Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

himor

Celkom podarený film, vizuálne, zvukom, aj postavami. Najviac ma zaujal Dr.Strange a Thanos. Ostatné postavy boli nejak do počtu, ale ajtak všetko šlapalo ako má a trošku preriediť hrdinov nieje na škodu veci. Spokojný som. Zaujímalo by ma, na čo ten Fury "kápnul"...uvidíme dúfam heh. 85% ()

AriAries

Asi nejlepší, co jsem v daném žánru zatím viděl. Filmaři zdá se pochopili, že růžový konec prostě není realistický, nepřináší žádné drama. Když bude pokaždé hrdina vítěz a padouch poražený, bude jasný výsledek a za chvíli je z toho klišé. Tak jako vnesl "do pohádky" napětí Harry Potter, tak se to u komiksů povedlo Infinity War. Teprve když nevíte, jak to dopadne, když víte, že hrdinové můžou mít ztráty, dostává to jiný rozměr. Geniální byl i Thanos jakožto hlavní záporák. Žádné pofidérní motivy k páchání zla, žádný tuctový fanatik. Prostě jen někdo, kdo věří, že svými činy vyřeší problémy světa a je ochotný pro to obětovat všechno. Motiv je navíc vybraný tak, že má přesah k reálnému problému dnešní doby. Už dnes tu máme viditelné prvky počínající války o zdroje, které doufám ještě dokážeme předejít. Je ale možné, že my sami sobě budeme brzy Thanosem (nebo planeta, vyšší moc...). Navíc propojit celé to universum, vycházející z desítek let tištěné formy a dvou desítek filmů do něčeho, co vlastně klape a zapadá do sebe...nemůžu jinak, než 5 hvězdiček. A to mi zprvu Marvel moc neříkal. ()

papadoce

Som zmätený. Mám zmiešané pocity z toho čo sa udialo na konci. To bude Endgame naozaj koniec krásnej desaťročnej ságy ? To nieeeeeee. Inak moje hodnotenie je čistých 90%. Je to skutočne vydarený návrat ku spoločným filmom, po dosť tragickom Veku Ultrona. Len ten Hulk, ten Hulk, ale chcem veriť, že nepovedal posledné slovo. No každopádne i keď to má hlavu a pätu, takýto koniec som nečakal a po tejto stránke to rozhodne nebude môj obľúbený komiks. Na druhej strane aj tento záver ho bude robiť jedinečným. ()

kyLuke

Po druhém zhlédnutí měním hodnocení na plný počet. Navozením atmosféry a elegantním propojením dějových linek jsou pro mě totiž třetí Avengers ještě lepší než "Endgame". Při uvědomění tohoto faktu musím konstatovat, že už k plnému hodnocení opravdu nic nechybí. ()

elimS

100% - komentář 20ti slovy: Skvělé efekty, úžasná atmosféra, různorodé dějové linky a epické bitvy. Nejsem fanda "evendžrů", ale tohle bylo dokonalé. A "konec"? Dechberoucí. ()

ostravak30

Nesnadný úkol dostali režiséři a scénáristé. Měli za úkol vytvořit epické ukončení série Avengers. Nutno podotknout, že tito zároveň nepracovali na dalších příbězích super hrdinů krom Captain America. Už samotná délka filmu ukazuje, že tentokrát půjde o skutečně megafilm ze série megafilmů. Já osobně už jsem několikrát zmiňoval, že v Marvelovském vesmíru nacházím v propletenci hrdinů a příběhů jen chaos. V tomto chaosu mi byl alespoň vysvětlen princip kamenů, jejich původ a smysl hned na začátku, což jistě mnozí ocení. Film je nabitý nejen superhrdiny, ale i tak typickým humorem těchto postav. Vtipnými dialogy, slovními přestřelkami a obraty se to jen hemží. Vidět tolik superhrdinů pohromadě se už asi jen tak nepoštěstí. Navíc útočit společně na jednoho protivníka. Superhrdinů je tolik, že mě logicky napadlo, kde jsou třeba ostatní? X-Meni například. Fantastická čtyřka a další. Avengers: Infinity War je ale milníkem v tomto nekonečném seriálu. Vůbec poprvé se hrdinové spojují, někteří se i prvně potkávají a vůbec o sobě slyší. Poprvé také vítězí záporák a zároveň prvně je film, při už tak dlouhé stopáži, rozdělen na dvě na sebe přímo navazující pokračování. Jak maskéři tak tvůrci efektů se logicky na filmu vyřádili a nelze než před výsledkem smeknout klobouk. Kam se tvorba v nových technologiích posunula můžeme názorně vidět nejen zde, ale v tomto předposledním díle asi nejvíc. Lze už jen spekulovat, kudy se ještě mohou tvůrci posunout a zda vůbec mají nějaké možnosti posunutí vpřed třeba za deset, dvacet let. Ještě jedno prvenství film zcela jistě má. Nestopoval jsem to, ale tipl bych si, že souboj mezi hrdiny a Thanosem byl extrémně dlouhý, možná nejdelší s jakýmkoli záporným hrdinou. Byla to úžasná vizuální show. Epický závěr. Tím víc, když si člověk uvědomí, že ještě zdaleka neviděl vše. Že úplný závěr má vlastně před sebou. A tak shledávám na tomto filmu, který je strhující od první do poslední minuty, jedinou kaňku. Za tu ovšem není třeba strhávat hvězdy, protože věrných fanoušků se výtka netýká. Pokud se někdo, jako třeba já, nevyzná moc dobře ve světě Marvelu, nezná všechny souvislosti nebo neviděl minimálně bezprostředně navazující filmy, může se docela snadno ztratit v ději nebo i jednotlivých konverzacích. Takový člověk bude jen těžko rozumět některým lokacím, co jsou zač, nepochopí děj nebo absolutně nebude tušit, jaká postava se právě objevila na obrazovce, co je zač a jak souvisí s probíhajícím dějem. Neporozumění souvislostí reálně hrozí. Jinak je to ale megafilm s epickou bitvou a opravdu jsem neskutečně zvědavý, co nám tvůrci připravili do Endgame. ()

PlysovyMacko

Avengers sa stretli so Strazcami, utvorili skupinky a v roznych castiach vesmiru sa snazia Thanosovi zabranit ziskat vsetky kamene. Ked avengers filmy zacali mala som dvadsat rokov a zrala som to strasne, teraz mam  tridsat a uz mi to tlak nedviha, dokonca ma tento film miestami aj nudil. Takze len par postrehov : 1. Thanosova motivacia  znizit populaciu mi pripada rozumna a suhlasim s nim, dosiahnut to bezbolestne mihnutim oka je skvele. 2. Thanosa mali na lopatkach, to Star Lord sa nechal uniest vlastnymi emociami a pokazil vlastny plan. 3. Ked su obe armady technologicky vyspele, viest pozemny boj muza proti muzovi je neefektivne, maju pouzit zbrane hromadneho nicenia. 4. Najvacsi badass z avengers je Thor. ()

wege

Dohánění restu: Jsem fakt nadšený, pro mě jednoznačně nejlepší marvelovka. Neskutečné je to, jak dokázali ukočírovat všechny ty postavy, aby každá měla prostor a každá hrála nějakou ale důležitou roli. I přes daleko větší počet postav to bylo výrazně lépe zvládnuté než v Občanské válce. Jasně nebylo tam moc prostoru na větší budování vztahů mezi sebou, kde by to vyloženě nabízelo: Nat a Bruce, doktor Strange a kdokoliv, noví versus staří, ale zvládlo se to. Akce bez chyby. Nikdy jsem neměl větší nutkání v tom postupném koukání na marvelovky něco přeskočit a dát si rovnou Endgame. ()

Jan.Cada1

Naprostý vrchol celého Marvel univerza není Endgame, ale Infinity War. A to z toho důvodu, že celý film je jedná obrovská akce, pořád se něco děje. Navíc je zde naprosto nejlepší záporák v dějinách komiksových filmů, který se nežene za pomstou či jinými malichernostmi, ale za svým cílem (narozdíl od Endgame). Tohle je prostě vrchol Marvelu, který již nebude nikdy překonán! ()

Lkn

Budu se opakovat jako u všech ostatních Marvel filmu.. Tohle byla poradna blockbuster jízda! DC je vážné úplne jinde a tak vysokou latku jakou Marvel nastavili nedokážou nikdy překonat. Filmu mel hlavu a patu, spousty přirozeneho humoru, který nebyl trapný a nucený. Od počátky si film udržoval skvělé tempo až do úplného konce.. Za mě nejlepší marvelovka! ()

angel.CZ

Neskutečna podívání ve 3D (máte lístky na 2D ? Rovnou je roztrhejte). Po vizuální stránce snad nejlepší marvelovka (ne nejlepší 3d na světě, ale marvel ano). Spousta SUPER hlavních hrdinu, někteří slabší, někteří luxusní (ironman, thor, thanos, quill a rocket - jako obvykle). Několik slabších hrdinů na které za chvíli zapomenete i když tam jsou často :-D Co bych vytknul je ta strašně dlouhá seznamovací pasáž kdy se všichni najednou potkají a teoreticky se tam nic neděje, ale tohle je v každém filmu a nejde udělat dvou hodinovou stálou akci (krom zastav a nepřežiješ 1 :-D ). Na druhou stranu, je to první díl, dvoudílného pokračovaní a tohle se prostě muselo odbýt. Soundtrack, jako byl v ragnarocku, který vám bude znít v hlavě tam taky není nejlepší. To se opravdu Nataša přebarvila na blond ?? Néééééé........ Tímhle výčet mých negativ končí a superlativa jsou větší..... Další skvělá a velkolepá podivaná, kde čas utečete a vy se prostě bavíte. 5 hvězd a 85% - těším se na pokračování ! ()

Welulu

Jako první musím zmínit, že jsem hardcore fanoušek Marvelu, takže následující komentář nemusí být úplně objektivní... Ale stejně, Infinity War právě usedl na trůn po bok těch největších komiksových filmových klenotů. Po 10 letech jsme se dočkali skvělého vyvrcholení a a nelze nic jiného, než smeknout před duem Russo, jež se stali mými oblíbenci a "favority" už po CA:TWS. Podařilo se jim totiž zdánlivě nemožné - a to propojit tolik postav a jejich osudy tak, aby to to klapalo a celé dávalo smysl. Navíc díky střídání příběhových linií má film natolik svižné tempo, že celý film uniká (bohužel) až příliš rychle a vy nestačíte ani vydechnout. Thanos konečně prolomil kletbu Marvelu - slabé záporáky. Bavil mě. Josh Brolin si to dával... No, víc už tady asi slova nezmůžou :D Prostě super zážitek, který si opravdu zaslouží jen to nejlepší hodnocení a jsem velmi zvědavá, s čím nás Marvel odzbrojí příští rok... ()

tlesk

Inu, je to tu. Nejenže tu konečně máme výborného záporáka, jenž je středobodem celého filmu a paradoxně je pro jeho charisma a motivaci (jakkoli zvrácenou) celkem těžké jej nenávidět, ale jedná se o velký event, který nadobro změní celé MCU jednou provždy. Další fáze, které se po Infinity War budou odvíjet, budou bezesporu něčím novým, něčím odlišným. Krom Thanose samotného je největším plusem brilantní vyváženost celého počinu, kdy se daří udržet film přehledným a hlavně; neskutečně zábavným! Od první scény až po tu poslední se neustále něco děje a vy se při sledování prakticky ani nestíháte nudit. Závěrem filmu prostupuje temnota a celkem překvapivá depresivnost a definitivnost, u které nezbývá než doufat, že nebude další částí pohřbena. V rámci universa snímek navíc nabízí i nejedno překvapení, které ocení zejména ti, jenž viděli předchozí snímky. Skutečná provázanost celého universa se odráží v Kamenech nekonečna, které jsou konečně zasazeny do celkového kontextu, je nám odhalen jejich účel. Bezpočet otázek, které nedaly debatujícím fandům po dlouhá léta spát, jsou konečně zodpovězeny. Skepsi stranou, Avengers: Infinity War jsou splněným snem fanoušků superhrdinského mainstreamu a zaslouží si veškerou pozornost. A samozřejmě, jak už je u Marvelu zvykem, rozhodně nezapomeňte na potitulkovou scénu, jež vás příjemně navnadí na další dění. http://nafilmu.cz/2018/04/recenze-avengers-infinity-war-2018/ ()

ondrazig

Někteří lidí na tomto foru by měli dostat ban za účelné snižování ratingů. Osoba Psychor ani na filmu nebyl a jeho hodnocení odpad je výsměchem. Hlavně pane nezapoměnte dát vymyšlenému dokumentu / low cost hororům 5 hvězd. Jinak nový avenger splnili naprosto to co slíbili. Byla to epická podívaná a s tím jsem na tento film taky šel. Pecka a už se těším na další ! 9/10 ()

Gamekeeper77

Čekal jsem maximum, dostal jsem "jen hodně". Co mě naprosto uchvátilo, to byla vizuální stránka filmu, absolutně dokonalá, bez jediné chybičky, stejně tak jako hudba. Co se děje a jeho svižnosti týče, to už je trochu problém. Začátek nabudí smysly do maximálních otáček, pak to lítá jak na horský dráze a posledních cca 40 minut zase velkolepej nářez. Za mínus považuju i zbytečně moc postav, kvůli kterým se nedostalo prostoru ani těm stěžejním. Naprosto bych vypustil například Buckyho, nebo komplet černošskou linii Black pantera. Taky mě zamrzela absence Hulka, jehož doktor Jackyl byl tentokrát spíš komickou postavou než druhým Já obávanýho destruktora. Čím jsem byl naopak nadšenej, tak to byl Thanos, nejúžasnější super padouch jakýho znám. Každou scénu s ním jsem doslova hltal a párkrát jsem se přistihl, že mu fandím. Takže abych to shrnul, čtyři hvězdy za vizuál, jednu extra pro Thanose. Ořezat 30% zbytečných postav a trochu stabilizovat děj, byla by z toho megapecka desetiletí. Takhle "jenom" 90%, ()

Hedy

Je toho na mě moc. Pokud bychom tohle brali jako doslovný konec celého MCU. Začal bych demonstrovat a znásilňovat mrtvoly mého běsnění. Opravdu velmi kulervoucí záležitost toho největšího kalibru. Nečekal jsem že mohu být překvapen vzhledem k tomu že jsem nad tímto filmem přemýšlel více než pedofil na dětském hřišti který se nechce nechat chytit. Nakonec jsem byl málem vyveden z kina protože jsem několikrát zařval více než při mnohonásobném orgasmu. SPOILER-Thanos dostane to co chce a všichni umřou až na ty důležité. Prostě plnohvězdičkový zážitek. ()

olmikee

No do prde**! Marvel to opět a zase dokázal a to neskutečným způsobem. Pokud by měl existovat učebnicový příklad, jak by měl vypadat našlapaný blockbuster, ve kterém funguje absolutně všechno od humoru, scénáře, postav, kterých je nepřeberné množství, až po akční scény, tak prosím Infinity War je tím vším, čím jsem si přál, aby bylo. Délka filmu je neuvěřitelných 149 minut a ani na vteřinu film neztratí na tempu a jede dál až do epického finále. Thorova dějová linka? Takhle jsem si představoval, že měl vypadat Ragnarok (a ne nějaká buddy komedie). Thanos si v podstatě krade film pro sebe a konečně jsme dostali komplexního záporáka, kterému jsem skoro fandil, aby všem zakroutil krkem. Doctor Strage, Iron Man, Cap, Guardians of the Galaxy, Spiderman - každý dostane svůj moment a pokaždé jsem z toho sral blahem. Závěrečných 5 minut už jsem snad ani nedýchal a cítil jsem neuvěřitelnou bezmoc a úzkost. Tak hrobové ticho v sále jsem po závěrečné scéně dlouho nezažil. Infinity War je splněným snem a fakt se nemůžu dočkat pokračování! Plná palba 5* a minimální 3x ještě kino! ()

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina