Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana" domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi. (Cinemart)

Tomulka

Celkem slušné sci-fi. Rozhodně humorně pojaté. Některé scény jsou sice dost naivní a nevěrohodné, ale neměl jsem prostor to moc řešit. Jako celek to byl slušný film. ()

soukyd33

Jeden z nejlepších filmů o záchraně kosmonauta, který kdy byl natočen. Od začátku až do konce se stále něco děje, a tak nejsou hluchá místa. Zajímavý a snad i v reálu možný plán na záchranu tento film proslavil. Doporučuji. Hvězdiček 5***** ()

Royaldell

Není to taková emoční bomba jak Interstellar,ale stejně si Marťan získal mé srdce a to v momentě,kdy začal hrát David Bowie. Matt Damon,you are my hero. Ridley Scott? So are you! ()

90125

Vcelku zábavná, ľahká hollywoodska oddychovka. Hlavne aby bol po skončení ten správny, humanistický pocit. Všetci týpci vo filme sú predsa tak veľmi pozitívni a charakterní, dokoca aj tí šikmáci sú kamoši (!!!). Marťan je určite viac zábavná, dobrodružná komédia ako napínavá sci-fi dráma a je škoda, že Ridley s napätím tak šetrí a namiesto toho srandičkuje. Hlavne mi ale vadí, že znovu vítazí komerčné science-nonsens-fiction, kde let do vesmíru je jednoduchý ako fúknuť do holubieho pierka. Skutoční astrofyzikovia sa museli znovu riadne zabavit. Na druhej strane som veľmi rád, že sa postavy vo filme snažia všetko riešiť vedecky a nikdo neočakáva pomoc od boha. Lenže súčasne kozmonaut Mark zvláda celú tu tortúru ako by nič. Rok nič neje, ale sily má stále ako kôň. Život na Marse je vlastne brnkačka. Akoby bol na hrebeňovke v Nízkych Tatrách. Ešte štastie, že postavy z hollywoodskych scenárov sú tak psychycky odolné keď treba. Marťan vlastne dosť pripomína podobne po hollywoodsky odfláknuté Gravity a Interstallar. A ten prenos na Times Square, to bola sila. Škoda že potom neprepli napríklad do Somálska, kde počas tejto niekoľko miliard dolárovej záchrany jedného hladujúceho človeka na Marse, umrelo od hladu niekoľko tisíc ľudí. A to americké dočínskejritilezectvo je tiež dosť nechutné. Miss you, good-old Ridley. 70 % ()

Bogrant

Zabudnite Damona na Marse a on si z toho urobí vlastnú one-man-show plnú vzrušenia, striedavej nálady, vtipných uštipačných narážok a odhodlania a nie zbytočného blábolenia. Navyše to celé kontroluje pevná ruka Ridleyho Scotta, ktorý sa teda vo veľkom predviedol. Veľké pozitívne prekvapenie. ()

draxxi

Wow! Cekal jsem spis komornejsi, depresi protkany pribeh...a toto...? Paradni jizda. Nevim jak moc z toho vseho je a nebo neni realny, ale to vem cert. Paradni pribeh, napeti, pastva pro oci, super Matt Damon, skvele technicky vychytany... Vazne hezkej film... 3/2/2021 93% ()

ledofredo

Ve scéně, kdy se řeší hmotnost nouzového modulu a je přenášen videokonferencí, je vidět že se mění počet a poloha předmětů a modelů sedaček při řešení co všechno v modulu zůstane. ()

Jiriiik04

Marťan je rozhodně jeden z nejsilnějších filmových zážitků, minimálně co se týče novodobé kinematografie. Technická stránka snímku je neuvěřitelně strhující – film nám předvádí doslova vizuální mistrovství, které je silně podpořené parádní kamerou, díky které tu máme nádherné scenérie Marsu. Dále tady máme vynikající audiovizuální stránku, která když se spojí s famózní obrazovou složkou, vzniká nám výborné spojení obraz-zvuk, které nás ještě utvrzuje v tom, že se díváme na skvělý snímek. Matt Damon v hlavní roli je opravdu fantastický – pociťujeme s ním samotu, ale zároveň mu žereme ty jeho ironický a cynický kecy, díky čemuž je film skvěle odlehčen. Je škoda, že kromě něho se ve filmu nenachází postava, která by mě herecky nějak strhla, ale sluší se zmínit to, že i zbylé herecké obsazení je dost fajn. Se scénářem bohužel snímek lehce naráží – zatímco první polovina snímku mi přišla absolutně skvělá po všech stránkách, v druhé půlce děj trochu zpomalí a závěr mohl být rozhodně napínavější… Ovšem i přes kritiku scénáře musím říct, že se jedná o optimistické, výborné, napínavé a také vcelku realistické sci-fi, co víc mohu od současné kinematografie chtít? Snímek je přesně na hraně pěti a čtyř hvězdiček, ovšem díky famózní první polovině se rád přikloním prozatím k pěti hvězdičkám. 90% ()

Brvis

Pro nadšence (jako jsem já) planety Mars je to velmi povedený snímek. Jakože opravdu příběh je skvělí, já osobně bych na Marsu nepřežil ani 24hodi, natož tak tolik, co ten astronaut. Je fascinující sledovat, co nejspíš lidstvo dokáže do konce tohohle století, a to kolonizaci Marsu. Velmi by mě zajímalo, kolik faktorů v tomto filmu bylo čistě vymyšlených a kolik reálných. Ale teď k filmu. Film má sice jen "144" minut, ale v realitě mi to připadalo  na nejmíň 200 minut. Ale věc, které si všimnete na první dobrou je, že film na to, že je z roku 2015, tak má perfektní vzhled. Takže bych tento snímek doporučil shlédnout pouze v případě, že na to máte čas, jinak to nemá smysl. Ale nápad je to skvělí a fascinující, takže 7,5/10. ()

nuG6et

Velmi povedená adaptace knihy, které vystihuje všechny důležité momenty a celkovou atmosféru. Malinko tu chybí technické detaily a myšlenkové procesy, které dělají knihu zajímavou a jedinečnou. Přesto výborný počin po všech stránkách a dobře využitá dlouhá stopáž filmu. Matt Damon dobrá volba pro Marka, Mars po vizuální stránce skvělý a nechybí ani "otravné" disco. ()

Dupac

Říká se, že z hovna bič neupleteš, ale v podmínkách Marsu, s Mattem Damonem v kabině a Ridley Scottem ve velíně se můžou podařit brambory. Režisérova vize, která nás dokáže věrně přenést na Mars, Marťana pozvedává nad další líbivou variaci na Robinsona / Trosečníka. Bohužel klišovitost scénáře (hlavně NASA je podaná jako nějaká osmdesátková korporace) a okaté nadbíhání čínským kinodistributorům způsobují tvrdé přistání zpátky na Zem. Slabší 4 nebo ultrasilné tři, pořád se nemůžu rozhodnout. ()

Poryv

Co dělá Marťana sci-fi filmem? Přeživší na Marsu? Vůbec ne. Tohle je sci-fi především proto, že se zde jeden z nejkrutějších diktátorských režimů světa, Čína, objímá s centrálním nepřítelem, Amerikou, ve snaze zachránit život “Robinsona” z NASA. Něco tak nepředstavitelného a absurdního by nevymyslel ani ten největší idealista na světě. ()

L.O.T.R

Neuveriteľné, že môj najobľúbenejší režisér Ridley Scott natočil niečo tak úžasné! Dychberúca jazda akou je Marťan si Ridley nielen že napravil reputáciu u mnoho ľudí, ale jeho hejteri mu môžu len tíško závidieť. Už to pochopte! Ridley si točí svoje filmy tak ako sa mu zapáči a robí to podľa môjho názoru veľmi dobre. Knižnú predlohu od Andyho Weira som nečítal a som za to aj rád, pretože by to skazilo ten moment prekvapenia. Herecké obsadenie je tu na jednotku a Matt Damon, ktorého sme mohli naposledy v hl. úlohe vidieť vo filme Elysium, to ustál na výbornú. Nejedná sa síce o standing alone herectvo ako to mal Tom Hanks v Stroskotancovi, ale aj tak je to obdivuhodné a verím že keby to mal zahrať celé sám, tak to dá bez problémov. Neviem nakoľko sa scenár líši od knižnej predlohy, ale príde mi to ucelené bez žiadnych zbytočností. Posledných 30 minút to bola naozaj nervydrásajúca cesta, plná emócií a napätia. Musím uznať že sa aj slza šťastia ku koncu dostavila a to už je čo povedať. Jednoznačne Marťan 2015 by Ridley Scott 100% a povinný kino zážitok! ()

floppy4

Strašne prepálené. Ako nemohol som čakať, že to bude všetko real a podla fyziky, ale miestami mi to prišli už ako fakt nehorazne blbosti a trochu mi to vadilo. No ale najdoležitejšie, ničím ma to nezaujalo, žiadna epic atmoška, vizuál ani emócie. Povedal by som relatívne dosť nuda... ()

Gwater

Sice strašně dlouhé a bez přestávky, ale hodně uvěřitelné. Asi jako Gravitace. Doporučuji jako psychický trénink před skutečnou expedicí na Mars (předpokládám, že už brzo). ()

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Lord a Miller poletí do vesmíru

Lord a Miller poletí do vesmíru

18.05.2020

Režiséři Chris Miller a Phil Lord si konečně vybrali svůj příští režijní projekt. Bude jím sci-fi od autora Marťana Andyho Weira. Hlavní roli v dosud nepojmenovaném snímku pak ztvární herec Ryan… (více)

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

Weir, Lord a Miller chystají nový projekt

18.11.2019

Originální. To je slovo, kterým se v Hollywoodu příliš neplýtvá, o to zajímavější jsou ale případy jeho užití. Proto nám dělá radost, že vás můžeme informovat o novém originálním projektu autora… (více)