The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Long Long Time (S01E03)

(epizoda)
  • USA Long Long Time
TV spot

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

Diskuze

NiMareQ

Jo, už asi rozumím, co ti vadí. Ale špatně si to vyjádřil. Tady opravdu nešlo o tlačenku LGBT, ale spíše o to, že pojali ten příběh trochu jinak. Více optimisticky v rámci hlavního motivu prvního TLOU, kterým je láska. A mě osobně to nevadilo, vytvořilo to krásný, hořkosladký kontrast k apokalyptické realitě a nakonec to sehrálo stejnou roli jako ve hře - díky tomu dopisu, co Bill nechal Joelovi.

na příspěvěk reagoval NiMareQ

TheDarKnig

Proboha 🤦‍♂️. Ve hře se Bill s Frankem rozešli ve zlém, Frank pošel, protože ho Bill sral a radši by zdechnul, než strávil byť jediný den s Billem, a Joel s Ellie se chytli do Billovy pasti, který stále v den jejich setkání žil. tečka. Neřeším jestli byli nebo nebyli gayové. Řeším, že to předělali aby cíleně vytvořili nějaké konkrétní "poselství".

TheDarKnig

Pokud vím, tak si Titanic James Cameron napsal sám. Šel jsem do toho s tím, že to tam bude a tak to násilné nebylo. Jak jsem řekl, kdyby tohle byla samostatná epizoda třeba Black Mirror tak 5*. Jde o formu a kontext. Rozvinout příběh TLOU jde ve stejném duchu i jinak a ne natáhnuté na celou epizodu.

TheDarKnig

Násilí nemusí znamenat jen se zbraní u čela, jde o to jak moc předělají předlohu. Do určité míry je to tvůrčí svoboda, ale když se ten stejný pattern začne objevovat v nejednom díle, začne to být podezřelé a to je "násilné" a manipulativní.

Ingtar2

Dokážeš si představit, kdybych Leonarda da Vinciho vyobrazil jako heterosexuálního černocha? Tohle je pro mě prostě přes čáru, takže když mi předlohu, předělají do romantické slaďárny, tak mi to bude sakra vadit a je mi jedno jestli to byli homo nebo hetero, černí nebo bílí. Předloha je předloha. Drobné tvůrčí odchylky jsem ochoten tolerovat, ale ne tak, aby to cíleně dávalo najevo zcela jinou zprávu.

NiMareQ

V čem je to manipulace? Prostě je to romantický příběh. Nikdo ti násilně nic nevnucuje. Nebo maximálně tak násilně jako ti vnucoval James Cameron násilně romanci v Titanicu nebo jakýkoliv jiný režisér v jakémkoliv jiném filmu, který měl nějakou romanci.

na příspěvěk reagoval NiMareQ, NiMareQ

TheDarKnig

Nejde o to, že to byl nebo nebyl krásný romantický příběh. Byl, a v jiném kontextu bych jej hodnotil jinak. Ale tady v tomhle kontextu to tak prostě být nemělo. Navíc že zvolili nenásledovat předlohu beru jako zradu. Druhá zrada je, že to je manipulace, jednak aby se zavděčili cílovce, ale taky aby postupně soustavně otupovali širokou veřejnost, až se vůči tomu stane apatická. Ať si LGBTQ+ dělají sami sobě co chtějí, nechci jim nic upírat, ale násilně vnucovat svoje hodnoty těm, kteří žijou jinými hodnotami tím, že ti předělají to co máš rád a naservírujou ti to ve zbytečně přehnaném formátu je prostě no bueno.

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Čítal som prvé compendium, k ostatným som sa zatiaľ nedostal lebo sú drahé as fuck, ale nepovedal by som, že je tWD sračka.

Na tom sa tiež nikdy nezhodneme :D

NiMareQ

Ale tady to právě vůbec žádná vymývačka nebyla, ale pouze citlivý a krásný romantický příběh (úplně jedno jestli homo nebo hetero), který rozvinul důležité a hlavní téma celého TLOU a pomohl v posunu hlavní postavě skrze ten list a skrze paralelu mezi ní a Billem. Fungovalo to samostatně, ale hlavně to fungovalo i v rámci příběhu a mělo to roli.

na příspěvěk reagoval NiMareQ

NiMareQ (hodnocení, recenze)

Nemám nic proti LGBTQ a kdyby tohle byl samostatný post-apokalyptický příběh v rámci Black Mirror nebo třeba Weird City, kde jsem epizodu "The One" hodnotil 5*, tak by to byl i fajn emotivní zážitek, takováhle sprostá a cílená promo vymývačka LGBTQ+ ale ne ne!

Do zombie post-apokalyptického remaku hry tohle prostě nepatří, vždyť to takhle ve hře ani nebylo. Frank začal Billa nenávidět, utekl a nechal se sežrat zombie, a setkání Joela a Ellie s Billem proběhlo úplně jinak. Fuj hnus, odpad 👎.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Ingtar2

Ingtar2

TWD je naneštěstí objektivní sračka (nepočítaje první sezonu a pak možná nějaké záchvěvy kvalit sem tam v některých dalších sezonách... ale pravda je, že já jsem u toho už z většiny nebyl) :D

Jestli jsi nečetl komiks, určitě doporučuji. Jeden z nejlepších, co jsem kdy četl. A taky ty Telltale adventury/interaktivní videoherní seriály. Nebo alespoň první sezonu, ta byla fakt parádní :)

na příspěvěk reagoval Ingtar2

Deyw

Tak milování tam ani nebylo, pouze (krátká) předehra a pak scéna skončila.

Já na HBO... o STARZ ani nemluvě, viděl už jinačí věci :D

Deyw (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

jojo vsak pockej az tu bude vic hodnoceni, popripade pak na celek :) ale mezi 1,2dilem je skok dolu proste velkej :) :D

Deyw

77 procent, i kdybych ho bral vážně (protože je zkreslené těmi hodnoceními homofobů a podobných kreatur) je stále velmi vysoké a dobré hodnocení.

Pod "seriál šel do háje" si představím, že epizoda 2 má 90 procent a epizoda 3 60. A i tak by to ještě nutně nemuselo znamenat úplný konec, někdy se stane, že jedna epizoda je o dost slabší než ostatní. Hodnotit seriál (seriál znamená celý seriál - resp. prozatím aspoň první sezonu) znamená hodnotit ho až když vyjde celý. To snad chápeš?

na příspěvěk reagoval Deyw, Deyw

parradoxx

Akce... nejlepší lpříběhy nejsou jenom o akci, ale o vztazích, vývoji charakterů, kráse a tragédii života. Jestli chceš bezduchou akci, koukej třeba na Rychle a zběsile.

To vše je v TLOU. I v TWD. Ačkoliv TWD seriál šel kvalitativně do háje hodně rychle. Předloha je stokrát lepší.

na příspěvěk reagoval Deyw, Ingtar2

Uživatel TheDarKnig smazal svůj příspěvek.

parradoxx

parradoxx (hodnocení, recenze)

Na seriál jsem se těšil ale touto epizodou u mě skončil. Vrátím se raději k Ricku Grimesovi a jeho partě, tam je aspoń akce. Nejsem srab jak někteří tady a řeknu na rovinu že mě LGBT komunita nezajímá a tohle sledovat nechci. Já chtěl vidět alternativní zombie apokalypsu ala Źiví mrtví. Nic víc

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

"Nic nemám proti LGBT" A pak ta hromada zvracejících smajlíků. Všichni mu věříme, lobotomovi. Jakoby HBO nebylo progresivní celá desetiletí a fungovalo to často zcela perfektně (viz např. kultovní Six Feet Under a mnoho dalších seriálů).

na příspěvěk reagoval TomyPoty

ThisistheWay

ThisistheWay (hodnocení, recenze)

Nic nemám proti LGBT, ale proč už i HBO chce dopadnout jak Shitflix, kdy za poslední rok vyprodukovali tolik sraček, že na to nestačí databáze..... Tento díl byl jeden velký omyl a doufám že po 4. díle na něj hned zapomenu. Tohle do sci-fi seriálů se zombie nepatří. Takový potenciál měl tento díl a takto ho posrat... To jsem dlouho neviděl. 🤢🤢🤢🤢🤮🤮

na příspěvěk reagoval esmo52, Maniax