Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

Forsberg11

Bez znalosti pôvodnej verzie môžem nezaujato hodnotiť tento novodobý pokus o "dokonalý" western. Akcia je pomerne zábavná ale to najdôležitejšie, nejaké to emočné prepojenie s hlavnými postavami je úplne odignorované. Teda aspoň mne to tak prišlo. Ako tak som držal palce Hornovi, inak mi boli všetci viac menej ukradnutí. No a naviac je to až príliš dlhé na to, aby som sa miestami nenudil. Len priemer. 60 %!! ()

divak84

sequel s hodně nevybalancovaným obsahem.. mínusy jsou jasné - záporak k smíchu (sarsgaard opravdu dementní obsazení, final fight mezi oběma indiány měl trvat tak čtyřnásobně dýl (když už se teda film snažil tvaři efektně a drsně), představovačky mizerné - jakobdy zničehonic.. každý protagonista z roku 1960 měl svuj medaiolnek velmi dobrý, at už vuzualně nebo slovně.. tady nicmoc dokonce ani denzelův úvod. plusy taky jasné - efekty, střílečka v Rose Creek , grand finále a musím uznat že velmi překvapivý kill count. takže dávám průměr. Jo a taky nevám proč Onofrio mluvil jako vykastrovaný. ()

666Carnage

Super western. Remake jak stehno. Základ obsažen a zbytek nabobtnal jako pornoherec po viagře. Fuqua tahá z několika scén takovou atmosféru a napětí, že sem ani nedýchal. Vtipný, svižný a konec to tedy bylo kulek za těch 25 minut. Tohle je remake, o kterém se může říct, že se povedl a za něco stojí. Klasika je klasika ale tohle mělo super nádech dnešní filmařiny a moc se to povedlo. Já se bavil a to je hlavní 80% ()

Tjaden

Dá přece rozum, že po politicky nekorektní filmu z roku 1960, ve kterém parta sedmi bělásků dávala pohulit hispánským banditům, musí v roce 2016 přijít rasově vyvážený remake. A tak tu máme nových sedm statečných, kdy hned čtyři z nich tvoří příslušníci rasových menšin: černoch, Asiat, Mexičan a indián (pardon, původní Američan). Ti tentokrát stojí proti bílým zaměstnancům soukromé bezpečnostní společnosti, kterou si na špinavou práci najal nemastný a neslaný záporák, který nesahá Eli Wallachovi alias Calverovi z původního filmu ani po kotníky. Přesto je tento remake celkem zručně natočený a akčnější kabátek mu celkem sluší. Nicméně vše působí jaksi sterilně a rutinně. Rozhodně se nedá říci, že by film nějakým způsobem budoval napětí, navíc mu oproti jiným westernům chybí nápaditější soundtrack. Western rozhodně není mrtvým žánrem z minulého století a i po roce 2000 spatřila světlo světa řada mnohem lepších "kovbojek", než je tento remake nestárnoucí klasiky. ()

iXtr3m3

Neurazí ani nenadchne. Taká jednohubka. Škoda, lebo potenciál to malo väčší, najmä s prihliadnutím na esá v hereckej zostave. Ale záverečná melódia to zdvihla hore... :) ()

Silwer

Denzel super..ja mam proste rad westerny prekousnu i to ze prijel hoch z ciny aby pomohl male vesnici...akce celkem jede i kdyz proste se nemuze odvazat(ach ten rating) Ale mam proste problem kdyz na ne jede armada(doprdele je tam tak 30 koni a pulku polozi dynamit) s tim si jde pak blbe hrat..ve finale to vypada ze jich je 150..takove ty westernove krivdy z mladi..vazne?tady?u blockbusteru?ty vole todle neni harmonika:-) Cele to obleceni a to vzezreni kovboju..asi jsem moc prezranej tenkrat na zapade a hodny zly a osklivy..tady to proste jsou modelove... A kde je duel?zadnej duel?skrceni v kostele?jako vazne? A doprdele kdo jim dal prava na ustredni melodii do titulku?zejtra dam original.. ()

Seti

Jednoznačně se stavím za zbytečnost tohoto remake, jelikož westernové klasiky, což Sedm statečných bezpochyby je, jsou nadčasové a nevidím nic, čím by je mohlo moderní doslovné uchopení obohatit (drasňáci s revolvery budou vždy stejní). Mít film jiný název, neřekl by nikdo ani popel, ale takhle se nevyhne srovnávání, z něhož nemůže vyjít dobře (na druhou stranu je pravdou, že nemít tento název, tak by na něj do kina nepřišla ani ta hrstka diváků, která nakonec přišla). Nových Sedmi statečných je mi líto, protože to není špatný film a mezi westerny se rozhodně neztratí. Srovnání se svým předchůdcem ho však ztlucenej do země. Hlavní představitelé se také snaží, seč jim síly stačí a jsou to bez debat sympaťáci ()

provitamin

Nedosahuje kvalitu originálu (originál myslím teraz 7 statočných s Brynnerom a McQueenom, aj keď to je tiež len prerábka 7 samurajov), ale stále dosť dobré s niekoľkými vychytávkami. Len sa nemôžem ubrániť dojmu že je to celé len PR z prostredia imigrantov a ľudsko-právnych aktivistov. Medzi siedmimi statočnými totižto nájdeme černocha, Indiána, Aziata, Mexikána a troch belochov. Ako by asi vyzerali siedmi statoční na Slovensku? Isto by tam bol Maďar, Žid, Čech, východniar, Cigáň, sýrsky imigrant a Vietnamec. A hlavný záporák by mohol byť napr. Fyko a jeho banda zlodejov. ()

panWolf

No , nějak moc se to nepovedlo. Postavy se mi sice líbily, ale dějově to bylo příliš chudé.Na rozdíl od většiny zde píšících ,se mi líbila spíše první třetina filmu. A první přestřelka. Ta druhá byla už přespříliš.Na původní (sice taky kopii) film to nemělo ani náhodou. 50% ()

MatejNosal

Western nie je môj žáner a ani neviem prečo som si ten film vlastne pustal, aha dobré herecké obsadenie ale to je asi tak všetko. Pekne zručne natočené, trocha akcie na koniec, ale inak všetko ostatné, hlavne tie nezáživné keci, nuda. (50%) ()

Corpsegrinder

Nezajímavá nuda. Některý věci jsem tomu vážně nežral (vrah texaskýho rangera se nechá Denzelem ukecat ke spolupráci ačkoliv má Denzela na mušce a může si tak ušetřit tunu práce). Nemá to ani moc hezký prostředí a žádná z postav neni nějak extra hodná zapamatování. To i Návrat do budoucnosti 3 byl lepší western. A proboha proč zase ta rasová vyrovnanost? Korejec, mexičan, negr, indián... museli do týmu nacpat vše co šlo :)) ()

Hanys_

Ikdyž se odprostím od toho, že to je remake jednoho z nejzásadnějších "remaků" všech dob, tak mi zůstane jen slaboučký příběh, sice precizně natočený, ale když herci nemají co hrát...Na Pizzolatta hodně špatné a na Fuquu vlastně taky. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)