Cabin Fever

• USA Cabin Fever: Reboot (pracovní název) (více)

Partia mladých ľudí z veľkomesta sa prichádza odreagovať a užiť si voľný týždeň do riedko osídlenej oblasti. Po prvom kontakte s miestnymi obyvateľmi zisťujú, že nie sú úplne prívetiví, ale ich chata sa, našťastie, nachádza na samote u jazera. Po príchode sa začínajú venovať relaxu a večer zorganizujú menšiu párty pri ohníku. Pridá sa k ním aj náhodný okoloidúci, ktorý im prinesie marihuanu. Vraj má ešte nejaké povinnosti, takže musí odísť, ale sľúbi, že sa o malú chvíľu vráti. Partia sa presunie do chaty, a keď sa ozve klopanie na dvere, majú všetci radosť z toho, že sa poriadne nadrogujú. Za dverami však stojí niekto úplne iný. Je to muž, ktorý sa doslova rozpadá a hnije zaživa a prosí partiu o pomoc. Partia tak zisťuje, že namiesto príjemného oddychu musí čeliť neznámemu vírusu, ktorý sa šíri nezastaviteľným tempom, a požiera všetko, čo mu príde do cesty. (Marceloo)

tron

Spoilery! Pár plusov by sa našlo. Výprava je krásna - luxusná chalupa pri jazere v lesoch. Herečky by sa dobre vynímali v hardcore porne, pár scén je odpudivých (čo je pre infekčný hororový triler pochvala) a k dispozícii je i príjemná erotická scénka. Potom na opustenú krajinu padne súmrak a začne pršať a atmosféra skutočne OK. Tým by sme však s plusmi končili. Film je strašne nesympatický, za čo môžu odpudivé, nemorálne postavy, ktoré chladnokrvne zaživa upália chorého chlapa, ale majú etický problém zastreliť besného psa, ktorý ich chce roztrhať. Policajtka je informovaná, že oproti nej stojí pravdepodobne trojnásobný vrah, celý od krvi a správajúci sa vyložene agresívne a útočne, ale ona ho nechá žiť, lebo pár desiatok hodín predtým si s ním fajn pokecala. Keď ale má z kríka brutálne odsnajperovať chudáka chalana, ktorý o nej vôbec nevie a len tak tam stojí, napáli to doňho ako do najväčšej svine sveta. Šerif ju vysielačkou informuje o minimálne trojnásobnej vražde, keď ale na miesto činu o pár hodín zavítame, všetko je v pôvodnom stave a po polícii ani stopy. A ďalšie perly. Každých pár minút príde WTF scéna, ktorá vás prinúti pootvoriť ústa a zabudnúť dýchať. Odporúčam pasáž, v ktorej drsná policajtka stojí pol metra od zničeného džípu celého od ľudskej krvi, ktorá z neho doslova kvapká na zem a nepripadá jej na tom nič zvláštne. Nerozumiem, ako až takéto blbosti môžu prejsť v strižni alebo ešte lepšie ako vôbec scenár s takými nelogickými hovadinami môže byť schválený a následne sfilmovaný. To vážne nikomu neprekážalo? Režisérovi? Producentovi? Nie? Nič? Vážne? ()

JASON_X

Chvilku jsem zažíval téměř mystický pocit silného a naprosto nezpochybnitelného déja vu, až jsem to už nevydržel, koukl se pořádně na co že se to vlastně koukám a hle - on to remake. Od prvního dílu je to sice 'pouhých' čtrnáct let, ale proč ne, když na to dá někdo prachy... Tak jsem si rychle zopákl i originál a porovnávám... A je to hodně jednoznačné srovnání - oproti jedničce jsou snad všechny postavy dvojky ještě slabší, některé pak dokonce přímo tragické (návštěvník s trávou), nebo supertrapné (místní šerifka). Film sice obsahuje několik hezkých momentů, kvůli kterým jsem chvíli zvažoval i hubené, podvyživené tři hvězdy (nechutnosti s masožravým virem v akci, scény se psem, nebo zfušované "dorážení" Karen), ale hrozně mě znechutil pitomý dialog mezi šerifkou a Paulem na konci. ()

maddy

Eli Roth už asi nevie kade kam a tak si točí remaky vlastných filmov. Tomu hovorím totálna lenivosť vymyslieť niečo nové. Dokážem pochopiť americké remaky neanglicky hovoriacich filmov (aj keď na nich väčšina nadáva), nemám problém pochopiť aj remakovanie starších klasík v novom kabáte, ale remakovať ledva štrnásť rokov starý film - nehovoriac o tom, že celá séria skončila tretím dielom iba v roku 2014, takže ani to nie – navyše s tým istým scenárom, pod tým istým producentským dohľadom Rotha, akurát s iným režisérom, tak to už sa nedá nazvať ani ako ten najzbytočnejší remake vo filmovej histórii. Keby si to Roth ešte raz aj sám natočil, tak by Cabin Fever bol hodný zápisu do filmových análov za najzbytočnejší prínos do kinematografie. Pôvodný Cabin Fever, s ktorým Roth v podstate prerazil, sa stal svojho času malým kultom, načo bola komu potrebná totožná verzia akurát v roku 2016 ostane záhadou asi nám všetkým okrem Rotha. Evidentne na to síce bolo tentoraz o niečo viac peňazí než na pôvodný nijako zvlášť kvalitný film, ale to je celé. Inak to je druhý krát úplne to isté. Odhliadnuc od toho všetkého by to fungovať aj mohlo, no bohužiaľ samotný Roth je dosť zlý režisér, no Zariwny je ešte horší. Samotný námet o víruse nie je zlý a v záverečnej dvadsať minútovke, keď nákaza prepukne naplno remake ukazuje, že keby sa chcelo tak by to pri troche snahy šlo a poteší v nej pár intenzívnejších scén, ale to by to s Cabin Fever musel niekto myslieť aspoň na chvíľu vážne a nie to točiť ako tú najväčšiu prehliadku tuposti americkej mládeže, kde idiotské konanie jednej postavy strieda ešte idiotskejšie konanie ďalšej postavy a nič sa tu nedá brať vážne. Taká scéna s peroxidovo blonďavou policajtkou bola skutočne ako vystrihnutá z úvodu porna, kde sa ešte neš*ká, ale porno herci sa snažia o „herecké výkony“. A aj tie sú zvyčajne dôveryhodnejšie, než toto tu! Síce som čakal horšie, ale aj tak nie na tomto remake okrem diania v záverečných minútach čo pochváliť, prosím viac to už s Cabin Fever neskúšať, dva pokusy o to isté a dva pokusy o pokračovanie bohato stačili. CELKOVO: 2* (4/10) ()

Yoshimitsu

Do prdele to nemohli zůstat jen u natáčení dalších dílů? Ne! Museli se srát do remaku a snažit se předčít originál před 14 lety, ani v nejmenším se jim to nepovedlo. To dementní chování postav mě zvedalo pořádně ze židle. Jediný, co jim šlo zacházet trochu s umělým podpalovačem a to si museli ještě přečíst návod, jak se stát lesním pyromanem. V nejbližší době si musím pustit originál, abych na tenhle paskvil zapomněl! Dávám 20% ()

sedm.1

Tak nevím, zdali vzhledem k místnímu nízkému hodnocení a negativním komentářům, jsem já tak nenáročný, a nebo ostatní tak nároční, každopádně za mě je Reboot Cabin Fever naprostou hororovou peckou, které nemám vůbec co vytknout a já se u podobné krvavé žánrovky už dlouho nebavil tak, jako právě u této nekompromisní jízdy. Rothův originál jsem tedy viděl, ale už je to tak dávno, že už si jeho obsah pamatuji jen velmi matně, každopádně tento Cabin Fever funguje od první až do poslední minuty na 100%, a to ve všech ohledech, je to zábavné, napínavé, svižné, chvílemi správně odlehčené, párkrát i slušně překvapivé, veškeré postavy a jejich herečtí představitelé mě bavili na maximum, kluci jsou sympatičtí, holky pohledný a nestydatý, alespoň tedy jedna, a navíc i jejich chování mi pak přišlo povětšinou až neobvykle rozumné a přesvědčivé, což se v podobných filmech děje skutečně jen málokdy, většinou se totiž chovají úplně imbecilně a nepřirozeně, což ovšem není tento případ. Fajn je jinak i atmosféra, no a samozřejmě dominantním prvkem této podívané jsou pak veškeré krvavé gore efekty, kterých je jednak opravdu hodně a jednak jsou na fakt zatraceně vysoké úrovni, čímž dělají z Cabin Fever Reboot skutečně nekompromisní a brutální podívanou, kde se tvůrci s ničím a hlavně s nikým naprosto nepárali a podle toho to i tak parádně dopadne. Za mě se zkrátka prakticky díky všemu jedná o vážně nadprůměrný, krvavý horor, co skutečné příznivce žánru musí jednoznačně oslovit a bavit, prostě parádní jízda a hotovo. ()

• Film sa natáčal v americkom štáte Oregon. (Jello Biafra)
  • V čase 1:31:50 si lze všimnout, že jeden z mrtvých dýchá. (Kudly4)
  • Na začátku filmu, při jízdě skupinky hlavních hrdinů, hraje hudba z legendárního hororu Osvícení (1980). (Nikolas__)