Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (210)

d-fens 

všechny recenze uživatele

vyzdvihol by som najmä úvodných70-80 min, ktorým dominuje krásna výprava (ostrov Kauai na Havaji), príroda (myslím celkovo, aj so sexy debutantkou Jessicou Lange ;), vydarené kulisy a okultná atmosféra v pevnosti domorodcov, + samozrejme nastolenie základnej línie príbehu o "kráske a zvierati", o tragédii nenaplniteľnej lásky..... ďalšie dve verzie som zatial (jan2011) nevidel, ale predpokladám že u tej prvej bude hodnotenia zdvíhať "úcta ku klasike", a u tej Jacksonovej zase nadšenie z počítačových efektov - možnosti ktorých samozrejme filmári v roku 1976 ešte nemali .... a len taká pikoška o tržbách (podľa údajov od užívateľa T2): King Kong (1976) zarobil 3,8 násobok, a King Kong (2005) iba 2,7 násobok vstupných nákladov :) (čo však môže iba dokazovať postupnú "devastáciu Hollywoodu" pirátskym sťahovaním filmov z internetu :)) ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Strašně mě zklamaly ty disproporce opice v jednotlivých částech filmu. Na ostrově se do jeho stopy vejde dospělej chlap, Kong má ramena nad korunami vzrostlých stromů, a pak najednou ho v pohodě nacpou do nádrže tankeru, kterej je sice širokej a dlouhej jak letadlová loď, na hloubku je malej a to je ještě opičák v nádrži jak poslední utopenec ve třílitrovce. A to ani nemluvím o tom, že břichem trhá dráty vysokýho napětí na Manhattanu, ale pak se v pohodě chytne železobetonovýho roku WTC a šplhá nahoru, aniž by cokoliv poničil nebo odřel. Asi by stálo některým původním myšlenkám z námětu ustoupit ve prospěch věrohodnosti. Marek Vašut na Jeffa Bridgese, vyloženě paráda, a Jessica Lange v náznaku erotické scény, taky super. Nejlepší byl ale ten příchod na ostrov, to byla pastva pro oči. Béčko, které ale původně být béčkem asi nemělo. ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Na tomto som vyrastal ako decko a musím uznať, že po rokoch, keď som si dal repete s HD kvalitou, tak je stále na čo pozerať a neostali iba spomienky na dobrý film ako u niektorých iných filmov (Robot Jox). Čas sa pod týmto filmom moc nepodpísal a kombinácia miniatúr a vizuálnych efektov aj po rokoch vyzerá dobre. Casting je super, hudba Johna Barryho tiež, Kong miestami spracovaním a zvukovovými efektami naháňa hrôzu, atmosféra, napätie nechýba a pri niektorých scénach som sa znova veľmi bavil (bitka s hadom, rozbitie brány, finále na mrakodrape). Jeden s tých filmov, kde bol (na tu dobu) vysoký rozpočet rozumne utratení. Jediné čo mi to trošku prekážalo bola miestami naivná, otravná ale aj krásna Jessica Lange. Jacksonov King Kong (2005) pre mňa asi navždy ostane najlepším King Kongom, ale tento bude vždy super spomienka na staré ale aj mladé časy. 80% - 4* ()

lamps 

všechny recenze uživatele

V dětství jsem se na to díval pořád dokola a obrovský chodící opičák mi svým příšerným řevem vskutku naháněl hrůzu. Teď jsem to viděl zase po delší době a svým příšerným řevem mi naháněla hrůzu prozměnu Jessica Lange. Není to vůbec špatná verze, ale na to, že je o víc jak 40 let novější než první film, zaostává za ním opravdu o dost. ()

KASUGI 

všechny recenze uživatele

Tak jsem docela v šoku. Po těch dvou hovnách Godzilla II: Král monster a Godzilla vs Kong jsem šel tomuto mistrovskému kousku zvednout ze čtyř na pět hvězd v domnění, že kliknu na červený film cca 75%. A zatím klikám na film s modrým hodnocením 64%... Ty vole to jako fakt? Nejlepší monster movie předCGI dekády (z té CGI jednoznačně Cloverfield) a snad jediný film s obrem, který se pohybuje normálně a ne idiotsky zpomaleně (viz můj koment Godzilla vs Kong). A nechci být neustále sprostý, ale kurva do piče jediné monstum, ke kterému jsem měl při sledování respekt a ze kterého jsem měl strach !!!!!!!!!! Do dneška mám noční můry ze scény s kmenem přes rokli. Bez prdele. Ten film má úplně všecho, co by měl každý správný katastrofický film o obřím monstru mít. A na rozdíl od utahaného nabubřelého Jacksovova Konga se ani o nic jiného nesnaží. To hodnocení tady je facepalm jak sviňa. Nejde mi o hodnocení filmu samotného, ale o celý kontext žánrového měřítka. Ty vole, kdybychom tu měli nějaký absolutní masterpiece jako třeba historický film má své Statečné srdce, válečný má svého Ryana, thriller má svou Se7ven a tak dále... tak neřeknu ani půl slova, ale nic tak převratného tady nemáme!  Tak jak mohou davy lidí toto dát na stejnou úroveň jako ty nové bezkrevné digitální hovna? Nevidíte v tom ten obří rozdíl? Nebo už se pro vás filmařina stala tupým klikáním na hvězdy podle nálady? K pláči. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (35)

  • Rick Baker používal při natáčení animační masku, to znamená, že při natáčení ve studiu maska nahrávala tvar obličeje Konga ve filmu. Jediný rozdíl byl v tom, jak herec uvedl: „Když jsme točili Konga, já to většinou točil v kostýmu všechno, ale ve filmové podobě Kong vypadal neuvěřitelně a já když jsem to viděl pak na premiéře, tak jsem řekl, že to byla skvělá práce. Sám jsem navrhl kostým gorily, podle které vznikla jeho postava. Hodně lidí si myslí, že Kong jsem já, ale omyl, Kong byl robot, já mu jenom efekty dodával podobu.“ (Fuhman.Dajar)
  • Celosvětově snímek utržil 90 milionů amerických dolarů, což bohatě stačilo na pokrytí výrobních nákladů, které činily 24 milionů. Studio Paramount ovšem očekávalo lepší výsledky a tržby činící alespoň 150 milionů. Producent Dino De Laurentiis pak před premiérou suverénně prohlašoval, že King Kong překoná v tržbách Čelisti (1975) – ty však v době uvedení (tzn. bez opětovných uvedení) vydělaly přes 260 milionů. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno