Vzbudil jsi se, nic si nepamatuješ. Nejspíš proto, že tě právě oživili. Ta krásná žena říká, že tě miluje a že se jmenuješ Henry. Máš jakoby umělý ruce a nohy. Najednou někdo vtrhnul do místnosti, střílí na tebe a ženu, která tě miluje, unášejí pryč. Měl bys jí pomoct a dostat zpátky. Kdo ji ale unesl? Mocný vůdce s armádou žoldáků a plánem na ovládnutí světa. Jsi v neznámém městě, kde se tě neustále pokouší někdo zabít. Kromě tohohle chlápka, je z Británie, Jimmy. Prý je s tebou. Nejseš si tím úplně jistý, ale zatím na tebe alespoň nestřílí. Pokud celý tohle šílenství přežiješ, a zjistíš, co se vlastně děje, mohl by ses dozvědět, jaký je tvůj účel a kdo vlastně jsi. Vzhůru do akce! A ještě něco . . Hodně štěstí, Henry. S největší pravděpodobností ho budeš opravdu potřebovat. (Bontonfilm)

Praxis

Je to jako kdybych objevil v zaprášené polici DOOMa a začal zase po letech smažit. Zpočátku svěží a zábavné, s množstvím roztomilých gore detailů, po nějaké době jen tupě nudící a odzívané. Sice vystřídáme (a vystřílíme) asi půlku ruských lokací, ale i přesto se nemůžu zbavit pocitu, že tomu stačila jen poloviční stopáž. Spousta věcí navíc zůstala nevysvětlená (proč Akan používá telekinezi?). Sharlto Copley ale absolutní maniak, který si opět jednou svojí zvrácenou multiroli neskonale užívá a s každou další reinkarnací je lepší a lepší. Originalní splněný fanboyovský projekt, který ale zůstal rozkročený tak nějak napůl. 70% ()

Ellmariachi

Odvážný počin z Ruska dorazil až ke mě. Celou dobu jsem se na tenhle snímek díval střízlivě bez extra očekávání. A vyplatilo se. Nenechal jsem se strhnout až přehnanou chválou. Hned na začátek musím říct, že pohled kamery alá Doom mi nevadil. Dále je nutný dodat, že celé je to neskutečná kravina. Jenže si toho nestíháte všímat, protože to celý upaluje kupředu hardcore rychlostí. Akce je zábavná. Střílečky jsou díky kameře naprosto super a jen za ně přidávám procenta. Bitky bych si naopak radši vychutnal v klasické kameře.Vyzdvihnout musím jednoznačně hudbu. Celkově koncept drží pohromaně a to především proto, že snímek se bere takovej jakej je a ne jinak. Ani vážně ani přehnaně for fun. 70 procent a 4hvězdy. (Stejně jsem celou dobu viděl v roli Henryho Stathama :D ) ()

ArsenalEagle

Inovativní přepálená akčňářna, která musí snad každého hráče CoD, Battlefieldu a podobných her vtáhnout a připomenout First-person-look. Parádní jízda s perfektním Sharltem Copleym, humorem, krví a hromadou mrtvol. Perfektní vizuál a tolik akce, že člověk snad ani nedokáže vnímat příběh a jen si užívá zběsilou honičku s namnoženým parťákem za svou blonďatou nabíječkou. ()

JJ.Gibson odpad!

Některé zajímavé krátkometrážní projekty by měly zůstat krátkometrážní a nefušovat přes všemocný Kickstarter na velké plátno. Hardcore Henry je toho důkazem!!!!! Je to nesmyslný shit!!!!!!!!! ()

andreas2

Pseudoherní, akční nonstop jízda, která je se svým 75x menším rozpočtem (2mil.$) oproti Šílený Max: Zběsilá cesta (150mil.$) zábavnější. ()

Ferry

Tohle byl velkej mazec, fakt jsem se pořádně zasmál! :-) Rozhodně na to jděte do kina, pokud nejste slabé povahy, pro které tenhle film opravdu není. Vynikající hudba a nápad, záporák trošku divnej :-) ()

R.A.D.A.R.

Film si užijete tím víc, čím více paříte střílečky. Jedná se o jednu dlouhou krvavou lázeň, která se snaží z filmového experimentu prokopnout dveře pro další šílenosti podobného druhu. Filmu se nedá upřít řada nápadů a scén, kdy se pohled z první osoby vyloženě hodí. Po nějaké době se ale tato perspektiva stane trochu stereotypní a člověk hledá něco dalšího, k čemu se upnout. To ale moc nenachází. Humoru je minimum a ani super Sharlto to nezachrání. Přitom koncept si vyloženě o nadsázku říkal. Co je pro mě ale největší mínus, je až příliš velká brutalita. Nejsem žádná cíťa, ale hrátky s nožem už na mě byly až moc explicitní a zbytečně rádobyšokující. Posledních 20 minut je pak pro mě už jenom jeden velký blivajz se zmateným vyústěním. Tudíž závěr je takový, že zhlédnutí nelituji, ale v budoucnu bych prosil trochu odlehčenější uchopení. ()

Alementina

90 minut je tak akorát, protože tohle je na jednu stranu sracka, ale na druhou stranu, je někdy brutálně vtipná a celkově je to nářez :) ()

kaylin

Jasně, tohle je film, na který se budete dívat hlavně proto, že má zajímavou formu a vy chcete vědět, jestli film natočený celý z vlastního pohledu bude fungovat. No, vzhledem k tomu, že je zde i nějaký příběh, tak vlastně funguje. Jenže právě forma ho místy trochu degraduje, protože ubírá na síle rozmazanými záběry, kde nic není vidět. Tohle prostě nemám na filmu rád. ()

MajklCZsk

To že se mi to líbí možná dokazuje můj nevkus a abych pravdu hovořil, tak mě to moc nežere! Je to něco neskutečného, vtipného a hlavně strašně chytlavého, že se nedokážete odtrhnout od plátna. Bohužel, co se na akčňárnu tohoto typu čeká je i dojití nápadů. Tvůrci v první polovině sázeli nápad za nápad a vycházelo to. V druhé polovině se již ocitáme bez sebevětších inovací, ale stále se jedná o vtipnou a doslova kulervoucí záležitost, která jistojistě najde své fanoušky a stane se kultem. NECH SE VÉST SRDCEM! Více v recenzi. ()

Makky

Pevne dúfam, že tento film otvorí dvere ďalším a snímkov podobného charakteru sa časom nakopí. Pre herného fps nadšenca je to orgnazmické nebo a pre filmového diváka zbesilé šialenstvo. Nápaditosť srší z každej druhej scény a je veľká škoda, že scenár bol taký chabučký a Hardcore Henry v polke začne nudiť. Išlo sa veľa krát extrémne samoúčelnou cestou. Napriek veľkým výhradám palec hore a pome na ďalší kúsok. 3/4* ()

gogos

Příběhově možná slabší, zato ale kulervoucky efektní nátřeskovina, na kterou jsem čekal už od dob Stampede! Konečně to vzniklo a teď už jen vymazlit příběha máme tu adepta na akčňák dekády. Zkrátka a dobře zásadní žánrovka! ()

Kaluž

„Akan is a cunt!“ O nejhravějším filmu loňského roku je rozhodnuto. Tohle byla vskutku bravurní krutořežba! Sharlto Copley coby člen britského královského komanda to u mě vyhrál na celé čáře. A záporák jakoby vypadl ze série Metal Gear Solid. Ilja Najšuller je šikula, z toho chlápka ještě něco bude. Guilty pleasure sezóny. ()

movieband

Firt-person řežba, kde se náboji, zlámanými kostmi a gore scénami kam oko dohlédne nešetří. Sharlto Copley potěšil, celkově i provedení filmu je dost originální a nevídané (snad jen mimo FP akci v závěru filmového Doomu, i když tam je to pár minut, tady komplet film). Akce je brutálně přepálená a prakticky si Najšuller natočil svou ruskou verzi Univerzálního vojáka. A špatně to určitě není. Tahle filmová pc hra určitě potěší, jak oko diváka, tak oko herních maniaků. P.S. Soundtrack byl perfektní. P.P.S. Scéna, kde vybíjel Henry spolu s postavou Copleyho ten starý barák, aby bezpečně odvezli mrzáka vysloužila filmu čtvrtou hvězdu. Perfektní nářez. 75% ()

italka63

No, zkraje se mi to jevilo super, ale později se mi díky běžící kameře film zprotivil. Mohl to být slušný mazec akce a scifi, ale rozplynul se v houpání a potocích krve. A pak, když někdo zcela vážně vysloví POŽALUJSTA místo pažalsta, mám zkaženej film.Škoda.. ()

Helo

Debilně geniálně přepálený včetně geniálně debilních dialogů, hlášek a humoru. Kdo tvrdí, že to má blbej scénář, tak asi není debilně geniální. ()

PogoJoe

70%. Tuhle hárdkór jízdu jsem si ze začátku parádně užíval, mj. díky ruskému, neokoukanému prostředí a těm lidičkám/figurkám okolo. Jenže v určitém bodě začalo být celé té neměnící se zběsilosti, potoků stále stejných nepřátel a divokých pohybů kamery až moc. Už mě to tolik nebavilo a na konci už byl celý můj vstřebávací systém značně unaven. Takže: chtělo by to lepší scénář, kratší stopáž nebo trošku změny/přestáveka zajímavější příběh, který by vás více vtáhl do děje. Jednou stačilo. Radši si znovu zapařím Half-Life. ()

Duotone28

Chlapci odchovaní na call of duty, far cry, crysis a iných legendárnych FPS zažijú poriadne porno:)! Ja mám zase 16 a gejmpad v ruke:). Toto je akčná bomba, ktorá sa do poslednej sekundy nezastaví, navyše doplnená vtipom a skvelou hudbou. Samozrejme nájde si aj pár hejterov...a to že tomu chýba hľbšia dejová línia, že tam je pár lacných efektov, ale komu to preboha pri takejto akčnej pecke môže vadiť?! Je to nové, je to fresh, preto rúbem vysoko a za mňa veľký palec hore...4,5 nazdar ()

Bob Odenkirk vyrazí do akce

Bob Odenkirk vyrazí do akce

22.09.2019

Když si představíte herce Boba Odenkirka neboli Saula z Breaking Bad, akční hrdina je asi to poslední, co by vás napadlo. Nicméně hvězda seriálu Volejte Saulovi se teď rozhodla významně rozšířit svůj… (více)

Co chystá režisér Hardcore Henry?

Co chystá režisér Hardcore Henry?

03.09.2018

Režisér Ilja Najšuller, který si fanoušky poprvé získal drsným akčním klipem k písni Bad Motherfucker, rozhodně nepatří k tvůrcům, kteří by se rádi drželi zajetých postupů. Jeho filmový debut… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

Producenti Hardcore Henryho zvedají laťku

02.09.2016

Unikátní akčňák Hardcore Henry potěšil spoustu žánrových fanoušků, bohužel ale vydělal jen 14 milionů dolarů. Takže průšvih? Z globálního hlediska rozhodně, producenti ale za šílenou řežbu z pohledu… (více)