X-Men 2

• USA X-Men 2 (více)

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě... Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem. (oficiální text distributora)

Ravi

Druhý film si drží vysoké tempo dílu prvního i se všemi nástavbami, které se na něj nabalily. Příběhy aktérů jsou nadále rozvíjeny a komplikovány i nové přírůstky si najdou rychle a hladce svoje místo. Ale ten konec tomu skalpoval účes. Jakmile se Jean rozhodla komplikovat storry nelogickými a dějově nedostatečně vysvětlenými motivacemi pro záchranu ostatních, film šel ke dnu. Bohužel, trochu zklamání na konec. Ale celkově je to stále akční bomba, nabitý příběh a hlavně dobrá komiksová adaptace pro fandy. 80% = 4/5 ()

latvar

Sci-Fi žánr není zrovna šálkem mého čaje, ale u X-menů je to výjímka, tento díl bych dal na stejnou úroveň jako jedničku 75% ()

ghatos

Lepší než jednička. I přes pozitivní progres se nemohu zbavit dojmu průměrnosti. Vedle jiných komiksovek to rychle zapadne. 67%. ()

J-o-k-e-r

Tak tohle je rozhodně nejlepší díl série (tedy než vznikl Prequell - First class), překonal i tak výborný první díl. Skvělý příběh, na akci se přitvrdilo, do toho parádní hudba, a výborné postavy z prvního dílu! Jasných 5 *. Už jen úvodní scéna stojí za to ;) ()

Myrreczech

O kousek lepší než první díl, ale pořád to nebylo dokonalé. Bojové a akční scény jsou epičtější. Propracovanější příběh sice někomu může připadat pomalý, ale rozhodně není na škodu dozvědět se něco o Wolverinovi a o pomalu se rozjíždějící válce. A McKellen konečně dostal prostor ukázat se jako cool badass. ()

Kosmik 1

O malinko lepší než první díl, což už samo o sobě je velký úspěch a pro mě překvapení. Přibylo akce, napětí, triků a efektů. A pro mě opět zásadní otázka, kterou jsem čekal, že tímhle dílem vyřeším... A to, kterému mutantu, či které mutantce (ať už kladné či záporné), nejvíc fandím. Po dlouhém rozmýšlení to dopadlo takto: Storm, Nightcrawler, Mystique... Mystique, Storm, Nightcrawler... Nightcrawler, Storm, Mystique... kruci pořád se nemůžu rozhodnout. :-) 85% ()

Autogram

Toto sa oproti jedničke naozaj podarilo. Akcia od začiatku až do konca, žiadne siahodlhé úvody a predstavovanie situácie. Dobrí a zlí mutanti sa spojili pre blaho veci a vyzerá to, že jediní ZLÍ sú tu obyčajní ľudia. Ale to tak len vyzerá. Scény s prezidentom mohli byť vynechané, tie patria radšej do katastrofických filmov. Pre mňa americký prezident (a ani žiadny iný) naozaj nie je predstaviteľom autority a vodcovstva a možno je to tak aj pre mnoho Američanov. S takým postojom mi prezidentské scény prišli skôr smiešne ako na zamyslenie. Keby som si mal vybrať, koho som si najviac zamiloval, tak jednoznačne Mystique. ()

vyfuk

Jsem nadšen. Jsem ohromen! Úžasný snímek, který mě opravdu ohromil. Jednička byla spíše takové seznámení, ale dvojka se mi líbila, protože na rozdíl od jedničky se třeba více podobala Avengers. Wolverine se po tomto filmu stal jedním z mých nejoblíbenějších superhrdinů. Jen mi přijde, že než někoho v jakémkoliv filmu odrovná, chvilku mu to i trvá. Líbilo se mi, že Magneto a Xavier spojili své síly no a prostě cokoliv co se zde stalo, tak bylo pro mne úžasné. X-Men 2 byl obrovský zážitek a jsem za to rád. Tohle bude těžko jakýkoliv jiný X-Men překonávat. Nevím co je na První třídě, tak extra, když se tam neobjevuje žádná hodně známá mutace z těchto snímků. No, uvidíme, to ještě posoudím. Dvojka jede!!! ()

dragon94

Od prvního dílu se zlepšilo úplně vše, od zápletky, přes efekty, až k hereckým výkonům. Mutanti zde používají své schopnosti naplno, a né jen v krajní nouzy kvůli úspoře rozpočtu. Film disponuje velkou plejádou památných scén, zejména pak Magnatův útěk z vězení je vynikající. Silné 4* 85% ()

Eoin

O level vyššie ako predchádzajúci diel. Záverečná akčná polhodina v priehrade je ďaleko viac záživnejšia ako Socha slobody v prvom X-Menovi. Doplnenie o nových mutantov prispieva na pestrosti a nakoniec nechýbajú ani úbytky na životoch. Mne aj napriek dlhej stopáži viac pochuti. ()

Philoun1

V druhém dílu tvůrci přidali půlhodinu filmu a proto museli přidat dalšího záporáka a více akce, ale k potěše všech se jim to podařilo nepřehnat. ()

BuryGol

Obvykle platí pravidlo, že druhý díly daleko zaostávaj za tím prvním. A já jsem moc rád, že X-Men 2 je výjimka. První díl jako by to nastartoval a dvojka se konečně pořádně rozjela. Tvůrci prodloužili stopáž, pohráli si s efektama a zase vybrali super herce co k postavám dokonale seděj. Nějak tomu filmu nemam co vytknout a 5 hvězd tomu prostě musim dát! Už se těšim, až si zejtra pustím třetí díl a už pokukuju kde by se dal sehnat ten z roku 2009... ()

P1tr

Druzí X-Meni rozpracovávají nejen dějové motivy předchůdce, ale také navazují na filmařské atributy jedničky a posouvají je o kus vpřed. Singer je ještě pevnější v kramflecích a ke stále vynikajícím dialogovým scénám přidává více akce a hlavně Nightcrawlera, jehož útok na Bílý dům je božský. X2 přes delší stopáž paradoxně odsýpá rychleji než úvodní díl a také více baví. Některé momenty přímo nabádají k plnému hodnocení, ovšem najde se i pár chvilek, které úplné nadšení mírně zchlazují. Přesto X2 provází punc výborného filmu s potenciálem plného hodnocení po opakovaném shlédnutí. Kvality druhých a vlastně i prvních X-Menů člověk docení ještě více po shlédnutí závěru trilogie. ()

Almásy

je to čisto vec vkusu, ale oveľa viac sa mi ráta jednotka- v celej svojej komornej velkoleposti a spoločenského ,,menšinového" presahu. ale aj tak je to vysoká kvalita ()

Smileface

Druhý díl X-menů je podle mě lepší než ten první,uvidíte opravdu rozličné typy mutantů od dětí po siláky,kteří v jedničce nebyli.Akce jsou celkem zábavné,i když se téměř nevyskytuje souboj mutant vs. mutant a to je rozhodně škoda.Tom ale není důvod mých ****,jen prostě pokud chce film akčního žánru pět hvězdiček,měl by být zábavný i napínavý od začátku do konce a to X-men 2 bohužel není. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (více)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)