The Last of Us

• USA The Last of Us
USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (více)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Diskuze

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

TLOU 1 a 2 mají hodně silný příběhy, ale aktuální God of War Ragnarok, taky patří mezy ty silné a v určitém směru destruktivní.

MatejQ004

MatejQ004 (hodnocení, recenze)

W.Dow

Naprosto souhlasím, oba dva díly jsou příběhově to nejlepší, co jsem u videoher hrál a viděl, včetně všech postav, nebo aspoň velké většiny.

dragon94

Tak pro mě osobně Abby fungovala naprosto skvěle, ono s Ellie měla hodně společného a vlastně její příběh začínal (hráč ho převzal) tam, kde Ellin skončil v TLoU2. Pro mě osobně jsou oba dva díly asi to nejlepší, co jsem hrála :)

na příspěvěk reagoval MatejQ004

dragon94

Proč je to kravina? Ellie byla na Joela naštvaná kvůli lži ohledně její jedinečnosti, takhle by měla důvod být za tvou tvrdohlavost naštvaná na sebe a tím by lépe ospravedlnila svou motivaci ve slepé pomstě na Abby. Ať už to autor myslel jakkoliv, mě to zkrátka nesedlo.

Ono v podstatě šlo o doplnění těch samých událostí z jiného pohledu, jen k nim dodali Seraphiny a vzhledem k tomu, jak sem na postapokalyptické fanatiky alergický, o to více mi tuhle její část hraní kazilo a většinu jsem raději jen proběhl.

Podle mě se v závěru Neil snažil srovnat Ellie s Abby na stejnou úroveň, ale to se minulo účinkem, když kromě pomsty otce byla její rozhodnutí pro mě nepochopitelná a navíc byla ještě větší rozvracečka vztahů s podílem na zničení vlastní skupiny.

Tohle moc nezávidím autorům seriálu až dojde na zfilmování prvního pokračování. Hodnotné odvyprávění dvou příběhů a jejich provázání. Ostatně o to více by mě zajímalo, pro koho je tento seriál vlastně primárně určen.

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

st.ranger

SPOILER z her .... Druhý odstavec... COŽE?! :D To je jedna z největších kravin co jsem kdy slyšel. :D  Joel byl pro ní jako otec a jak se na konci dozvíme nešlo jen o tohle, ale taky o to, že jí Abby připravila o možnost odpustit mu.

Co se uprav týče tak možná myslíš ten PS5 remake.. Tam prý nedošlo k ničemu zásadnímu kromě změn vzhledu některých postav. Včetně doktora na konci.

U hraní za Abby jsem měl zpočátku ten problém, že příliš nedoplňovalo příběh Ellie. Čekal jsem, že půjde o stejné události jen z pohledu jiné postavy.. Nakonec jsem si však řekl, že je to možná takhle lepší, protože nám tvůrci ukázali, že si Abby žije dál vlastním životem a prochází si vlastními problémy. Což ji hráčům představilo mnohem více než kdyby se řešilo to samé co v první polovině hry jen z jiného pohledu.

na příspěvěk reagoval st.ranger, W.Dow

dragon94

Tak to je podvod, zaregistroval jsem totiž od Naughty Dogs, že budou upravovat remaster tak, aby jim to zapadalo do celkové konceptu. Takže asi jen kecy.

Ještě mě napadlo ohledně setkání Joela se skupinu Abby na začátku druhého dílu. Podle mě by to celkově více fungovalo, kdyby po odražení hrozby vběhla na scénu Ellie a Joela oslovila jménem. Pak by si dávala za vinu jeho smrt a její motivace pomstít se Abby by byla mnohem silnější a mnohem více opodstatněná.

Při hraní za Abby se mi jen zdálo, že autoři nepřemýšleli nejdříve nad dějem, ale hru hlavně postavili na tom, aby jedna část byla o plížení a druhá o akci. A její příhěh bohužel moc zajímavý nebyl, spíše jsem jim s každým dalším poznáním více nenáviděl. Promarněná šance na nový charakter.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Riley ve hře je straší než Ellie, asi o dva roky tuším. Vtipný je že tady jak Bella, tak i Storm sou stejně starý, ale Belle bych byl schopný uvěřit, že jí je těch čtrnáct. Za to Storm ne, vypadá straší.

W.Dow (hodnocení, recenze)

Popravdě jediná herečka co mi nesedí je ta, co hraje Riley a zatím netuším proč :D

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Uživatel Yoshitsune smazal svůj příspěvek.

cernakus

Já vím, že bych to neměl psát a že toho budu litovat, protože to otočíš proti Bella Ramsey a použiješ to na ni jako zbraň. Ale kdybys jedničku hrál, tak bys věděl že Ellie má LBSL - leukoencefalopatii s postižením mozkového kmene a míchy a elevací laktátu. Nemluvě o tom, že její matka měla schizofrenii, která může být dědičná, nicméně zatím se u ní nic takového neprojevilo, ale nicméně i tak by se měla nacházet v určitém psychoidním stavu a mohla by mít halucinace. A to sem ještě nezmínil tu houbu, která ji i tak prorostla do mozku. Tak a tohle je ten moment, kdy toho začínám litovat........ahhh.

na příspěvěk reagoval cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Ani jednou. Na herní filmy koukám na youtube. Je to rychlejší a můj omezený hrací čas využívám na hraní her, které by běžný plebs nebavily pro svou náročnost na myšlení.

Viděl jsem tedy pouze jedničku. Průměrné rodinné survival drama v zombie apocalypse.

To však nemění nic na tom, že Mormontová ... ech tedy Ramseyová vypadá jako by měla Downův syndrom. Ellie z her je pak ryzí vykrádačka Ellen Pageové, když byla ještě relativně hezká dívka. Pokud ty vidíš mezi těmi dvěma nějakou podobnost, tak by jsi si měl nechat vyšetřit buď zrak nebo mozek.

cernakus

A teď mi pověz kamaráde, kolikrát si hru hrál ? A hrál si vůbec hru ? Stačila by jednička......nemusíš nutně hrát dvojku a DLC.

na příspěvěk reagoval cernakus

st.ranger

Hraju remaster tedy PS4 verzi hry. Chtěl jsem si to zopáknout před seriálem, posbírat všechny collectibly, abych si to obzvláštnil a tak nějak se s touto verzí rozloučil, protože příští rok si jistě pořídím ten remake na PS5. Ačkoli jsem slyšel, že je prakticky totožný a žádné úpravy v něm nejsou. Krom tedy vzhledu postav.

na příspěvěk reagoval st.ranger

dragon94 , dragon94

To by dávalo smysl. Po letech v osadě jakékoliv podezření pominulo a jak zmiňuješ, koho by napadlo cestovat přes několik států kvůli pomstě. Což pak v závěru opakuje Ellie.

Hraješ původní nebo remaster? V remasteru jsou prý nějaké úpravy v příběhu.

SPOILER

Zrovna teď hraji znovu první díl a chvíli potom co Joel dojde k elektrárně tak se představí první random holce co tam stojí na stráži. Jasně tou dobou už ví, že mu asi nic nehrozí, protože je to skupina jeho bráchy.. Ale to vlastně nemůže vědět tak úplně. Nezná ty lidi, neví co jsou zač.. a s bráchou se rozkmotřili právě kvůli tomu, že byl součástí skupiny, kterou Joel neschvaloval.

Takže jak říkám Joel svý jméno nikdy netajil. Dokonce v okolí Bostonu byl docela známá firma. Nehledě na to, že Abby tou dobou už dávno věděla kdo to je.

na příspěvěk reagoval st.ranger

W.Dow

Já sem se taky snažil to hrát na plížení a lidi sem jen dusil, když si mně někdo všiml, tak sem se přizpůsobil buď sem bojoval a nebo sem se snažil utéct a následně schovat, s tím že si to sním vyřídím později.

TheDarKnig

Přesně, někdy mám pocit méněcennosti při uvědomění si, jak většina ostatních je dokonalejší než Chuck Norris :D

Yoshitsune

To záleží už na hráči, já se třeba proplížila většinou hry a zabila jsem jen malou hrstku lidí, nejspíš ne víc co mám prstů na ruce :D Většinou jen ty, co mě hra přinutila zabít a i na konci v té nemocnici jsem žádný masakr nespáchala.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

W.Dow

Vtipný, jak někteří lidé od postav poožadují 100 procent času stoprocentně logické chování. Jak by tak lidé fungovali.

na příspěvěk reagoval W.Dow

dragon94

Stejně tak po letech v "mírumilovné" osadě, kde si nemusel hlídat záda kvůli konzervě, to je opravdu tak nemyslitelný? Stejně jako i kdyby, lidé prostě chyby dělají a stojí je leckdy život, horší by bylo kdyby naopak chybu udělal a nezaplatil.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, dragon94

Třetí řada Euforie přece jen dorazí

Třetí řada Euforie přece jen dorazí

16.07.2024

Jen pár měsíců nazpět jste se u nás mohli dočíst, že plánovaná třetí řada veleúspěšné Euforie se zmítá v problémech a není zdaleka jisté, jestli se vůbec na druhou sérii bude nějak navazovat a příběh… (více)

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD