Šílenství Debory Loganové

• Česko Šílenství Debory Logan (více)

Studentka medicíny Mia (Michelle Ang) konečně našla zajímavé téma pro svou práci. Rozhodla se s pomocí několika přátel natočit dokument o projevech Alzheimerovy choroby. Několik následujících měsíců budou sledovat každodenní boj s touto nemocí v rodině Loganových. Deborah Logan (Jill Larson), která je v péči své dcery Sarah (Anne Ramsay) a nedávno jí byla tato choroba diagnostikována, je více než vhodným studijním materiálem. Je tu však háček, nad Deborou postupně přebírá kontrolu i něco jiného než tato choroba. (Magic Box)

Hernycztek

Za mě tedy nic moc, ačkoliv mám rád FF, tady mi moc nesedlo a mohlo to být natočené klidně normálním způsobem, dopadlo by to stejně. Snaží se to hrát na psychiku, když se u Debory projeví posednutí, je opravdu creepy, ale nějak mi to celou dobu smrdělo hrozně amatérsky. Mělo to dost hloupý děj, který se pořád opakoval, každou noc se ,,štáb" vzbudil a paní Loganová nikde, a tak pořád dokola. Ke konci to mělo alespoň nějakou atmosféru a nezapomenutelnou scénu s ,, hadí hubou". Herci a jejich výkony se u FF hodnotit téměř nedají, ale tady můžu s klidným srdcem říct, že je to otřesné. Průměr dávám především za konec a za to, že se to snažilo držet celý film hororového žánru. ()

Jaro.Krafcik

Deborah Logan je typický found fotage snímok, amaterský ale zvladnutý horror. Alzeimer a totálne strašidelná babka by vystrašili asi každého. Zbytočne mi tam prisli kamery , ktoré boli až príliš rovnaké ako v paranormal aktivity. Záver samozrejme trošku nepochopený. Nič nové pod slnkom, ale neurazí. 3* ()

misterz

Hrozitánska nuda takmer celý čas, aby potom divák dostal na záver to, čo čakal už od začiatku. To tam len pani Loganová pobehuje hore dole po dome, hrabe hlinu v záhrade, sem-tam po niekom skočí.... Avšak ten koniec páni... tak ten teda stál za to. Atmosféra a dusnota vystrelili až po plafón. A k tomu ako bonus jedna naozaj hnusná scéna. Len škoda, že tomu tak nebolo už skôr. Príbeh ma tiež nijak zvlášť neoslnil, mysteriózny základ v podobe tajomného vraha dievčat bol slabo rozvinutý. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

Kudly4

Ale jóó. Já ty FF moc nemusím, ale nedávná mega pecka Pod zemí mě strhla a říkal jsem si že další FF tak výborný nebo aspoň z části tak dobrej zas dlouho nebude. A hele, The Taking je opět celkem solidní podívaná. Není to pecka jako Pod zemí, ale koukalo se na to dobře. Slušný psycho s bábou !! Místy jsem zavíral oči. 4*. Spokojenost. ()

LaciLC

Kamera bola oveľa znesiteľnejšia ako pri niektorých iných žánrovkách a to sa mi páčilo. Aj výkon Deborah bol fakt dobrý. Postavy okrem nej boli úplne nezaujímavé a ich chovanie divné. Navyše, často sa opakovali podobné scény a tak aj inak celkom pôsobivé prejavy "choroby" prestali byť zaujímavé. Čiže občas dosť nuda. Miestami to však dokáže byť správne nepríjemné a v závere je to fakt sila. Brr. Je to taký priemer s niekoľkými originálnymi a poriadne desivými výjavmi. Motív s hadmi a rituálom zaujímavý. ()

• Film sa natáčal v Severnej Karolíne v USA. (EvilMatus)
  • Film bol venovaný babičke Denise Robitel, režiséra Adama Robitela, ktorá zomrela 17. septembra 2012. (EvilMatus)