Reklama

Reklama

Dobrý den, paní Campbellová!

  • USA Buona Sera, Mrs. Campbell (více)
Trailer

Gina Lollobrigida jako ctihodná vdova po americkém vojákovi, který nikdy neexistoval... V malém italském městečku se chystá velká sláva. Po dvaceti letech sem znovu zavítají američtí vojáci, kteří kdysi město osvobodili. Městečko žije, jen jedna osoba je málem na mrtvici. Pro ctihodnou paní Campbellovou, vdovu po americkém pilotovi, respektovanou občanku města, jejíž dcera studuje prestižní školu ve Švýcarsku, je tohle to poslední, co by si mohla přát. Dvacet let se jí dařilo držet své tajemství úspěšně pod pokličkou a živit sebe i dceru z alimentů tří potenciálních otců své dcery. Byla mladá a potřebovala lásku a oni jí jeden po druhém odcházeli. Jak měla vědět, čí je to děcko, co se jí zrodilo pod srdcem? A teď to všechno praskne… Nesmrtelné bláznivé komedii Melvina Franka z roku 1968, v níž v roli Carly Campbellové září stále okouzlující Gina Lollobrigida, čas neubral na půvabu a hravosti ani dost málo. Působivé exteriéry, dynamický scénář a skvělé herecké výkony pobaví po čtyřiceti letech od svého vzniku více než mnohé současné komedie. Bez zajímavosti není, že zápletka filmu Dobrý den, paní Campbellová ožila zcela nedávno znovu v upravené podobě scénáře k muzikálovému megahitu Mamma Mia! (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (80)

sud 

všechny recenze uživatele

Snad k žádnému jinému filmu se tolik nehodí označení nostalgická komedie. Nostalgie tu prostupuje každým filmovým políčkem, přičemž se v ní neutápí a film proto nepůsobí nijak lacině. Scénář navzdory tomu, jak by se v daném tématu mohl rozpadnout na scénky, překvapivě drží pohromadě a po celou dobu dokáže diváka udržet v pozornosti, stejně tak skvostné herecké obsazení v čele s Ginou Lollobrigidou, která snad ještě léty dozrála do krásy. Komedie, která vám nepřivodí záchvaty smíchu, ale vykouzlí úžasně dobrou náladu. 85%. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Ty ses vůbec nezměnil, Waltere !! Máš tu manželku ??" - "Já ji prosil a prosil a prosil, ale stejně přijela.." ;) Mamma mia !! Mamma Mia bez ABBY, zato s živočišnou a krásnou Ginou Lollobrigidou a jejími přednostmi, které tuhle taškařici založenou na situační komice, byť s podporou náležitě kvalitního dialogu, drží pohromadě.. ()

Reklama

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Starý, oddychový, konverzační film, který svým tématem hodně připomíná MAMMA MIA. Jen s tím rozdílem, že ze současného Řecka se dostáváme do Itálie 60. let. Závěry na staré, pitoreskní domy a krásnou italskou přírodu jsou působivé. Ovšem nejvíc zapůsobí Gina Lollobrigida, která z mladičké Esmeraldy zženštěla v přitažlivou 41letou milfku v rajcovních sexy oblečcích. Ani se jí nedivím, že i po letech tak ti tři pardálové z války pořád toužili. [830. hodnocení, 69. komentář, 76%] ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Film Dobrý den, paní Campbellová! je vskutku vydařená bláznivá komedie, jejíž hravá energie se snaží prorazit cestu ven ze svého celuloidového zajetí. Je neposedná, vřelá, poddajná a oslavuje nenapodobitelně podmanivý půvab životních rozkoší. Je nevybíravá i usmiřující a všechny zaskočí nepřipravené svým neutuchajícím provokováním. Vztekle se třese žárlivostí, aby hledala spásnou a neočekávanou ochranu v diskrétním porozumění bez předsudků. Kdo by nemiloval ten ztřeštěný život, který neustále pokouší naší pozornost a přizpůsobivost měnícím se podmínkám. I když film předkládá závažnější společenské téma a škádlí puritány, chce především bavit a to se mu daří znamenitě. Hlavní postavou burcující komedie je ctihodná matka samoživitelka Carla Campbell (šarmantní živel Gina Lollobrigida) ve své vytrvalé snaze o uchování třaskavého tajemství a společenské vážnosti. Diriguje všechny za každé situace, utíká, usmiřuje a nechtěně vládne pevnou rukou nastalému chaosu. Další v pořadí jsou otcové a veteráni druhé světové války v nadšení ze seznámení s vlastním potomkem: opatrný bývalý seržant a úspěšný obchodník s početnou rodinou Phil Newman (příjemný Phil Silvers), zdánlivě distingovaný a odtažitý bývalý kapitán Justin Young (zajímavý Peter Lawford) a sebevědomý a veselý bývalý desátník Walter Braddock (dobrý Telly Savalas). Následují manželky natěšených otců, vytržené ze všednosti i trápení dlouholetých manželských svazků nevybíravou šokovou terapií: agilní a šťourající velitelka Shirley Newman (velmi zajímavá Shelley Winters), nenaplněná a bezstarostná Fritzie Braddock (příjemná Lee Grant) a nezájmem trpící Lauren Young (elegantní Marian McCargo). Z dalších rolí: objekt vášní, oslav, ctižádosti, rozčarování a nezištné lásky Gia Campbell (půvabná Janet Margolin), svědomitá a nechápavě přihlížející Carlina služebná Rosa (Naomi Stevens), respektovaná a urozená hraběcí autorita kraje (Giovanna Galletti) a žárlivostí zmítaný i laskavý Carlin přítel Vittorio (dobrý Philippe Leroy). Je to komedie, která strhne svojí svižností a rozvernou hravostí i kouzelnou absurditou neočekávaného rozuzlení. Radost ze života, nespoutaná zábava, uvolnění a smích, co více si přát od filmové komedie?! ()

bloom 

všechny recenze uživatele

"Vzala jste si jméno polévky?" "No jasně. Další americké jméno, které jsem znala, byly Coca Cola. Nemohla jsem si říkat paní Coca Colová." Příjemné překvapení. Hvězda Giny Lollobrigidy v době natáčení už pomalu dohasínala, ale v tomto filmu se ještě dokázala parádně blýsknout. U klasického příběhu "několika otců" (použitém např. v Otci a otci nebo Poloviční šanci) záleží také na obsazení potencionálních tatínků a to se tady opravdu vydařilo, především žoviální Telly Savalas a televizní komik Phil Silvers mají své povedené momenty. Idylické prostředí slunné Itálie také dělá své. Nečekejte veledílo, ale komedii s vtipnými dialogy, zábavnými situacemi a chytlavou hudbou Rize Ortolaniho. Předloha muzikálu Mamma Mia! je stejně pohodová jako její nástupce. 80% ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Děj se odehrává ve městečku San Forino, tento název je ale fiktivní. Ve skutečnosti se natáčelo ve starobylém městě Ariccia, které se nachází přibližně 15 km od Říma, kde se předtím natáčel mj. Viscontiho film Gepard (1963). (argenson)

Reklama

Reklama