Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

mira007

Moje první Avengers a hned si připadám jako mimoň, protože nechápu jak tohle může být nejvýdělečnější film současnosti a už vůbec mi hlavu nebere tak vysoké hodnocení na CSFD. Sice nejsem příznivec blockbusterů zfilmovaných komiksových hrdinů, ale přesto jsem dokázal ocenit Spidermana z roku 2002 ( to už je sedmnáct let? ) nebo první Transormery, ale tahle tříhodinová slátanina , kdy první hodina je neskutečně nudná zvlášť když neznám předchozí filmy ze série, mne minula. Hrozná slátanina , které dám dvě hvězdy za cestování časem, které na chvilku bylo zajímavé a za šok, že jsem viděl Roberta Redforda, který se tu mihnul. A to asi nadhodnocuji, protože ač nejsem žádný morous, tak tohle mne fakt nebavilo. ()

ASSEMBLEDSK

Tento film bol v takom neskutočnom hypu, že ja som sa na tento film strašne tešil, pretože som bol fakt zvedavý ako to celé dopadne a ako Marvel ukončí túto úžasnú superhrdinskú ságu. Avengers Endgame má za mňa najlepšie kecacie scénky, pretože u Avengers a Captain America Civil War mne niektoré kecacie scénky prišli trošku nudné a boli pre mňa dosť predĺžené, ale tuto mne to prišlo akurát a ideálne. Najlepšia postava je Captain America, hlavne na konci, ako zdvihol kladivo Mjolnir to som fakt čumel, že mi skoro odpadla sánka na hube a bol to pre mňa splnený sen, Thor mi prišiel dosť vtipný a vracia sa nám aj Ant-Man. Ale možno si práve o trošku radšej pozriem Avengers Infinty War. Koniec bol epický a fenomenálny a ako na konci filmu zomieral Iron Man (Tony Stark), tak som sa cítil fakt blbo a mal som veľa emócií a plakal som. Krásna rozlúčka so superhrdinami. Neskutočný zážitok z kina na ktorý budem spomínať do konca života a btw. toto bol úplne prvý film v kine, na ktorom som bol v 3D-éčku a bol to jeden z najlepších zážitkov z kina aké som kedy mal! Videl som v kine Cinemax Trenčín-3D verziu. 10/10. ()

Zombi

Zpočátku komornější než IW, za to s takovým dějovým směrováním, že vám spadne brada, jak nečekaně a perfektně je to celé vymyšlené. Tento film není pro běžného návštěvníka kina, je to splněný sen všech fanboyů, co znají ty desítky postav a prožily s nimi poslední dekádu. Film je doslova nabytý emocemi od začátku, ne jen u nevyhnutelného konce a člověk si užívá ty interakce mezi postavami a žasne nad jejich vývojem. Závěrečná epická akce pak jen potvrzuje, že Russoové jsou borci, nejdřív parádní choreografická rubačka přímo s Thanosem, pak epický nástup armád a každý má svou chvilku slávy. Skvělé a dojemné, jeden z filmových milníků. ()

mazadlo

První Avengers slátanina kterou jsem dojel do konce. Oba filmy - Infinity War i Endgame jsou prostě na úplně jiné úrovni než původní Avengers. Ti jistě nejsou špatné, ale bohužel na mě moc blikají a je tam moc postav. Tady to funguje trochu jako Space Opera a fakt jsem si to užil. Možná to bylo tím, že jsem se na to díval při angíně a nebylo možnost utéct ale fakt mě to bavilo. A to je co říct, protože já Marvel filmy fakt jinak nedávám. Vyjma Spidermana. Tohle je ale fakt hodně dobrý. Jinak vtip Mývala na to, že Antman je taková kočička, co se chce podívat do vesmíru mě fakt zabil....asi to je infantilní ale na mě to fungovalo ()

Oliveris

Absolútny vrchol. Sú filmy, počas ktorých máte dosť času si aj dať siestu. Ale tu rozhodne nie! Film už hneď na začiatku nastolí poriadne tempo a už sa ho nepustí. Niet minúty, kde by sa niečo nedialo. Už samotný úvod, kde film vyvráti všetko, čo divák čakal, je úchvatný. Dej jasne deklaruje, že týmto filmom sa niečo končí a dáva nám spomenúť na všetky tie skvelé chvíle, ktoré sme prežili s našimi obľúbencami. Záverečné finále potom absolútne bez chýb. Vrchol žánru! Plus bratrom Russoovým, že putovanie veľkej trojky ukončili presne tak, ako som si želal. Konštatovaním, že toto je bezpochyby najlepší film v svojich žánroch to uzatváram. 5/5. Nie je o čom. ()

Flopik

Pocta fanúšikom , pocta hrdinom pocta všetkým ktorý boli pri budovaní tohto vesmíru.Marvelu sa podarilo niečo neskutočné, niečo čo sa už nepodarí nikomu, vytvorilo vesmír ktorý si získal srdcia miliónov divákov. Šiel som do kina pripravený na všetko, poviem vám jedno na tento film sa nedá pripraviť. Každý jeden fanúšik bude s emóciami na dne, ja osobne som reval 5 krát a keď sa pustili na konci titulky plakal som znova a sedel prikovaný na stoličke. Bratia nám ukázali hrdinov aj ako ľudí, ľudí ktorí sú zničení a potrebujú sa vzchopiť. Každý jeden zakladajúci Avenger dostal priestor, každý jeden si získal vaše srdcia. Na každom jednom zábere bolo vidno že film bol robený s láskou pre fanúšikov a to že sa blíži definitívne koniec.Nechcem spoilerovať ale po epických scénach Captaina a Iron Mana mi padla sánka a nič lepšie neuvidíme asi nikdy. Ja som dostal všetko čo som chcel, mal som husiu kožu, plakal som ako malý , smial sa proste všetko. Ďakujem že som toho mohol byť svedkom, že som prežil túto púť od začiatku a na koniec len jedna veta. Avengers Assemble.Videné v kine 3krát a 3krát plakal na plno. ()

hell_boy

Varuji, možná budu lehce spoilerovat!!! Velké zklamání ... i když jsem to lehce tušil. Kdyby celá linka skončila v minulém filmu, byl bych vlastně hodně spokojený, protože to, jak jsem se cítil po konci předchozího dílu bylo násobně silnější než cokoli si událo v Endgame. Dle očekávání tvůrci moc nevěděli, jakým způsobem zvrátit konec předchozího filmu a tak vytáhli to nejtrapnější klišé s cestováním v čase. Připadalo mi, že sami z toho nebyli kdovíjak odvaření a tak je začátek filmu hodně rychle prostříhaná sekvence scének, která ve výsledku nic nevysvětlí a jen vrší podivné události na sebe (cpt. Marvel, krysa, new Hulk, ...) ... celé to pak začne hrát na nostalgickou strunu z předchozích filmů, k tomu i docela vtipnou formou, která nesklouzává do topornosti jako v posledních Strážcích galaxie a vlastně je to docela fajn ... bohužel epické finále mi přišlo hrozně nepřehledné, neosobní a chvílemi i nesmyslné ... závěrečný nechutně dlouhý patos byl asi nutný, finální časový paradox s cpt. Americou už jen jako třešnička na dortu. Pro mě jednoznačně nejslabší Avengers a celkově jedna z nejslabších Marvelovek. PS: Hodnocení co film má mě udivuje a přijde mi, že jsem se zbláznil, ale dlouho se mi nestalo, že bych se v kině chvílemi nudil, takže není zbytí. ()

winetach

Podarilo sa im to ukočírovať, tlieskam. P.S. Všimol si niekto, ako Russovci pretláčajú cast s Community do MCU? :D ()

Illy

Tohle budeme muset nějakou chvilku vydýchat... Ale už teď víme, že až jednou přijde na tenhle film a vůbec celou sérii řeč, hrdě řekneme: "Byli jsme u toho." ()

Linaroth

Spíše než epické vyvrcholení série komiksových filmů různé kvality byla Endgame povinné zakončení několika linií a otevření linií nových. Několik WOW momentů vyvažuje minimálně stejné množství WTF momentů. ()

Echelon1

Komentár obsahuje masívne SPOILERY. Ako ukončíte 11 rokov budovania univerza? Predsa urobíte z toho polovicu času GROTESKU. Toto malo byť to osudové a emocionálne vyvrcholenie vyše dvadsiatky filmov? Exkurzia do minulých filmov, chaotické, popierajúce akúkoľvek logiku, mnohé predchádzajúce kľúčové udalosti vďaka tomuto vyšumia do prázdna (strata Mjolniru, smrť Gamory...), vysmiatie sa vlastným postavám (Thor - jeho pôsobenie v záverečnom filme ako tlstej, opileckej figúrky si predstavoval asi málokto), ku koncu je to štandardná mela dvoch armád a dobre že nie všetkých postáv, čo sa kedy v MARVEL objavili...na kilometri štvorcovom. Pár emocionálnych momentov to malo, ale na každý vážnejší moment pripadá 10 "vtipných". Prvý film bol zvládnutý dobre. Toto ani náhodou. Nehovoriac, že korektnosť ide na plné obrátky. Gay na pohovore, "nový" Captain America je...černoch. Nemám nič proti A. Mackienu ani Falconovi ako postave, lenže štít tam jednoznačne patriť Buckymu Barnesovi. Jediné, čo tu za niečo stálo, boli smrti postáv (kvôli aspoň nejakým emóciám), Doctor Strange (v MCU už jediné, čo za niečo stojí), Hawkeye bojujúci s gangom počas záberu bez strihu a čiastočne súboj s Thanosom v závere (tu ale podotýkam, že Thanosovo pôsobenie je veľmi slabé oproti Infinity War, dokopy nič nespraví) a hudba Alana Silvestra. V tomto mu udeľujem extra-pochvalu, jeden z jeho najlepších soundtrackov. ()

TheSpearCZ

Po nesmírně dlouhém čekání se nám dostavilo posledního Avengers filmu a zároveň zakončení celé ságy jako takové, no asi nikdo nepochyboval o tom jaká bomba to bude, ale na začátek bych hned řekl, že ten film rozhodně NENÍ jen tak pro každého, musíte opravdu vidět a znát většinu předchozích filmů, ten film je vyloženě sequel se vším všudy od první minuty, což samozřejmě neberu za zlé, ale vždy se najdou nějací haters, kteří tohle nechápou. Teď už k filmu, upřímně jsem se obával tříhodinového pekla, ale jak se ukázalo, zbytečně. Začíná se samozřejmě tam, kde Infinity War skončilo, ale po patnácti minutách se všechno poměrně překvapivě ihned vyjasní a jede se nanovo. Co se týče postav, tak velká většina jede na stejné (vysoké) úrovni jako v předchozím díle až na Thora, který je bezkonkurenčně nejvtipnější postavou celého dílu a rozesmál mě slušně několikrát. Musím zmínit i parádní soundtrack, který si pouštím ještě pár dní po zhlédnutí. Jinak ohledně příběhu bych nechtěl úplně spoilerovat, cestování v čase je tu jednoduše vysvětleno, takže se dá všechno pochopit a finální bitva + úplný konec byl výborný. Po projekci jsem cítil všelijaké emocionální pocity nadšení, smutku i vděku Stanovi za všechno co nám kdy přinesl a to se mi u nějakého filmu již dlouho nestalo. Jen se obávám dalších filmů, protože si myslím, že tohle by měl opravdu být poslední film celého universa. Další snímky budou pouze "nadbytečné". Celkově to hodnotím na stejné úrovni jako Infinity War. Čisté 4* ()

husokachna

Wau, tak to je pecka. Teprve duben a už si můžu odškrtnout zklamání roku. Jak mě IW bavila a je pro mě etalonem zábavného comicsového filmu a CW mě zase vtáhla a drásala, tak tohle je prostě jenom dojezd na volnoběh. Bez spoilerů se asi nedá psát, co všechno mi na tom vadilo, ale rámcově - lazy writing jak svině (situace nastolená předchozím dílem se řeší tím opravdu jediným a nejtrapnějším způsobem), humor skřípe, emotivní scény nefungují (pro mě pouze ve chvílích, kdy do toho vtáhnou děti a to beru od určité doby jako podpásovku), akce moc není, člověk se začíná ošívat a všímá si nelogičností, kterých je tam pár nebo milion, záleží na tom, jak se na to podíváte. Konec mi neposkytl žádnou katarzi a na rozdíl od hodinového loučení se Středozemí jsem tady neuronil ani slzičku. Zato Avengers brečeli, jak kdyby si nevyjednali procenta ze zisku. A ano, ukočírovat tohle "monstrum", to muselo dát práci, ale za to si můžou klucí marvelácký sami, oni to monstrum stvořili a já jim tleskat nebudu, že ho teď jakžtakž uložili ke spánku. Za ten bambilion peněz, co do toho rvou, bych čekal něco lepšího. Nehledě na to, že IW šlapala daleko daleko líp. PS: Poprvé jsme odešli bez potitulkových scén a nikdo z party se nesnažil to zvrátit. Co se týče kina, šumělo dá se říct ne zcela přesvědčeně, takže já fakt nevím, co viděl zbytek světa. Já viděl umírat krále a že by to bylo stoprocentně důstojné, to se říct nedá. ()

Dejvi21

Důstojné a i po tolika letech kvalitní finále, které dokazuje, že si celá filmová série udržela vysoký standard od začátku do konce. Klobouk dolů před tím, jak tvůrci tento stále bobtnající kolos utáhli a jak se všechny dějové linky provázaly a rozuzlily. Toulky časem sice nikdy nebyly mým oblíbeným tématem, ale tady mi to tvůrci zvládli naservírovat ve snesitelné podobě. Ne u všech postav bude divák s jejich koncem spokojený (včetně mě), ale s celým filmem jako takovým snad ano. ()

Brejlil

Tak jsem to taky viděl. A víceméně je to pořád stejný problém. Tady trochu větší než v jiných Avengers, ale stejně. Co nejvíc postav a tak jen několik málo má trochu více prostoru. Thor je vtipně "shozen", Iron Man dojme, Pepper se na chvíli vrátila, a závěrečné defilé všech známých i neznámých určitě nadchlo každého fanouška. Dokonce ani hlavní ultrazáporák není naprostá svině. Ale co je to platné, když digitální bordel všemu vládne. Stejný vzorec, jen roztažený do tří hodin. Oceňuji, že to Marvel dokáže kočírovat, konzistenci celého MCU i bratry Russoovy, že se jim film nerozpadl pod rukama. Jen doufám, že nebude za chvíli nový restart... ()

barrahir

Pro mě slabší, než Infinity War (že by to bylo tím vítězstvím záporáka? :D), ale i tak dávám 5*, jelikož se mi pří závěrečné bitce regulérně rozklepaly kolena. 22 filmů (no dobře, já viděl 19) je opravdu kus života a mě nostalgie bere. Takže jen krátce k tomu, co se nepovedlo: tlustý Thor (wtf?), hodně rozvláčná první polovina filmu a taky to, že skončily jen postavy, které sami vyloučily podepsání smlouvy na další pokračování. Čili bez překvapení. Nakonec uznávám i Capa, který se díky Thorovo kladivu konečně může popasovat s Thanosem. Bohužel je asi údělem Marvelu, že hrdina nemůže zemřít rukou záporáka, ale jen tak, že se obětuje pro ostatní. Myslím si, že tahle éra už nejde opakovat a měla by přijít doba dospělejších komiksů. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu