Brimstone

(festivalový název)
  • Nizozemsko Brimstone (více)

Brimstone je epický thriller z dob starého Západu. Je příběhem ženy vzdorující své minulosti, která se jí neustále připomíná. Liz (Dakota Fanning) je mladá žena, která žije spolu s manželem a dvěma dětmi. Je porodní asistentkou a komunikuje prostřednictvím znakové řeči. Její vztah se čtyřletou dcerou by mohl být lepší, ale celkově se Liz cítí ve svém životě spokojeně. Když však poprvé uvidí v kostele nového reverenda (Guy Pearce), Liz ihned ví, že ona a její rodina jsou v nebezpečí. Postupně se reverend snaží vzít Liz všechno, co miluje. Do jejího života se vrací minulost, na kterou se snažila zapomenout... (mac000)

Fr

,,TAKOVÝ JE ÚDĚL ŽENY.“ ... ŘEKL KDO?“ ... „STOJÍ TO V BIBLI.“… /// Pearce je božím ztělesněním ďábla a Dakota mi moc chyběla. Retrospektivní vyprávění z divokýho západu, ve kterým ti hodní snášej příkoří sráčů, poháněnejch chtíčem. Příběh dokazuje, že v drsnosti může bejt (úchylná?) krása. S napětím a neskrejvanou radostí čekám na poslední kapitolu s názvem ODPLATA. (ne zlato, nezvedej prosebně zrak k nebi!...) Dramatický orgie pro drsnější pozorovatele, za který musím Koolhovenovi složit 5ti hvězdnou poklonu! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Fotr je uchylák. 2.) Holka si mě dokáže získat, aniž by vydala hlásku. 3.) Hledám film pro pedofily. 4.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

dO_od

// Fuck. Dvě a půl hodiny neředěného násilí na ženách a dětech, říznuté rostoucím náboženským fanatismem, děsivými scénami s krví na všechny možné způsoby (od podříznutých prasat až k panenské krvi na prostěradle...) a nezastavitelným démonem z minulosti. To všechno zabíráno neuvěřitelně chladnou, nezaujatou, přesto však zcela precizní kamerou, díky níž z tohohle odporného pekla nebylo ani na vteřinu úniku. Peklo, že je absencí lásky? Ne ne, peklo sem poslal tenhle holandský režisér, a když na to budete mít žaludek, tak vás do něj na dvě a půl hodiny zavře. Enjoy. 10/10 ()

nascendi

Na rozdiel od ostatných som nepociťoval potrebu dopozerať tento paškvil, ktorý je charakteristický pre súčasnú dobu. Neviem kedy začal multiplikačný trend, ten ping-pong medzi tvorcami a divákmi, v rámci ktorého bolo potrebné zvyšovať počet zavraždených znásilnených, počet zničených áut, objektov a stále podrobnejšie znázorňovať nielen sex, ale aj zabíjanie, deviácie a pod. Je to zlý smer, pretože časom sa aj nenároční diváci začnú ošívať, keď počet vrážd stúpa na úkor vierohodnosti príbehu. Aj tento kúlhovnový režisér si zaumienil, že bude americkejší, než Američania a dal do toho všetko. Výsledkom je samoúčelná prehliadka všemožných zvráteností s chabým dejom, ktorá evokuje dve otázky: pre koho? a načo? Tie dve hviezdičky sú pre Dakotu a Guya, i keď nabudúce by si mohli rozmyslieť do akého filmu idú. ()

Lenny.M

Tento film budu dlouho rozdýchávat, protože něco tak surového a hutného jsem hodně dlouho neviděla. Obecně mám ráda filmy s pomalým tempem a vypravováním a přesně toho jsem se dočkala, přičemž jsem nenarazila na žádné hluché místo. Rozdělení na kapitoly fungovalo skvěle, i když ke konci byl Brimstone dle mě už příliš přehnaný v tom smyslu, že místo lítosti k hlavní hrdince divák cítí pouze znechucení a říká si, co dalšího špatného se zase stane. A když už jsme u hlavní hrdinky, Dakota Fanning si mě získala na celé čáře, co zde předvádí je neskutečné, a to samé i Guy Pearce. Byly to dvě a půl hodiny utrpení a brutality okořeněné neskutečnými záběry, ze kterých jsem měla husí kůži, a zopakovala bych si to ihned znovu! ()

misterz

Film, ktorý aj napriek svojej dĺžke a miestami pomalšiemu tempu nedá ani chvíľu vydýchnuť. Neobyčajne hutná dráma, kde všetky jej ďalšie žánrové zložky šlapú na sto percent a spolu vytvárajú obdivuhodné dielo. Bolo to brutálne, krvavé, nekompromisné, dramatické, pekne natočené, s umeleckým dojmom, so super kamerou, super hereckým výkonom Fanning a geniálnym Pierceom, ktorý svoju postavu diabla v ľudskom tele dotiahol k dokonalosti. Záporák, ktorý v divákovi riadne dvihne žlč, a ktorý sa na plátne len tak nevidí. V niektorých momentoch by závidel aj Ch. Walken. Navyše celý príbeh bol zabalený do totálne podmanivej mysterióznej atmosféry. No proste masterpiece! ()

• Guy Pearce (Reverend) a jeho filmová manželka Carice van Houten (Anna) tvoria pár aj v skutočnosti. Zamilovali sa počas natáčania a v auguste 2016 sa im narodil syn Monte Pearce. Vďaka tejto veľkej udalosti dokonca zmeškali premiéru na filmovom festivale v Benátkach. (bj_)

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět