Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (234)

Sabrewulf 

všechny recenze uživatele

Na špatných filmech nebývá úplně nejhorší to, že nejsou dobré. Nejhorší je, když nejsou ani tak špatné, aby se člověk nad jejich blbostí bavil, nebo je měl jako guilty pleasure. Moje očekávání bylo, že když Timur, který má za sebou příšerné splácaniny jako jsou hlídky a Lincoln, přijde s další digitální splácaninou, která bude moc cool a moderní. Už po půl hodině mě udivilo, že ten film je na jeho poměry docela seriozní. To je ale tak všechno. Hnusně digitální voda při přepadení na moři a digitální závody čtyřspřežení jsou jediné akce ve filmu a nijak zvlášť zábavné (a to i negativním způsobem). Prostě film, který si už nikdy nepustím ani jako kulisu k počítači, protože je jednoduše nezábavný a zbytečný. Prázdné nic. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Klasiku s Charltonem Hestonem sice uznávám jako výborný film, ale na druhou stranu jí nepovažuji za něco nedotknutelného, takže do nejnovější verze jsem šel bez předsudků. Ale to mi nebylo nic platné. Bekmambetov zabředl hned na začátku do bahna průměrnosti a postupem času se do něj potápěl víc a víc. Víceméně to bylo jen celkem slušně obsazené usoužené čekání na závěrečný vozatajský souboj. Ten sice nebyl vůbec špatný, ale zase se nejednalo o nic, co by člověka při dnešních možnostech vystřelilo z tenisek. 35% ()

Reklama

Mertax 

všechny recenze uživatele

Ubíjející, neinvenční, předvídatelný a otravně hlasitý jako bubnování pro veslující otroky v podpalubí. Nelze říct, že herci by byli špatní (Huston prokázal své kvality jako válečný veterán v Boardwalk Empire) a dialogy křečovité, slabinou jsou obměny v příběhu, které filmu ubírájí emoce. Hur už není obětí nešťastné nehody a bezpráví a k tomu vyprávění spoléhá opakovaně na prvek náhody. Legendární závod čtyřspřeží nepřenáší nic, co bychom neviděli třeba už v černobílé verzi z roku 1925. Nové zpracování je dokonce krotší než Wylera verze s Hestonem, chybí tak zobrazení krutosti a surovosti v cirku a film ani nedokáže prodat fakt, že kvadrigy skutečně řídili herci. Kamera se i v klidných scénách zbytečně klepe a střih je někdy skutečně podivný, což dokazuje poněkud komická scéna s Ježíšem, který uprostřed tržiště vyrábí nábytek. Prefekt Gratus je nesmyslně vyměněn za Piláta Pontského, který se ve filmu s Kristem (konečně ho nehraje běloch) ani nesetká. /// Film, který neutáhnou ani čtyři koně neboli 🐎🐎🐎🐎, když to má ten rating pro mladé. [IMAX, 3D, titulky] ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Ben Hůř! Taxe i tisícioskarová (Div se světe!) bajka o správňáckém židovi dočkala svého respatlání a je to stejně kýčovitý a užvaněný kudlankovský southern jako ta přeceňovaná Bible ryloudyt s Čárltnem. Sice ubrali tak půl hodiny ježišiády a kapku to zdynamičtili, takže u toho had usíná trochu pomaleji, nicméně ta jedna scéna, ke které se musíte prokousat dvěma hodinami žalmů a jiného sterilního tlachání, je v digitálním bordelu daleko méně působivá než stará dobrá manuální výroba koňského salámu. Hestnova archaická kvadriga tak pořád vítězi o tři pajdavé Mojžíše, i když ji tentokrát pilotuje daleko menší slizák. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Když dva dělají totéž, není to totéž. A když se někdo snaží znovu natočit naprostou klasiku, která na rozdíl od jiných filmů doposud nevyčpěla, říká si o pořádné římské zbičování. Když tak čtu zdejší recenze, v podstatě se diváci dělí na dvě poloviny. Jedni Ben Hura s Hestonem neviděli a těm vnímavějším příběh i s poselstvím připadá zajímavý. Těm druhým naopak nudný. Druhá polovina viděla řekněme předlohu a jen těžce rozdýchává modernější remake. Proč se vlastně remaky točí položil jsem si otázku. Tak jednak se někdo snaží třeba zpracovat nějakou látku už dříve zpracovanou po svém. Proti tomu nic. Jen co Hamletů je ve filmech a na divadlech. Pak se někdo možná snaží starý snímek natočit moderněji, využívajíc všech nových technologií. Proti tomu také nic. U starých válečných filmů si filmaři museli vystačit s modely nebo pár dochovanými leteckými veterány. Dnes stačí nadupané písíčko a netřeba půjčovat jediný letoun. Marně hádám proč do toho Timur Bekmambeton a jeho parta šel. Já mám tento příběh rád, ale hned od počátku mi nesedli herci. Jack Huston holt není Charleton Heston. Epický koňský závod měl svých pár napínavých momentů, ale někde koně působili hodně digitálně. Hlavně když vjeli do obecenstva. Svým způsobem to bylo dobře, protože film jsem sledoval s omladinou a nevyvolalo to slzičky. Bylo to natolik syntetické, že to bylo jasné i mladším divákům, že to je jen jako. Freeman se tam objevil jako takový průvodce a vypravěč. Takhle tedy asi bude vypadat pirát Bartoš až tu přijmeme islám a on zestárne ! :-). Celej konec byl strašně uspěchaný, mimo původní i knižní předlohu. Mimochodem věděli jste, že původní Ben Hur je natočen podle knihy Lewise Wallace, amerického generála a byla napsána během americké občanské války ? Je to tedy relativně mladý příběh dvou nevlastních bratrů okořeněný křesťanstvím a křesťnskou naukou. Příběh z doby, kdy se Římanům začalo zvolna rozpadat impérium pozvolna leptané křesťanstvím. Dávím za dvoje galejnické okovy a doporučuji toto obejít a kouknout na Wylerova Ben Hura z roku 1959. * ()

Galerie (77)

Zajímavosti (12)

  • Pri napadnutí rímskej légie počas vstupu do Jeruzalema šíp zasiahne nosiča vojenskej štandardy. Legionár stojaci vedľa ju okamžite chytá, aby tak zabránil jej pádu. Štandardy légie boli chované vo veľkej úcte a Rím viedol vojenské kampane na ich znovuzískanie v prípade straty (napr. po bitke v Teutoburskom lese). Štandarda v tomto prípade zobrazuje vlka, hoci po Mariánskych reformách bol všeobecným symbolom orol. Štandarda s orlom je viditeľná v pozadí predchádzajúcej scény za štandardou vlka. (Ludo444)
  • Římští vojáci při pochodu zpívají latinsky. (vojtaruzek)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v Taliansku, no malá časť prebehla aj v Kalifornii. Natáčalo sa od 2. februára do júna 2015. (MikaelSVK)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (více)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (více)

Reklama

Reklama