Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

SHERLOCK5443

úprimne, kde začať...*SPOILER ALERT* IMAX 3D úvodná scéna navodila mood pre celý film...vidieť ako hawkeye stratí rodinu bolo celkom silné a skvelo natočené...potom pasáž ako je tony a nebula vo vesmíre bola tiež emocionálna...film mal celkovo dosť dobre rozvinuté čo kedy má byť a nič netrvalo že sa deje príliš dlho a naopak...skok o 5 rokov bol celkom drsný pre niektoré postavy a vidieť ich move on (but not us) bolo zaujímavé ale aj srandovné vidieť...THOR, ten si ukradol scény pre seba ako už je zvykom po Ragnaroku, tučný, fúzatý, nezainteresovaný a alkoholik...ahhh jaj...ale fungovalo to no najviac ma prekvapilo duo Hawkeye a Black Widow, niečo ma k tej dvojke tiahlo ale neviem nejak ukázať prstom na to že čo...vidieť Black Widow umrieť bolo...hmmm...smutné dosť, nečakal som to vôbec...chúďa...zápletka filmu o cestovaní časom sme tu sice videli ale aj tak ma to bavilo...vidieť ako keby behind the scenes z prvých Avengers bolo mega epické, vidieť čo sa dialo....O M G...taktiež ma prekvapil fakt že ukázali aj The Ancient One ako bojuje a chráni svätyňu...to bolo cool vidieť, taktiež bolo veľmi pekne ako sa Tony stretol s otcom...povedali si svoje a otec mu povedal že nie všetky rozhodnutia súhlasili s jeho svedomím...čo mu určite dalo taky ako keby druhý pohľad na neho...finále bolo EPICKÉ!!!!!! ako sa the holy trinity postavila thanosovi a potom keď už išlo do tuhého tak Cap vzal Mjolnir a uštedril Thanosovi pár dobrých úderov...ale aj tak...najviac mega bolo ako sa všetci "dusted" vrátili a bojovali proti Thanosovi a jeho armáde...damn dude, that was pretty fucking legit...fakt asi najlepší moment z celého MCU so far...a nemyslím že sa tomu niečo v blízkej budúcnosti vyrovná...a dostávame sa ku Iron Manovi, oh boy, to bolo fakt na porážku...strašne smutné...ľudia plakali, priznám sa že aj mne sa zarosilo pred očami a len tak tak sa držal...keď prišiel Spidey za Tonym sa rozlúčiť...oh boy...a potom ten pohreb ako každý tam bol...yikes Russovci vedia ako na fanúšikov....je toho strašne veľa čo by som chcel o tom filme napísať alebo povedať...no slová by to nevystihli...a btw...som jediný kto si všimol hudbu v tom filme?? prišla mi taká "60s spy/ heist film"...veľa harfi, tremolos a cello...dosť sa mi to páčilo....celkovo proste...ten film veľmi som necítil že pozerám Avengers...a to sa mi páčilo tiež...bolo to iné ako predošlé filmy A nakoniec, Captain America sa dožil svojho vysnívaného života čo? ahhh, zaslúžil si to chudák...ale čo sa nám ukázalo? Falcon ako Captain America? osobne by som bral Buckyho keďže on je taký "superhuman" Kamera skvelá na začiatku hlavne ale aj počas filmu ako celok, hudba topka, výkony 10/10*, príbeh, zápletka a aj celkové vyvrcholenie celej MCU Infinity ságy....no neviem...som veľmi sklamaný že to skončilo a že moje obľúbené postavy už nie sú...i keď ešte stále mám Thora a Dr.Strange ....okey, každopádne film 10/10* 5/5* ()

Tafee

Zklamání! Ze tří hodin je zábavných tak 75 minut. Film drží při sobě o něco lépe než IW, ale ... Je to ukecané neskutečně, jakoby se někdo snažil natočit psycho drama, ale i tam končí v třetině cesty, no a Thor - jako vážně?!?!?! Jsou tu tací, co se vznáší nad "rozvinutou psychologií postav" a "hlubším vhledem do zkoumání jejich pohnutek", nebo dokonce "skutečně dojemné scény". No tvl, to je přesně to, co v takovém filmu nepotřebuju!!! Je to prostě neskutečně roztahané, ukecané, místy totálně nelogické a nesmyslné a jedna docela slušná bitka, to nezachrání. Kdyby ten film měl o hodinu a možná i víc než o hodinu míň, tak se absolutně nic nestane! Howgh... ()

adelfilm

Už měsíc před premiérou jsem počítala den za dnem, kdy jdu do kina. Vyhýbala jsem se sociálním sítím, abych byla překvapená. Samozřejmě, že jsem nějaký děj zaslechla, ale nemělo to nic společného s realitou. Musím říct, že tentokrát se Marvel opravdu překonal. Tento film naprosto předčil má očekávání. Byl dokonalý a dotaženy do konce. Poslední díl kde vidíme naše oblíbené hrdiny pohromadě, čemuž nasvědčuje i to, že po tytulcích nic není. Jako všichni jsem musela uronit slzu a to je na zážitku z tohoto filmu nejlepší, tohle se jen tak nezapomíná. Musím složit obrovskou poklonu za hudbu a taky animační zpracování, je vidět, že všichni co se podíleli na filmu odvedli dobrou práci. Moc krát vám děkuji za jedinečný zážitek :D ()

RichiHart

Včera som prišiel z kina.. Excellent .. ovela viacej emotivnejšie ako Infinity tak ale to sa aj dalo čakat, kedže sa snami lučilo viacero postav. Každa hlavna postava dostala svoju scenu, v ktorej ukazali ich silu. Avšak zahravanie s časom nkdy nieje len tak jednoduche a vo vzduchu vysi viacero otazok čo by sa dalo spravit inak a podobne .. avšak tvorcovia to dali celkom do logickeho suvisu takže som spokojny ..5 z 5 hviezdičiek ()

Patriarch

Zklamání. Mé oblíbené postavy zparodovali. Z Thora je ožrala s pupkem, Hulk je zelenej profesor s brejlema a z Ant-mana je připosranec. Thanos ztratil to kouzlo z jedničky.. Hromobijec, za který bych se nestyděl ani v herní sérii Diablo, bych nazval hovnobijcem a v neposlední řadě se strašně těším na černého kapitána Ameriku s klasickým štítem a nedej bože s Thorovým kladivem v ruce, to bude teprve nářez. Film nemá tak silné emoce, ztvárnění postav a dějovou linku, aby byl pro mne obstojným pokračováním. Radši bych to ukončil prvním dílem a zbytek si domyslel podle vlastní fantazie, ale to jak vidím, je spíše jen můj menšinový názor, jelikož hodnocení je zde opravdu astronomické. ()

Neries

tešil som sa na endgame čakal som že polovica filmu bude kecania takže to nebude až taká bomba ako infinity war ale očakával som že tomu dám aspoň 9/10 ale toto si nezaslúži viac ako 6/10 thanos je bez tej rukavice so všetkými kameňmi silnejší ako bez nej porazil naraz thora (ktorý bol trochu z formy) kapitána ameriku s thorovym kladivom (dalšia pičovina ako mohol kapitán amerika z toho kladiva zosielať blesky? to kladivo bola iba zbraň nezosielala blesky to robil thor lebo je boh burky alebo bleskov alebo čoho a neviem o tom že by kapitán amerika bol tiež boh) a ironmana ked mal všetky kamene tak ho thor skoro zabil s tou novou zbraňou a teraz??? nema žiaden kameň ale dokáže poraziť naraz všetkých troch ešte k tomu tam potom rozjebal aj captain marvel načo vôbec potreboval tu rukavicu ked bez nej bol ešte silnejší? ten finalný suboj nič moc ešte do toho tam davali nesmrtelneho thanosa bez kameňov je tam veľa dalších chýb ale prvé dve hodiny filmu sa skoro stále iba rozprávalo a nudil som sa iba párkrát čo tam kecali o hovne takže to sa im musí nechať že vedia diváka nechať pozerať 2 hodiny rozprávania pri ktorých sa iba pár krát nudil. Ten thor pol hodinu to bola sranda ale potom už to bolo trápne to čo sní spravili celkom sklamanie ten film 6/10 keby tam tie 2 hodiny filmu neboli celkom ok tak by to bolo ešte menej naštastie tam neboli žiadne cringe vtipy ako v celom filme captain marvel ()

hmyzovrah

Právě jsem se dostavil z kina a stalo se to, co se dalo čekat. Po vinikajícím Infinity War, přišla 2 hodinová nuda, dovršená hodinovým epickym finále. Bohužel vymírání hlavních postav, jsme se o5 nedočkali, tudíž nechápu, proč se film jmenuje Endgame. Klišé střídalo druhé klišé a já s mou sestrou jsme odešli z kina zklamáni, protože jsme čekali od Thanose větší výkon, než 0 zabitých hlavních postav. Ano tvůrcům se povedlo dát dokupy mnoho filmů dokupy a udělat ztoho jeden velkej návrat do minulosti, ale to beru spíše jako mínus, protože filmů o cestovaní časem jsou mraky. No a abych shrnul pozitiva tak to byla bitva na konci a Thor s pupkem.. Jo eště musím zmínit Captain Marvel, to je jen jeden velkej vtip. Horší postavu z celé filmové kinematografie jsem neviděl. ()

karmyo

Hrozně natáhnuté, postava Thora úplně dehonestovaná, příběh tentokrát slabší a ne zrovna napínavý. Vizuál slušný, ale prostě tak 3,5 hvězdy. ()

mek.jan

9,5/10 - Takže právě jsem se vrátil po druhém promítání Avengers:Endgame. Po prvním promítání jak už je zvykem, jsem byl trochu zmatený a potřeboval jsem si to zopakovat, abych mohl napsat komentář a zadat hodnocení s čistou hlavou. A musím smeknout. Endgame je přesně to, co má být. Ačkoliv první půlka se trochu táhne (což vůbec nevadí), tak druhá půlka je naprosto fenomenální a tak nějak bych si představoval tečku za 11 lety a 22 filmy. Akce na konci je naprosto úžasná. Tento film opravdu dokáže vzbudit emoce a to bylo vidět i na obou promítání. Ve smutných chvilkách ticho a napětí a ve veselých smích napříč celým kinem. Je to jeden z nejlepších filmů o superhrdinech a nejočekávanější film roku a já musím říct, že se opravdu povedl a jsem spokojený. - I AM IRON MAN. ()

Yuri_Boyka

Veľkolepý záver jednej obrovskej kapitoly v MCU. Dopadlo to presne podľa mojich očakávaní a teda musím povedať, že sa vo filme neobjavilo nič čo by ma vyslovene prekvapilo. Celý dej bol pomerne jednoducho predvídateľný. Na tom však nie je nič zlé. V žiadnom prípade to filmu neškodí, ale práve naopak ponúka to práve uspokojenie, ktoré každý fanúšik MCU potreboval. Endgame pokrýva širokú škálu emócií - ponúkne slušnú dávnu humoru, depresívneho feelu, úžasu, aj keď napätie, či momenty prekvapenia pomerne stagnujú (to súvisí s predvídateľným dejom). Dej sa nevyhne ani logickým nedostatkom, na ktoré sa ale ja pri filmoch tohto typu nezvyknem sústrediť. Napriek tomu sa v závere filmu objavil jeden dosť výrazný nedostatok, ktorý o jeho funkčnosti prinútil uvažovať aj mňa. Celkovo však film hodnotím veľmi kladne, nechávam tu 5 hviezdičiek, utieram slzičku a pripravujem sa na ďalšiu kapitolu v tomto báječnom univerze. Ešte nás síce čaká Spider-man, avšak nebudeme si klamať... Endgame je tá skutočná bodka, ktorú sme si žiadali. ()

tehol

spis za 4*, ale tech 91 me desi. asi nejlepsi mozny zpusob,jak to cele natocit, ale spis u me vyvstava otazka, jestli tohle fakt chceme.. ja bych teda vic ocenil, kdyby celou dobu zabiral tancic starlord. no nic tesim se na (SPOILER) gotg, s thorem to bude fungovat :) ()

Carlos_green

Pro me osobne absolutni vrchol moderni kinematografie. Tezko lepe zakoncit 11 let neuveritelnych pribehu marvelovskeho vesmiru. Po vsech strankach epickej film, kterej meni styl ruznych scen neuveritelnym zpusobem. Kombinace akce, emoci, skvelych hereckych vykonu. A samozrejme dve nejvetsi herecke ikony Tony a Kapo, kteri zakoncili svoji cestu mimoradnym zpusobem a sakra ten homeless povalec pivni sud Thor Odinson me kurva bavil. Monstrozni konec srovnavatelnej s Navratem krale!!! Thanos totalne pokoren. A konec, kdy kamera zabere vsechny postupne az k rediteli je proste bomba! Infinity war a Endgame Jako jeden film 9/10!!! ()

MrDuri

Bolo tam všetko a ešte oveľa viac. Avengers: Endgame vyvolá celú sériu pocitov. Divák sa schuti zasmeje, bude si obhrýzať nechty od nervov, film neraz naženie husiu kožu a dostane sa aj na slzy. Dokonalé zavŕšenie ságy a najlepší komiksový film pod slnkom. A korunuje to vynikajúci soundtrack. ()

feshimon

Je tam vsetko co chce fanusik vidiet, tah na emocie, humor, mnozi efektove.... ale ako celok je to take ledva priemerne. Dej bol plytky a vela krat recyklovany z ostatnych Marvel filmov. Myslienka ziadna. Emocie boli az prilis nasilu a vobec som sa nevedel do nikoho z hrdinov vzit, jedine tak Thanos, ale zial vela priestoru nedostal. Dakujem za koniec Avengerov, ale skuste uz nieco nove. Pre mna su kvalitejsie filmy napr. Watchmen, alebo animovany The Dark Knight Returns Male plus za Big Lebowski referenciu ()

Jitussh

Vyvrcholení filmové "série" splnilo očekávání. První půl hodinka sice takové nůďo, ale jak se to film rozjede tak opravdu ty hodiny ubíhají jako po másle. Uzavření celého Avengers cyklu, smrt Stana Lee, závěr filmu na mě působila hodně nostalgicky. Slzy byly, smích byl, místy napětí. Za mě prostě dobrý a nemám problém dát plný počet ()

samurraj

Tak teda vážení, dle recenzí a obřímu hodnocení na čsfd jsem čekal pecku. Ovšem dostal jsem pěknou sračku. Nezlobte se na mě, ale toto, že má hodnocení 90 procent? Za co??? Minulý díl Avengers byl pecka, která měla příběh, napětí, emoce, ale END GAME je utahané, bez příběhu, ohraná klišé na konci, nulové emoce, trapné gagy a vsuvky, které měly asi být vtipné....Hulka zkurvili asi nejvíce ze všech postav...Dal jsem 2*, ale jen z nostalgie k tomuto filmu. Jinak dost velký odpad. ()

JaHo

SPOILER ALERT! "Cos to udělal?" - "Vedl jsem úder na hlavu" :-D Pár dobrých hlášek tam bylo, Parodie na Big Lebowského se mi velmi líbila. Dokonce jsem myslel že po smrti Iron Mana jak Thor stál na nějaké skále a měl na sobě ty sluneční brýle, tak že začnou rozprašovat IronManův popel ve stylu právě Lebowského :-D No, ale celkově byl film příliš dlouhý, spousta zbytečných pasáží, spousta "superhrdinů" na jedné straně a na druhé straně nebohý Thanos se svým dobrým úmyslem. Je mi líto že mu to nevyšlo. Aspoň že mu to vyšlo na konci Infinity War. Konec tamtoho filmu byl zcela epický :-) Podobně jako Melancholia z dílny Larse von Triera :-) Jo a ještě k tomu zklamání z osudu Thanose - připomělo mi to StarWars, které končí vítězstvím zla ale vlastně to nebyl konec :-D ()

Robert Downey Jr. se vrací do Marvelu

Robert Downey Jr. se vrací do Marvelu

28.07.2024

Jak celý filmový svět očekával, z letošního Comic-Conu v San Diegu konečně přichází první obří novina pro sféru komiksového filmu a zejména pak pro fanoušky tvorby Marvel Studios, která se v… (více)

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

Bratři Russoové se nejspíš vrací k režii Avengers

19.07.2024

Když si s bráškou zrežírujete jedny z nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie, odchází se jen velmi těžko. Bratři Anthony a Joe Russo to nicméně zkusili a po režii veleúspěšných hitů Avengers… (více)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu