Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben-Hur je epický příběh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma, jehož adoptivní bratr Messala, vysoce postavený příslušník římské armády, ho křivě obviní ze zrady. Jeho rodina včetně milované manželky skončí ve vězení a on sám je zbaven majetku a odsouzen k doživotním galejím. Po třech letech strávených na moři se Ben-Hur vrací do vlasti s jedinou myšlenkou - pomstít se Messalovi za všechna příkoří, které mu způsobil. Vyzve jej proto na souboj v závodech čtyřspřežím, aby dokázal, že pravda a vítězství stojí na jeho straně. (Forum Film CZ)

(více)

Videa (10)

Trailer 4

Recenze (235)

mortak 

všechny recenze uživatele

Ben Hur je takové náboženské béčko, které ovšem bylo v roce 1959 natočeno v tak bombastickém měřítku, že si před ním Akademie sedla na zadnici a nastrkala mu jedenáct Oskarů. Nikdy to pro mě nebylo žádné veledílo, či dokonce umění, ale nutno uznat, že to byla slušná dobrodružná podívaná, která si hleděla Charltona Hestona a jeho cesty do arény, a vše ostatní bylo utlumeno. To Bekmambetov tlačí na pilu jak v náboženství, tak v politice, první půlhodina připomíná telenovely, námořní bitva je chaoticky sestříhána, a závěrečný happy end je opravdu over-over-over-top (zvedl se mi žaludek). Závod v aréně ujde, jen u té cimrmanovské strategie "prince Drsoně" bych si na výhru v reálu nevsadil. A tak zbývá béčko, které se sice dá přežít, ale jeho zbytečnost volá do nebes. ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Mé hodnocení není ovlivněno původním úspěšným filmem - jelikož jsem ho zatím neviděl. Neočekával jsem nic jiného než klasický historický blockbuster a ten jsem také dostal. Žel, skoro vše špatně. Dokáži přivřít oči nad jednoduchým příběhem, kde hlavní náplní je pomsta, dokáži přivřít také oči nad špatnou vizuální stránkou - měl jsem pocit, že se dívám na Tv film. Postavy mě ale nezaujaly natolik, abych mohl s nimi soucítit. Spousty hluchých míst, kde má mysl odplouvala jinam. Navíc rychlost příběhu velice škodila. ()

Reklama

gegina31 

všechny recenze uživatele

Tak moc jsem se snažila vyhnout srovnáváí s původním Ben Hurem. Ale to fakt nejde. Že já jsem se na toho původního dívala dřív. Hrozně mi vadilo, že se nedrželi původního scénáře. Na začátku, útok na Římana. Už to mi připadalo mimo. V původním jeho sestra omylem shodila tašku ze střechy a tím pádem to bylo opravdu nevinné. V tomhle Juda ukrýval v domě povstalce a ten potom vystřelil šíp. A pak hrozně vykřikuje jak je nevinný. No tak to teda ani náhodou nebyl! Dále se v původním vrátil domů jako svobodný člověk, v tomhle se ukrýval pořád jako otrok. To úplně ztratilo to zadostiučinění, že ikdyž ho potkal takový osud, dokázal se z toho dostat... A musím říct, že i závod čtyřspřeží byl v originále více nervyrdrásající a žílytrhající. No a posledním hřebíkem do rakve byla závěrečná píseň. To si jako vypůjčili z nějakého romantického cajdáku Deniel Steel? Tím pádem dávám Staršímu Beníkovi ještě o hvězdu navíc. ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Ben-Hur je především o odpuštění a víře, která přináší zázraky. Kamenem nového zpracování pro popcornovou generaci diváků je akční roztřesená kamera absolutně se nehodící k historickému tématu...Střídání rychlých záběrů a velmi stručný konec, kde se všichni po prožitém utrpení šťastně obejmou zazdí veškeré emoce. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Téměř rok odpočíval tento snímek na disku a nikdo si jej nevšímal. Opravdu dlouho jsem čekal, až budu mít na tento film alespoň minimální chuť. Čekal jsem o několik úrovní větší utrpení. S výsledkem snažení tvůrců jsem tedy poměrně spokojen. Největším lákadlem snímku je bezesporu Morgan Freeman ozdobený dredy, který se z divných důvodů obléká stále do bílého a dokonce vlastní a pár bílých koní. Zřejmě se tvůrci snažili divákům kompenzovat nedostatek světlých momentů oblékáním negrů do bílého. Překážel mi příval neposlouchatelných keců. Potěšila mě účast Pilou Asbæka, na kterého v posledních dnech narážím stále. Naopak mi byl krajně nesympatický hlavní hrdina, a dokonce i jeho nevlastní bráška Akční scénky působily hrozně lacině. Celé to žalostně postrádalo punc epičnosti. Závěr se odehrál hrozně rychle a byl maximálně trapný. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (12)

  • Pri napadnutí rímskej légie počas vstupu do Jeruzalema šíp zasiahne nosiča vojenskej štandardy. Legionár stojaci vedľa ju okamžite chytá, aby tak zabránil jej pádu. Štandardy légie boli chované vo veľkej úcte a Rím viedol vojenské kampane na ich znovuzískanie v prípade straty (napr. po bitke v Teutoburskom lese). Štandarda v tomto prípade zobrazuje vlka, hoci po Mariánskych reformách bol všeobecným symbolom orol. Štandarda s orlom je viditeľná v pozadí predchádzajúcej scény za štandardou vlka. (Ludo444)
  • Film mal mať oficiálne premiéru 26. februára 2016, avšak v októbri 2015 posunulo štúdio dátum premiéry na 12. augusta 2016. (beso74)

Související novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (více)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (více)

Reklama

Reklama