Jason Bourne (Matt Damon) už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení. Chce hodit minulost za hlavu a dál pokračovat prostou přítomností, kterou představují ilegální boxerské zápasy. Z tohohle komfortu ho vytrhne bývalá kolegyně, zběhlá agentka Nicky (Julia Stiles), která mu připomene, že na ty nejpalčivější otázky ještě odpovědi nedostal. Když ho pak málem dostane nájemný zabiják, pustí se znovu do boje s Agenturou, teď reprezentovanou tvrdým ředitelem Robertem Deweym (Tommy Lee Jones) a jednou nebezpečně chytrou analytičkou (Alicia Vikander). Jason Bourne se ocitá na staré známé horké půdě, kde nemůže věřit nikomu a ničemu a kde přežití vyžaduje, aby si vzpomněl na to, co se naučil v programu, který díky němu skončil. (Cinemart)

Raziel811

Nedávno jsem si snímek zopakoval všechny Bourneovky a musím říci, že toto je jednoznačně nejslabší díl. Z hlediska příběhu se jedná a vyloženě nastavovanou kaši. A co mě i po letech utvrdilo je, že Greegrass opravdu neumí točit akční scény. On vlastně neumí točit vůbec. Jeho chaotická kamera i při dialogu a pomalu epileptické střihy u akčních scén, které se tím pádem stávají nepřehledné = nejsou příjemně koukatelné. I jednoznačně levnější John Wick má akci v porovnání defakto dokonalou. Pokud máte rádi Damona, dejte tomu šanci, ale nic nečekejte. Jede tu spíš na setrvačník, má asi dvě obličejové grimasy a obecně vypadá, že ho to vyloženě nebavilo. Slabý Tommy Lee Jones a ještě horší Cassel tomu také moc nepomáhají. ()

Rebel24

Až 5. Filmom série a vyzerá to tak, ze i nateraz posledným, sa naplno prejavili neduhy celej série i réžie Paula Greengrassa aj u divákov. Techncky je film prakticky podobný s predchodcami Bournov odkaz ci ultimátum, avsak príbehovo cítiť veľkú únavu tvorcov, pretoze film nie je v celej sérii ničím inovatívny. Jediná snaha scenáristicky aj herecky je v postave Alicie Vikander, inak zvyšok sa stráca v monotónnej recyklácii nápadov z minula. Matt Damon je vo svojej postave velmi statický a pôsobí unavene, co je smutný fakt v porovnani s najmä prvým velmi dynamickým dielom Agent bez minulosti, ktory považujem za všetky snímky najlepší vobec. Pri absencii následnej rafinovanosti, ktorú dodal Greengrass je film Jason Bourne úplne priemerná akčná snímka, akých je ročne desiatok. 62% ()

motyka52

Pět hvězd tomu nedám, protože jsem to všechno už víceméně viděl v první trilogii, ale to nic nemění na tom, že je to pořád zábavné. Jen to už není tak překvapivé a chytré. A líbí se mi, že to naprosto ignoruje čtyřku. ()

sisaq

naprosta tragedie.... nabuzen z predchozi trilogie vyrazime do kina. a tam cekal "vylet" do tri lokaci po 40ti minutach v evrope a USA sestihany do slusne akce po ktere ale na konci zustava pachut "o cem to vlastne bylo!?!" ()

smajlítko

Zápletka i tempo solidně kopírují předchozí díly. Z polívčičky o zapomenuté minulosti se dá vařit hodně dlouho. Ale na druhou stranu...proč opouštět něco, co funguje a na co se diváci těší. Akcí nabitý snímek s otevřeným koncem splnil očekávání a drží lajnu. Detailní záběry akčních scén upírají divákovi přehled o tom, kdo bije a kdo je bít. Novátorství by mohli tvůrci naopak přidat v námětu, pokud se dopustí nějaké pětky. Bourne už si vzpomněl dost a je na čase jít dál. ()

nirgal

Příběh standart. Kamera je čím dál rychlejší, že nestíháte kdo se s kým pere. A nebo už blbě vidím. A asi opravdu stárnu, protože vidět na pozici hlavního počítačového experta takhle mladou agentku. Tomu se prostě už nedá věřit, jak jsou Ti mladí cool a skvělí, že bez praxe skočí hned do vedení.. ()

katulina

I tahle čtyřka/pětka si drží vysokou laťku a to je co říct. Skvělá akce, možná trochu moc řečí, ale konec to zachraňuje... baví mě ale komentáře některých lidí. Třeba KOOHA - cituji "I hudba je ta samá a dokonce při závěrečných titulcích je ta samá píseň, co v minulém filmu." Výborně, KOOHA, jsi zjevně znalec Bourna. Ta píseň je stejná ve všech dílech a patří to k poznávací značce série. ()

Sao Saoi

Všetko mala krásne zaklapnúť do mozaiky. Réžia aj herci... Matt Damon to zahral dobre, Tommy Lee Jones miestami až exceloval až na záverečnú scénu ale to je chyba postavy ktorú hral, Alicia Vikander a výborný bol aj Vincent Cassel. Ale celé to vôbec nefungovalo ako celok. Príbeh veľmi slabý až násilne snažiaci sa prepojiť neprepojiteľné, akcie málo, a ak áno tak trochu iná na akú sme zvyknutí, ale predsa len Bourne už má svoj vek... A ak by to skončilo 5 minút skôr tak dám jednu hviezdičku viac. Takto dve a to som štedrý. Škoda, ale podarilo sa natočiť tú najzbytočnejšiu časť Bournovej série, na ktorú by som si radšej počkal kľudne ešte 5 rokov, ale by stála za to... Takto sa môžem tešiť či to náhodou niekto nepostrihá do niečoho schopnejšieho... Každý fanúšik si to pozrieť pôjde, ale kolekciu si o tento film nerozšírim... ()

Bruno.Emons

Strašné, strašné a ještě jednou strašné. Byl jsem velký fanoušek Jasona, ale . . . . To že děj byl uvařen již z jednou uvařeného pytlíku bych přežil a v tichosti bych po konci odešel z kina a rychle zapomněl, ale z té šílené kamery mě bude bolet hlava ještě zítra. Nejdelší záběr trval asi vteřinu, pořád s tou kamerou skákali nahoru a dolů, když se tam někdo pral, nevěděl jste komu fandit protože nebylo poznat kdo je kdo. Fakt hodně špatné. ()

KcarlosK

Film jenom pro prachy. Žádný děj, akce poskrovnu a ještě pekelně sestříhaná a tudíž nepřehledná a hlavně rekordní počet absolutních nesmyslů a logických chyb. Konec také všelijaký. Celkově průměr, ale čistě z nostalgie. ()

majorzeman13

Oproti trilogii o Bournovi jde o posun směrem dolů to už ukázal film Bournův odkaz,ale i tak jde o lehce nadprůměrný thriler,kde mohlo být více akce a lepšího,kvalitnějšího scénáře. Jinak obsazení skvělé (Cassel,Vikander,Damon) !Dále zkušený,řemeslnný režisér...... Super scéna.....davová v Řecku nebo ta finální v Las Vegas !!! Ps: veliký zápor filmu dle mne alespon a nebudu asi sám zde je strih. ()

mikaragua1

Je to píčovina. Ach jo Ach jo. Původní díly tvoří jednu z nejlepších trilogií všech dob, skvěle začatá, skvěle skončená, ale tenhle díl je opravdu o ničem. Samo, komu jde o bezduchou akci, tak si příjde na své. Hádám, že Greengrass tam zkoušel vsouvat kauzy informačních úniků posledních let .. ale takhle né, to byla tragédie. ()

M_Slovan

Bál jsem se, bál, avšak zbytečně. Paul Greengrass to opět zvládl jako král. Sic ne lepší než předchozí trilogie, ale na stejné úrovni určitě. Je zde pár "klišé" věcí, které jsme již viděli v minulých dílech, ale to se dá lehce překousnout. Výborný špionážní film s perfektními hereckými výkony. Damon si jede svůj standart, takže rozhodně nezklamal. Nejlepší části filmu jsou však záporáci. Lepší jsme v Bournech ještě neviděli (podle mě). ()

NAILBOMB

Nevynechal jsem jediný díl (a to několikrát) příběhu toho hocha, i toho, kde nehrál a byla tam o něm jen zmíňka. (Určitě ne =o) ) Poslední jeho příběh mne o5 upoutal do sedadla a uspokojilo to všechny mé chuťové, filmové pohárky, dávám 4 hvězdičky, dal bych i 5, ALE........ to s Nicky (Nicky Parsons) jste neměli... Skoro jsem plakal...... ()

onevoice

Opäť veľmi vydarené pokračovanie. Kvalitná porcia akcie naháňačiek. Trochu som sa bál, že či to už nebude gýčové, ale Greengrass ma opäť presvedčil, že toto je u mňa top akčná séria. Damon je proste Jason Bourne a akékoľvek možné pokračovanie bez neho by už nebolo ono. ()

henrykladivo

Bourne je opět na scéně, takže nic nového, vlastně to nevadí, nic jiného jsem vlastně ani nečekal. Pro jeho filmové příznivce, za které se považuji, celkem zdařilé, výborná kamera, hudba, efekty, děj v dobrém spádu, já jsem si to užil a někdy na to kouknu ještě jednou, protože jsem se v těch intrikách trochu někdy ztrácel. ()

marvolo

Dnes stručne. Práve som sa vrátil z kina. Príbeh v pohode, ale tá kamera je otras, fakt otras. Kameraman mal asi poriadny absťák. ()

domco61

Paul Greengrass natočil pokračovanie vynikajúcej série, trochu inak, a len aby potešil divákov pre ktorých toto vôbec vzniklo. Pomalšie, sústredené na nové postavy a menej Mata Damona. výborný hajzlík Tommy Lee Jones a zákerný Vincent Casstle. Chýbala mi tu Pamela Landy a jej prepojenie na Jasona. Naháňačky v autách stále výborné ale sklamanie zo scenára ktorý mohol byť prepracovanejší. ()

manolo1

Kam se hrabe James Bond atd...akce, vizuálně perfektní, děj... Navíc Jason Bourne je mi sympatický, protože to není jenom perfektně vycvičený agent zabiják, ale taky dobrák a oběť "systému" ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (více)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

08.02.2019

Jason Bourne míří do televize

Jason Bourne míří do televize

17.08.2018

Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel… (více)