Okupovaná kolonie

• USA Colony
USA, (2016–2018), 25 h 16 min (Minutáž: 40–50 min)

Josh Holloway, Sarah Wayne Callies, Tory Kittles, Amanda Righetti, Paul Guilfoyle, Peter Jacobson, Mary-Bonner Baker, Kathryn Morris, Kim Rhodes (více)

Příběh dramatu Colony se odehrává v nedaleké budoucnosti v Los Angeles. Město se nyní nachází ve státě, který silou okupují vetřelci. Někteří lidé si zvolili, že budou spolupracovat s místními autoritami a budou těžit z nově nastoleného pořádku co nejvíce. Jiní se rozhodli přidat se k rebelům a tím pádem i pociťovat následky. (Zdroj: http://www.serialzone.cz/) (oficiální text distributora)

MoiJe

S1: Fajn. Holloway je za ultra spravnaka, ale po x serialoch kde bol hlavny hrdina za polozaporaka na presdrzku je to paradoxne prijemne osviezenie. Ostatni su vo svojich rolach vyborni. Aj ked scenaristi barlickuju kde sa da aby sa dej mohol tak rychlo niekam uberat, pri sledovani to nevadi. Vyroky Snydera vratane verejneho vysielania su krasnou i ked extremnou ukazkou politikarcenia. S2 pozriem. ()

gemi

Další skvělý seriál, který byl ukončen ještě před tím, než jsme se dozvěděli, jako to dopadne. Ale rozhodně mi není líto, že jsem jej sledoval. První série je zahřívací, druhá se parádně rozjede a první polovina třetí série je naprosto úžasná se skvělou post-apo atmosférou. Byla to skvělá cesta, přestože neměla cíl. Ale i cesta samotná může být cíl, no ne? ()

Jirkason

Po dvou epizodách hodnotím velmi kladně. Druhý díl o poznání lepší jak pilot. Pokuď seriál bude dál vstoupat na kvalitě, tak jedině dobře. Story a zápletka se mi moc líbí, i když to může někomu připadat jako klišé. Ale mohu očekávat, že vyvrcholení bude velmi dobré, až výjde vše najevo, rozjeto na to má. Také jsem dost zvědavý na ty emzáky. ()

becki_tu

Nenápadný seriál, který, i přes relativně krátkou desetidílnou první sérii, stihl představit zajímavou koncepci invaze cizího druhu na Zemi, kde se zatím neznámí kolonizátoři prostřednictvím pověřených vládních činitelů a represivních orgánů snaží udržovat poslušnost občanů navzdory aktivitám hnutí odporu. Vzhledem k tomu, co již bylo řečeno, co bylo jen naznačeno a co se stále skrývá pod rouškou tajemství má Colony poměrně velký potenciál. Tvůrčímu týmu patří pochvala i za skvělý casting. 1. série. 80% ()

iXtr3m3

Silnejšie tri hviezdy. Mať to seriózne zakončenie, tak to zdvihnem aj na štyri. Postavy maximálne sympatické, Josh Holloway bol vždy sympaťák. Žiadna postava nie je čiernobiela, každý má svoje tajomstvá, svoje pohnútky, svedomie či náznaky svedomia, každý robí chyby. Je to vlastne taký ešte viac light Falling Skies. Je to sci-fi, ale sci-fi tam toho moc nie je, v podstate ide o survival či už v mestskom prostredí, tak v divočine, príprava na veľkú udalosť, ktorej sme sa kvôli predčasnému utnutiu nedočkali. Nechcem tvrdiť, že je to veľká škoda, pretože boli seriály, ktoré mali omnoho lepšie cliffhangery, ktorých ukončenie zabolelo nezrovnateľne viac (Flash Forward, The Event, Surface, Invasion, Wayward Pines, atď.), ale vedel by som si predstaviť ešte zo dve série, pretože svet, ktorý nám bol predstavený a nie jednoduchý konflikt, čo sme zistili až v ďalších sériách, to všetko by bolo fajn preskúmať viac. Škoda. Josh jednoducho má v seriáloch smolu. Uťali mu aj Intelligence, uťali mu aj Colony. Tak snáď nabudúce. ()

• Natáčelo se ve městě Los Angeles a ve studiu - CBS Studio Center v USA. (willy1)
  • V 7. díle 1. série Broussard objeví Will Bowman (Josh Holloway) knihu, jejímž prostřednictvím se povstalci dorozumívají, její název je "Nostromo" (1904), též jako "Věrný Nostromo" od spisovatele Josepha Conrada. Román zobrazuje kromě psychologických a dobrodružných zápletek sociální a politické poměry provázené válkami a kapitálovými machinacemi, s podobnými situacemi se můžeme setkat i v seriálu. (willy1)
  • Názov baru Bowman´s sa podobá na názov baru z diel klasika americkej literatúry Williama Faulknera. Tento bar sa nachádzal v okrese Yoknapatawpha, fiktívnom dejisku jeho poviedok a románov. (mivr)