Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

krasava

Co by tomu řekl Stan Lee. Tohle psal někdo , kdo fakt Avengers nemá rád. Některým veteránům řekli sbohem, některé zesměšnili. Udělali z nich žabaře v porovnání s nebe spadlou kapitán Marvelem, která se sem celkem nemístně vpašovala. Provedení filmu dobré, ale scénář totální bullshit, nonsence. ()

Hart24

*OBSAHUJE SPOILERY*Na Endgame som sa tešil už od prvého traileru. Po premiére a prečitaní prvých recenzií sa moja nedočkavosť niekoľko násobne zväčšila. Po odchode z kina však vo mne plávájú zmiešané pocity a musím sa priznať, že som čakal omnoho viac, hlavne keď má film 3 hodiny. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že väčšina tunajších recenzentov dáva 5 hviezdičiek len za posledných 20 minút stopáže zo 180, ktoré boli naozaj skvelé, ale taktiež sa nevyhli jednému wtf momentu, ktorý sa opätovne týkal Thora - nerozumiem ako po konci filmu infinity war môže pravdepodobne najsilnejší Avenger s novou vraj najsilnejšou zbraňou, ku ktorej sa mu do druhej ruky dostalo aj staré známe kladivo - mjolnir, dostať na frak od Thanosa, ktorý nemá ani jeden kameň a používa čistú silu. O tom že z neho urobili totálneho idiota prvé dve tretiny filmu radšej pomlčím. Rovnaký prípad bol Hulk- v IW nie a nie sa premeniť, v Endgame na druhej strane celý čas v zelenom a tak si poviete konečne ho uvidíme niečo rozdrviť. Výsledok? Mal xy dialogov/ vtípkov a ani jeden boj. Znova nevyužitý potenciál pri jednej z najsilnejších postáv. Taktiež sa zamýšľam nad tým o akej depresii a a tuhej atmosfére tu takmer všetci hovoria, hlavne keď do takmer každého dialógu bol nasilu vtlačený nejaký fórik. Mrzí ma že Thanos , ktorý ťahal celý IW nedostal takmer žiadny priestor, ale keď nastúpil na scénu stálo to tradične za to. Súverenne najlepší a najzaujímavejší filmový záporák vôbec. Záver emočne silný a krásne zložená poklona všetkým hrdinom. Určite sa ale nechytá na uzavretie ságy Pána Prsteňov ako tu mnohí píšu. Tam sú emócie a hudba na úplne inom leveli. Budem si to musieť pozrieť znovu a uvidím po druhom vzhliadnutí. ()

dolor

11rokov, 22 filmov. Celé tie roky vytvárajú svet, príbehy, ľudia pozerajú Iron Mana 1 ako pubertiaci a čakajú na End Game ako dospeláci. Po celý čas budujú cestu, ukazujú divákovi čo bude, pripravujú ťa, fanúšik rastie spolu s ostatnými postavami a ešte stále hodinu pred kinom ani len netušíš čo ťa tam čaká, nie je to krásne ? Bojíš sa rozmýšlať, uvažovať. Internet napadne 14 000 605 a ty tam len tak sedíš ako prázdna schránka a vytváraš svetový rekord na jeden nádych presne 3 hodiny. 3 hodiny nechápeš, nevieš či sa ti to sníva alebo si sa dožil jedného z najlepších filmov vôbec. Ja som tak hrozne rád, že som túto éru, etapu, ktorá svojim spôsobom navždy zmenila svetovú kinematografiu, zažil a budem môct tieto príbehy raz prerozprávať svojim deťom, keď budú na tri prasiatka už staré. Choďte do kina, raz, dva krát vychutnajte si toto grandiózne finále, pretože nič väčšie už za svoj život neuvidíme. 10/10 za čisto kvalitu filmu, je neskutočné čo dokázali a ako to dokázali. 10/10 zato, že stále chcem byť sHero. Ja to idem ešte rozdýchavať, vstrebať a kúpiť ďalšie lístky. ()

Detoxi

Z môjho pohľadu najhorší diel. Mnoho hluchých miest, dejová popletenosť a mnoho absurdít. Kpt. Marwels zničí všetky lode, lieta v kozme, ale nedokáže poraziť Thanosa ...už som len čakal na objavenie nového amerického hrdinu, ktorý presvedčí Thanosa pekným slovom. Jednoducho mi ten film pripadal ako niečo navyše. Dúfam, že ma nadšenci neukameňujú za môj názor. ()

Pentapus

Svůj první komentář na ČSFD bych věnoval této novince. Pokud vás dosavadní MARVEL filmy příliš nebraly, nemá cenu na to vůbec chodit. Tohle není ale zcela tím stejným jako doposud, takže nejspíš nepotěší ani některé stálé fanoušky, kteří jsou zvyklí na určitý standart. Osobně superhero movies příliš nemusím a považuji je za to horší, ale tohle prostě vzalo dech. Viděl jsem už docela dost filmů, ale tohle je jeden z těch nejlepších. Jděte na to, tohle se zapíše do dějin! ()

mapar

Nějakou dobu jsem přemýšlel, jak bych film hodnotil, kdybych neviděl i těch 22 !!! předchozích. Popravdě nevím, nedokážu to oddělit. Captain Marvel mi tam pořád přišla dost navíc, ale nic, vůbec nic nemůže změnit absolutní čisté potěšení, které jsem pociťoval při sledování tohoto filmu. Jen málo událostí v mém cinefilském životě na mne zapůsobilo tak silně. Nic neřešte, tohle je událost, o které budete vyprávět dětem stejně jako o Hvězdných válkách a Matrixu ()

mariannda

Musela jsem,píšu ještě z kina u titulků. Naprosto famózní filmový zážitek,víc nemam, co k tomu dodat a těším se na další peckovní díla od MCU!!! Na toto jsem rok čekala,jasných 5*!! SPOILER SPOILER : neodpustim si nějaké. Marvelka přišla trochu později, než jsem čekala, ale asi mi tam moc nechyběla. Nemůžu se dočkat pokračování Strážců (jak ráda jsem je VŠECHNY zas viděla!!) s mým oblíbencem na palubě (i když co s ním tady vyvedli, chvíli to byla sranda, ale pak už trochu otrava, takže ve Strážcích doufám bude vše (ON) zpět). A jinak jsem je prostě všechny neuvěřitelně ráda viděla pohromadě, když tam v závěru nakráčeli do bitvy, wau, to mi pro blaho stačilo! A ta druhá postava mi bude vééélmi chybět, silný moment a skvěle uděláno, slzy byly třeba. I am Iron Man! ()

Mcanzee

Som ukojený a spokojný! STARK na Oscara, no mám pocit že to mohlo byť aj lepšie a možno bez hlodavca by ani nič nebolo :-D ()

PaoloNegro

Studio Marvel vytlačilo zamotanej vejškrabek 2x obtočenej pupeční šňůrou ve dvojitý placentě u přestárlý mámy. 92% rozhodně ne. Po počátečním nadopování fanatiků Áček šíleně pozitivním hodnocením, tento díl skončí tak na 80% max. Hudba, zvuk, střih, efekty ve 3D to jediné zachránilo 3hod. zbytečně roztažený NEděj, občas se divák i zasměje. Tak trochu levně na adresu zadku Captain America a Thorově pupku no vtip úrovně Babovřesek nebo nějakého GAYhororu. Jinak rychlý přivnání ke kombinaci 3hod. Avatárů a Shreka, ale to bych urazil tyhle o dost lepší snímky ;-) Film je asi určen především pro dětské diváky, jinak to nelze pochopit, ale pak proč tolik toho násilí? Pokud chcete odejít s velkým dojmem nic velkého od filmu dopředu nečekejte, abyste nebyli pak zklamaní. Taková dobrá reklama na AUDI to je taky hnus velebnosti, odpovídající kvalitě a komerci než efektu a smysl předchozích dílů. Nic proti této značce, ale to tam měli dát radši logo Trabanta a 2x bychom se možná zasmáli levně navíc ;-) Tři hvězdy jen z úcty k předchozím snímkům MARVEL. ()

r3musko

Dobré ale dlhé. Jediný film, kde som zatiaľ bol ochotný akceptovať prehnanú stopáž bol Titanic. Tu by som si to kľudne vedel predstaviť o hodinu kratšie, s tým, že záverečnú bitku by som nechal celú. Veď tam bola iba jedna taká poriadná! Inak pekné zakončenie celej ságy. ()

patient333

Neviem čo povedať. Spočiatku bol pre mňa film Avengers o pár ľuďoch narvaných v tesných kostýmoch (na Scarlett to ale nevadilo), ktorú viedol v podstate obyčajný týpek, ktorého superschopnosť bolo to, že vie hrať dobre frisbee. Infinity War ukázal, že vie ako sa pohrať s emóciami, no a Endgame...to je už čerešnička na torte. Musím uznať, že level komplexnosti, ktorý Marvel vniesol na filmové plátno cez akčné postavičky jevec, ktorú treba oceniť. Skutočne si to zaslúži plné hodnotenie, lebo prekvapiť diváka v dnešnej dobe je ťažký oriešok. Perfektný záver, určite odporúčam na 100%. ()

Venum

Nezbyva mi nic nez velke podekovani puvodnimu obsazeni. Soudit film nemuzu protoze by to bylo neobjektivni jelikoz marvel primo krvacim. Dodam jedine: “i love you 3000 tons” <3 Bude mi chybet Howard Potts :( ()

DDCC

Jako vidět půlku svého života, jež se blíží ke svému konci. Těžce se to vysvětluje někomu, kdo úplně nevědomky nezhlédl prvního Kapitána a nezamiloval se do žánru filmu, o kterém ani nevěděl, že existuje. Avengers tady se mnou byli nějakých 7-8 let života a neumím si představit lepší zakončení. Tento film byl vším, čím jsem chtěl, ať je a tímto u mne poprvé v životě sesazuje mou jedničku, srdcovku - Trona: Legacy. ()

SHERLOCK5443

úprimne, kde začať...*SPOILER ALERT* IMAX 3D úvodná scéna navodila mood pre celý film...vidieť ako hawkeye stratí rodinu bolo celkom silné a skvelo natočené...potom pasáž ako je tony a nebula vo vesmíre bola tiež emocionálna...film mal celkovo dosť dobre rozvinuté čo kedy má byť a nič netrvalo že sa deje príliš dlho a naopak...skok o 5 rokov bol celkom drsný pre niektoré postavy a vidieť ich move on (but not us) bolo zaujímavé ale aj srandovné vidieť...THOR, ten si ukradol scény pre seba ako už je zvykom po Ragnaroku, tučný, fúzatý, nezainteresovaný a alkoholik...ahhh jaj...ale fungovalo to no najviac ma prekvapilo duo Hawkeye a Black Widow, niečo ma k tej dvojke tiahlo ale neviem nejak ukázať prstom na to že čo...vidieť Black Widow umrieť bolo...hmmm...smutné dosť, nečakal som to vôbec...chúďa...zápletka filmu o cestovaní časom sme tu sice videli ale aj tak ma to bavilo...vidieť ako keby behind the scenes z prvých Avengers bolo mega epické, vidieť čo sa dialo....O M G...taktiež ma prekvapil fakt že ukázali aj The Ancient One ako bojuje a chráni svätyňu...to bolo cool vidieť, taktiež bolo veľmi pekne ako sa Tony stretol s otcom...povedali si svoje a otec mu povedal že nie všetky rozhodnutia súhlasili s jeho svedomím...čo mu určite dalo taky ako keby druhý pohľad na neho...finále bolo EPICKÉ!!!!!! ako sa the holy trinity postavila thanosovi a potom keď už išlo do tuhého tak Cap vzal Mjolnir a uštedril Thanosovi pár dobrých úderov...ale aj tak...najviac mega bolo ako sa všetci "dusted" vrátili a bojovali proti Thanosovi a jeho armáde...damn dude, that was pretty fucking legit...fakt asi najlepší moment z celého MCU so far...a nemyslím že sa tomu niečo v blízkej budúcnosti vyrovná...a dostávame sa ku Iron Manovi, oh boy, to bolo fakt na porážku...strašne smutné...ľudia plakali, priznám sa že aj mne sa zarosilo pred očami a len tak tak sa držal...keď prišiel Spidey za Tonym sa rozlúčiť...oh boy...a potom ten pohreb ako každý tam bol...yikes Russovci vedia ako na fanúšikov....je toho strašne veľa čo by som chcel o tom filme napísať alebo povedať...no slová by to nevystihli...a btw...som jediný kto si všimol hudbu v tom filme?? prišla mi taká "60s spy/ heist film"...veľa harfi, tremolos a cello...dosť sa mi to páčilo....celkovo proste...ten film veľmi som necítil že pozerám Avengers...a to sa mi páčilo tiež...bolo to iné ako predošlé filmy A nakoniec, Captain America sa dožil svojho vysnívaného života čo? ahhh, zaslúžil si to chudák...ale čo sa nám ukázalo? Falcon ako Captain America? osobne by som bral Buckyho keďže on je taký "superhuman" Kamera skvelá na začiatku hlavne ale aj počas filmu ako celok, hudba topka, výkony 10/10*, príbeh, zápletka a aj celkové vyvrcholenie celej MCU Infinity ságy....no neviem...som veľmi sklamaný že to skončilo a že moje obľúbené postavy už nie sú...i keď ešte stále mám Thora a Dr.Strange ....okey, každopádne film 10/10* 5/5* ()

Tafee

Zklamání! Ze tří hodin je zábavných tak 75 minut. Film drží při sobě o něco lépe než IW, ale ... Je to ukecané neskutečně, jakoby se někdo snažil natočit psycho drama, ale i tam končí v třetině cesty, no a Thor - jako vážně?!?!?! Jsou tu tací, co se vznáší nad "rozvinutou psychologií postav" a "hlubším vhledem do zkoumání jejich pohnutek", nebo dokonce "skutečně dojemné scény". No tvl, to je přesně to, co v takovém filmu nepotřebuju!!! Je to prostě neskutečně roztahané, ukecané, místy totálně nelogické a nesmyslné a jedna docela slušná bitka, to nezachrání. Kdyby ten film měl o hodinu a možná i víc než o hodinu míň, tak se absolutně nic nestane! Howgh... ()

adelfilm

Už měsíc před premiérou jsem počítala den za dnem, kdy jdu do kina. Vyhýbala jsem se sociálním sítím, abych byla překvapená. Samozřejmě, že jsem nějaký děj zaslechla, ale nemělo to nic společného s realitou. Musím říct, že tentokrát se Marvel opravdu překonal. Tento film naprosto předčil má očekávání. Byl dokonalý a dotaženy do konce. Poslední díl kde vidíme naše oblíbené hrdiny pohromadě, čemuž nasvědčuje i to, že po tytulcích nic není. Jako všichni jsem musela uronit slzu a to je na zážitku z tohoto filmu nejlepší, tohle se jen tak nezapomíná. Musím složit obrovskou poklonu za hudbu a taky animační zpracování, je vidět, že všichni co se podíleli na filmu odvedli dobrou práci. Moc krát vám děkuji za jedinečný zážitek :D ()

RichiHart

Včera som prišiel z kina.. Excellent .. ovela viacej emotivnejšie ako Infinity tak ale to sa aj dalo čakat, kedže sa snami lučilo viacero postav. Každa hlavna postava dostala svoju scenu, v ktorej ukazali ich silu. Avšak zahravanie s časom nkdy nieje len tak jednoduche a vo vzduchu vysi viacero otazok čo by sa dalo spravit inak a podobne .. avšak tvorcovia to dali celkom do logickeho suvisu takže som spokojny ..5 z 5 hviezdičiek ()

Patriarch

Zklamání. Mé oblíbené postavy zparodovali. Z Thora je ožrala s pupkem, Hulk je zelenej profesor s brejlema a z Ant-mana je připosranec. Thanos ztratil to kouzlo z jedničky.. Hromobijec, za který bych se nestyděl ani v herní sérii Diablo, bych nazval hovnobijcem a v neposlední řadě se strašně těším na černého kapitána Ameriku s klasickým štítem a nedej bože s Thorovým kladivem v ruce, to bude teprve nářez. Film nemá tak silné emoce, ztvárnění postav a dějovou linku, aby byl pro mne obstojným pokračováním. Radši bych to ukončil prvním dílem a zbytek si domyslel podle vlastní fantazie, ale to jak vidím, je spíše jen můj menšinový názor, jelikož hodnocení je zde opravdu astronomické. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu