Reklama

Reklama

Stalker

(seriál)
  • USA Stalker
Drama / Thriller / Krimi / Psychologický
USA, (2014–2015), 13 h 54 min (Minutáž: 39–43 min)

Tvůrci:

Kevin Williamson

Hudba:

John Frizzell

Hrají:

Dylan McDermott, Maggie Q, Victor Rasuk, Mariana Klaveno, Elisabeth Röhm, Erik Stocklin, Gabriel Bateman, Cherilyn Wilson, Preston Jones, Elizabeth Bogush (více)
(další profese)

Epizody(20)

Obsahy(1)

Zvláštní policejní jednotka v Los Angeles se zabývá řešením případů stalkingu i dalších jiných způsobů vyhrožování. Oddělení velí Beth Davisová a k jejímu týmu se brzy přidává i detektiv Jack Larsen přeložený z newyorského oddělení vražd. Jack se snaží na Beth zapůsobit, ale ona o něm ví, že na předchozím pracovišti měl poměr s náčelníkovou ženou. Prvním jejich společným případem je pátrání po člověku, který upálil zaživa mladou ženu v jejím autě. Zanedlouho se stalker pokusí upálit další ženu. Stopy je zavedou za Larrym Meyersem, který měl se zavražděnou před rokem poměr. Beth mezitím řeší případ studenta, který tvrdí, že jeho bývalý spolubydlící ho agresivně obtěžuje. (TV Nova)

(více)

Recenze (39)

Laerry 

všechny recenze uživatele

Seriály musejí jít s dobou - a to se týká i kriminálek. Nové zločiny jako kyberšikana či stalking jsou velmi vděčným tématem pro moderního diváka, protože se musí šířit povědomí o tom, že se jedná o dosti ohavné zločiny cílící v první řadě na psychiku obětí - a někdy dojde i na to násilí fyzické. Stalker si stále drží napětí a svým námětem je originálním počinem na poli procedural cop shows. ()

lukas11the 

všechny recenze uživatele

Stalker Na tomto seriálu, mě zaujala hlavně práce s kamerou, moc se mi líbí záběry voyerského typu (různé záběry přes zrcadla, přes místnosti, přes hranu dvěří, stěny, atd.). Jednoznačně přesně podtrhávají atmosféru a pomáhají se nám vcítit do situace. A druhé pro mě osobně obrovksé plus, je postava agenta, který je sám vlastně stalker, tohle spojení mě prostě baví. Navíc obličej Dylana McDermotta má v sobě něco tajemného, pamatuji si, že si mě získal už v seriálu American Horror story, kam se také výtečně hodil. Bohužel se mi zdá, že přibližně od 7. dílu, jde seriál dolů. To co mě ze začátku tak uchvátilo, už není vidět tak, často. A sleduji ho, jen díky hlavní zápletce, ktéra mě stále drží. (psáno v roce 2014) ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Když mně to přijde trochu přitažené za vlasy tím konceptem, že vlastně každý stalkuje každého, že se nic jiného než stalking v životě lidí nekoná a o nic jiného nejde. Za vším hledej stalking! Samotné případy jsou natočeny rutinně, postavy mi přijdou nezajímavé až anorektické, často jim při pátrání pomůže náhoda, a ne deduktivní nebo pátrací schopnosti. ()

Mallinali 

všechny recenze uživatele

Další krimiseriál tuctový jako předehra v pornu, který se vyznačuje hlavně špatným zpracováním. Právě jsem dokoukal jeden díl o bývalém šíleném poldovi, který pronásleduje svého bývalého nadřízeného a ty nelogičnosti mi drásaly oči. Vyšetřovatelka si vezme jednotku rychlého nasazení, ale stejně sama vykopne dveře (!) a běhá po domě s magorem bez podpory. Detektiv je během boje seknut do obličeje, ale pak má zraněnou ruku. Detektivové zjistí že někomu hrozí nebezpečí a stejně dají vrahovi dost času na to, aby dotyčného unesl a ani ho nevarují. Na konci střelí detektiv vraha, ale otočí se k němu zády a ten ho s průstřelem hrudníku div nezabije. Detektiv ho po dlouhým boji sejme druhou střelou někam do ruky či boku, která je nesmyslně účinnější než ta předtím do hrudníku. Pak už má být asi mrtvý, nebo nevim. Na konci jsem se ani nedozvěděl, jestli oběť přežila nebo ne. Fakt aušus. Do toho plochost příběhu a jediná zajímavější postava. Jestli já na ně nejsem s jednou hvězdou ještě hodnej. No, kdyžtak to po dalších dílech ještě změním. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Další z řady kriminálek, na které obyčejně nekoukám, ale tomuhle jsem dal šanci a vůbec toho nelituji. Ne že by se jednalo o něco specifického a to bez ohledu na to, že se dvojice detektivů zabývá čistě stalkingem. Ale seriál může sázet na dvojici Maggie Q - Dylan McDermott a tahle sázka mu bezezbytku vychází. Navíc oba dva detektivové mají se stalkingem osobní zkušenost, byť každý výrazně odlišnou, což dodává Stalkerovi na atraktivitě. Za mě zatím 70%. ()

Galerie (144)

Reklama

Reklama