci, tam mě film začal bavit:-) ()

bolan

Vzhledem k roku výroby se tomu dá leccos odpustit. Taková byla doba, takový byl trend, takové filmy se točili a kromě EVIL DEAD mi žádný nijak v hlavě nezůstal. ()

pend

Slušný počin, dobrá atmosféra, šokující konec a to hned dvojnásobně. Shyalaman si evidentně vypůjčil... ()

H4N1CK4

Není to horor, u kterého bych se zrovna bála, ale přímořské městečko, do kterého je děj zasazen, má svou zvláštně tísnivou a chladnou atmosféru. Divák je svědkem několika poměrně překvapivých zvratů, aby ho ještě na konci zaskočilo nečekané rozuzlení, které nejenže obrátí naruby celý děj, ale také zavrtá do mozku myšlenku, nevypůjčil-li si odtud Shyamalan jednu ze svých geniálních point... ()

Rathalos

No na to,ze je to horor z osemdesiatych rokov minuleho storocia,tak to je velmi slusne natocene a prevedene,vrazdy su fajn a ma to zaujimavy a necakany koniec...:-) ()

Aurus

7/10. Ze začátku to byl nadprůměrný horor ale posledních 20 minut bylo výborné a ten konec sem opravdu nečekal. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má povedenou, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Doporučuji. ()

xavierr13

Nie je to horor, u ktorého by som sa zrovna bál, ale prímorské mestečko, do ktorého je dej zasadení, má svoju zvláštnu tiestnovú a chladnú atmosféru. Divák je svedkom niekoľkých pomerne prekvapivých zvratov, aby ho ešte na konci zaskočilo nečakané rozúzlenie, ktoré nielenže obráti naruby celý dej, ale tiež zavrtá do mozgou myšlienku, nepožičal si odtialto Shyamalan svoju šokujúcu pointu Šiesteho zmyslu... ()

Rockerman

Nemohu si pomoci, ale mě ty třicet a více let staré filmy, byť by byly sebeděsivější připadají jako parodie. Je to asi tím, jaký rozdíl je v podobných filmech natočených tehdy a teď. Je to hlavně v tempu, ale i dialozích, prostě mluvilo se jinak, než teď. Bylo by možná zajímavé, jak by dopadl remake, protože potenciál, využít současné možnosti a udělat perfektní horor tu je. I tak mě to docela bavilo a to hlavně to poznání na samém konci filmu. ()

Raziel_cz

Taková celovečerní epizoda Zóny soumraku. V první polovině možná trochu moc roztahaná a ve finále možná příliš rychle useknutá, nicméně velmi efektivní, co se týče paranoidní atmosféry, hororových sekvencí (siluety za okny jsou stuff of nightmares) a překvapivého rozuzlení. Hitchcockovská technika thrilleru, kdy má divák víc informací než hrdina, sice – alespoň při prvním zhlédnutí – nefunguje úplně dokonale, protože vztah si k šerifu Gillisovi vytvoříte spíše až díky dvěma odhalením na konci (z nichž to první možná ne každý postřehne, ale ve skutečnosti je ještě mnohem děsivější než velký zvrat), ale napětí každopádně prospívá i tak. Nečekal jsem to, ale líbilo se mi to ohromně – což by mě ale u filmu, pod kterým jsou podepsaní Shusett a O'Bannon, asi překvapovat nemělo. ()

JimiH

Výborné béčko, které i přes své nelogičnosti nabízí atraktivních 90 minut zábavy a hrůzy s maskami od Stana Winstona. ()

luccash

Velice originální námět a především výborná a nečekaná pointa. Atmosférou podobné známějšímu THE FOG jen s ještě snad tíživější atmosférou. ()

Barka88

Stará poctivá klasika, která mě opravdu bavila. Občas mi teda zůstával rozum stát nad chováním některých postav, ale poctivé efekty a výborná hudba převažují. Závěr je naprosto famózní. ()

Scharra

Film, ve kterém celou dobu tušíte, že něco je špatně. Překvapivá pointa mne donutila zvednout hodnocení o jednu hvězdu ()

Likan7

Atmosféra fajn, všechno ostatní bída a nuda. Nemohl jsem se zakoukat, nemohl jsem se zabavit a nemyslím, že by to bylo dáno dobou natočení. Jen je to prostě špatný film. Tentokrát TedGeorgeovi a jeho doporučení zapomenutých hororů nepoděkuju. ()

Psycho.R

Inu, většinu filmu jsem měl pocit, že sleduju něco v kvalitě Mistra loutkaře, ovšem závěr mě vyvedl z toho, že jde o přímočarý horor. Závěrečný zvrat mě mile překvapil, sice by mohl být lépe natočený, ale je to velké plus, které 2* vytáhlo na 3*. ()

Knor

Nečekal jsem tak milý překvapení. Tento horor je opravdu unikátní svou pochmurností a pachem smrti od prvních minut. Má to super atmosféru, velmi slušný krvavý scény a nečekaný rozuzení jako pecka na závěr. Vážně dobrý horor. ()

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

Svet bez lží od scenáristu ALIENa

21.08.2005

Ako by vyzeral svet, keby existoval dokonalý a neomylný detektor lží? Touto otázkou sa bude zaoberať sci-fi thriller THE TRUTH MACHINE podľa rovnomennej knihy Jamesa Halperina. Prečítať si ju a… (více)