Ash vs Evil Dead

USA, (2015–2018), 15 h 13 min (Minutáž: 27–43 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Bruce Campbell, Ray Santiago, Dana DeLorenzo, Jill Marie Jones, Lucy Lawless, Samara Weaving, Hemky Madera, Peter Feeney, Damien Garvey, Indiana Evans (více)

Seriál Ash vs. Evil Dead je dlouho očekávaným pokračováním kultovní hororové série, kterou odstartoval film Lesní duch. Bruce Campbell se vrací v roli Ashe, doplňovače zboží, stárnoucího proutníka a lovce příšer, který má místo ruky motorovou pilu. Posledních třicet let se mu úspěšně dařilo vyhýbat se zodpovědnosti, dospělosti i hrůzám ze světa zla. Když se však rozšíří smrtící epidemie a lidstvu hrozí zánik, Ash je konečně donucen čelit démonům - svým vnitřním i těm skutečným. Jak se ale ukáže, osud rozhodně nemá v plánu propustit tohoto nevšedního hrdinu ze svých "ďábelských" spárů. Vedle Bruce Campbella se v seriálu představí i Lucy Lawlessová jako tajemná Ruby, která věří, že za propuknutím nákazy stojí Ash; Ray Santiago v roli přistěhovalce Pabla Simona Bolivara, idealisty, z něhož se stane Ashův věrný parťák; Dana DeLorenzová coby Kelly Maxwellová, náladová divoška, která se snaží utéct před svou minulostí; a Jill Marie Jonesová jako Amanda Fisherová, zneuznaná policistka státu Michigan, která se rozhodne vypátrat darebného Ashe a dokázat, že je zodpovědný za strašlivou vraždu jejího partnera. (Cinemax)

Diskuze

vegetol.mp

Proč by mu z toho tam nemohlo jebnout? Viz Ash? Zatímco kluk z remaku četl nahlas, aniž by se něco semlelo. Mrkni znovu na všechny tři filmy a nemel kraviny. Odříkávání v Candymanovi je úplně z jiného soudku, tak nepřekrucuj.

Kobain

Kobain (hodnocení, recenze)

Parádní atmosféru mělo Pád do tmy. A díky ní samoůčelná brutalita a někdy trošku blbost těch holek nikomu nevadila-)

Sabrewulf

Zatímco ty si bohapustě vymejšlíš věci, který nemají v ničem oporu, já jsem ti dal několik příkladů. Pokud v Candymanovi hlavní hrdinka říká něco nahlas proč by někdo nemohl něco číst nahlas? Mluvení pro sebe je přeci taky kravina. To co předkládáš není argument. Já ti dávám paralelu s jinými filmy a ty si na obhajobu svých konstrukcí cucáš z prstu kraviny o tom, že je někdo pošahanej:) Pokud bych argumentoval jako ty, mohl bych říct, že kluk remaku Evil Dead si čte nahlas, protože je psychicky nemocnej. Dokázat opak mi nemůžeš, ale myslím že oba vidíme, jaká to je kravina.

Ouwen

Tak princip toho, že někdo najde záběry dávno mrtvých lidí a pouští si je, to je Cannibal Holocaust. A možná i nějakej film před tím. Tvůrci Blair Witch nevymysleli nic. Jen s tím konceptem přišli znovu ve chvíli, kdy byla televizní technika levná a nastartovali tak vlnu podobných filmů. Stejně jako 3D filmy se v posledních letech chytly, ale novinka to zdaleka nebyla. 3D už se točilo i před tím.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Martin741

Martin741: Plácáš.

Sabrewulf: "Mohl být pošahaný. I Ashovi nejednou hráblo. Mnohem logičtější, než čtení nahlas."

Tak tohle není žádnej argument. Jen si vymejšlíš hlouposti, který nemají žádný opodstatnění. Pokud si pamatuju, tan hlas na pásce byl dost vyrovnanej a klidnej. Z čeho usuzuješ, že byl pošahanej? Je to v tom filmu nějak ukázaný nebo se domníváš?  Mnohem pravděpodobnější je to, že tvůrcům ED 2 tohle bylo u prdele. Stejně jako plno jiných do očí bijících chyb, který v tom filmu jsou. A pokud ti to nedošlo, to zaříkávání nahlas je ve všech těch filmech na efekt. Vypadá to prostě dobře.

na příspěvěk reagoval Sabrewulf, Martin741

Sabrewulf

"A proč tam, kurva, ta siréna je? Jaký tam má SMYSL? Žádný. Je to přiživení se na něčem, co v jiném filmu fungovalo."

A proč ne? Ty děláš jako kdyby ta věc byla nějak klíčová. Třeba to byl odkaz, sám nevíš.

"V originál Evil dead, pustili magnetofon, takže zaříkávadlo prostě jelo pasivně, kdežto v té nové sračce to čte nahlas jak retard. Nikdo si nečte nahlas sám pro sebe! Nikdo!"

A můžeš mi říct, proč v předchozím díle, konkrétně ve druhým, načet ten profesor to zaříkávání na pásku a pak se decentně zmínil, že to probudilo něco zlýho v lese? To dává logiku:)

vegetol.mp

A proč tam, kurva, ta siréna je? Jaký tam má  SMYSL? Žádný. Je to přiživení se na něčem, co v jiném filmu fungovalo.

KASUGI

"když se zničehož nic v Evil Dead několikrát rozezní siréna ze Silent Hill, tak to už je hodně silná káva..."

Tak to máš hodně nízkej práh. A co že se tam rozezní siréna. To jako vadí? A nemyslíš si, že to třeba byl záměr?

"A taky je fajn, když týpek sedí v místnosti sám a nahlas pro sebe předčítá zaříkadlo. Proboha proč?"

Proč v hororech jedou do strašidelnýho domu, když je od toho všichni odrazujou? Proč v Candymanovi hlavní hrdinka říká po sobě jeho jméno, i když ji varujou? Proč v plno filmech vyvolávají duchy, i když tuší, že to bude průser?  Proč podobný věci dělali v předchozích dílech Evil Dead? Pokud budu prosazovat tu logiku, kterou tu plno lidí vyžaduje, tedy logiku racionálního světa, klidně to taky nahlas přečtu, protože na podobný kraviny nebudu věřit.

KASUGI

KASUGI (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

Tak sorry, ale určité odkazy a tradiční žánrové postupy jsou jedna věc, ale když se zničehož nic v Evil Dead několikrát rozezní siréna ze Silent Hill, tak to už je hodně silná káva. A taky je fajn, když týpek sedí v místnosti sám a nahlas pro sebe  předčítá zaříkadlo. Proboha proč? A to ještě nápis upozorňuje: něčtěte z té knihy. Že někdo přežije výbuch granátu mě už ve filmech dávno nevadí, ale tady ty imbecilní myšlenkové pochody mě neskutečně urážejí, jsou v každém druhém hororu a podle toho taky tak vypadají.

Ouwen (hodnocení, recenze)

vegetol.mp

no právě, těch věcí tam je hodně... problémem jsou postavy a scénář. kdyby se aspoň chovali nějak racionálněji, měl bych důvod jim fandit..

Ouwen , KASUGI

Ouwen: V plno filmech jsou kraviny. To co říkáš, nejsem schopný posoudit, protože tohle konkrétně si nepamatuju. Ale věřím ti. A i kdyby to tak bylo. Je to jedna věc, ale ten film trvá 90 minut.

KASUGI: A co třeba vykrádá? A je to vůbec špatně?

na příspěvěk reagoval Sabrewulf, Ouwen, KASUGI

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Sabrewulf

tak její bracha až do posledních dvaceti minut byl lehce natvrdlý, ale ten druhej kluk ten byl inteligentní a chtěl j ihned spálit, ustřelit hlavu a pohřbít ji

Ouwen

Ona zvracela neuvěřitelné množství čehosi červeného, bouchala dveřma, všude vichr a mluvila démonickým hlasem. A ten blb prohlásil, že to je nějaký druh viru :-) Prostě imbecilita na entou.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Uživatel Sabrewulf smazal svůj příspěvek.

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

02.03.2016

Sam Raimi chystá remake Proroka

Sam Raimi chystá remake Proroka

26.01.2016

Režisér hned dvou slavných trilogií (s Ashem a se Spider-Manem) si už tři roky hledá svůj další filmový projekt. A teď to vypadá, že ho konečně našel. Sam Raimi jedná se studiem Sony o remakeu… (více)