Diskuze

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Jo, film jako celej jen slušný, ale z některých scén běhá mráz po zádech, jsou opravdové, uvěřitelné. Na mě teda tak fungují. Nevím proč, jiné válečné nebo historické filmy u mě mrazení po zádech nevyvolávají, ale těch pár scén v Atentátu (atentát, kostel) ano.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

flanker.27

Z praktických důvodů je to asi jediné možné řešení. Jsou tam čeští herci a ti nebudou mluvit jako Lendl ze dne na den, ani kdyby je to někdo učil. Pak by přízvuk českých herců s přirozenou anglinou nečeských herců byl jak pěst na ucho. Navíc tomu přízvuku nahrávají i reálné situace, šlo o česko-anglickou akci a Češi mluvili anglicky, když byla potřeba, a to jistě s přízvukem.

Jo, udělat to tak, že Češi (Rusové, Němci, Belgičané, pokud jde o jiné filmy) mluví svým jazykem, když se baví s našinci, bylo by to přirozené a správné, ale s tím se asi srát nikdo nebude.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, flanker.27

Wacoslav1

Já sice taky nějaké výhrady k atentátu mám, ale celkově vzato je to síla a kvalita i když ta událost je samozřejmě sama o sobě hodně emotivní, ale kdy jsme například natočili lepší přestřleku než tu v kostele ??

na příspěvěk reagoval Ištván87

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Enšpígl

No chápu, že ten film se drží faktů a ta scéna jde těžko zpracovat akčněji, když se to takhle vyvrbilo. Mě se možná ta scéna líbila víc v Sokolovu, jak tam Heydrich ještě řve hilfe! a nějakej kolemjdoucí mu řekne, támhle za rohem máš nemocnici :-) To mě docela pobavilo.

na příspěvěk reagoval Enšpígl

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

Inkognito_CZ

Jenže je rozdíl, když se film odehrává v anglicky mluvící zemi a v ději se vyskytuje cizinec, mluvící s přízvukem a tím, když se se celý film odehrává třeba v rusku, ale vzhledem k tomu, že jde o americkou produkci, mluví všichni anglicky, ale mají jakože ruský přízvuk (Dítě číslo 44). Nejlíp to vyřešili v Honu na ponorku. Prvích pár minut se jakože mluví rusky a pak to plynule přejde do angličtiny bez přízvuku:)

Inkognito_CZ (hodnocení, recenze)

Jak tady pročítám ty diskuse o tom, jestli je dobrý nápad použít u angličtiny český přízvuk... no třeba v případě německého přízvuku (konkrétněji rakouského) u filmu Rush (Rivalové) je to u Nikiho Laudy třešnička na dortu. A říkám si, že až tomuhle filmu dají český dabing, možná se budeme k téhle přízvukové verzi ještě rádi vracet :-D

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

Wacoslav1

Mě právě Atentát přijde dokonale zpracovaný zejména ta hlavní scéna samotnýho Atentátu, ale na tohle se taky těším, to každopadně.

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Enšpígl

Mě se Atentát líbil, ale zase ne tolik, aby se nedal zpracovat i líp. Každopádně tyhle historický události druhý světový, to je moje. Nepopírám a jsem hodně zvědavej

na příspěvěk reagoval Enšpígl

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

flanker.27

Ne že bych s tebou v zásadě nesouhlasil, ale „že tak nikdo nemluví"... Minimálně Murphyho dikce je „čechoslovenské" použití angličtiny jak vyšité. Takhle u nás v práci mluví hodně našinců a to anglicky umí perfektně. Může to být sebesměšnější, ale ony to mnohdy v zásadě sedí. Angličtina v podání Itala prostě italskou zpěvavou rychlodikci zachovává a tak to je takovárychlomluvajakjimtopřijdenamysl, stejně tak Češi, Rusové, Francouzi. Jsou to sice ohraná klišé, ale ono tam ten zlozvyk udržovat tempo, dikci apod. z mateřštiny padá mnoha lidem, to zase ne že ne. A upřímně ono to dost bije do uší, protože jde „o nás/východ/němčinu" apod. Já třeba mnohdy trpím u toho, když Britové v americké produkci jedou americký akcent (jedno jaký). V zámoří se to mocně řeší, zvlášť když se to nepovede a tady si toho 99,999 procenta diváků vůbec nevšimne. Ideální verzi nenajdeš. Česky se těžko naučí, postsynchrony jsou cesta do pekel, aby půlka osazenstva mluvila spisovnou oxfordskou angličtinou s posh akcentem a druhá složená z domáckých herců evidentně „východoevropskou" angličtinou, to by bylo na hlavu také čili ono přizpůsobení je logická volba. Pak už je jen na herci, zda to zvládne či ne, aby to působilo přirozeně.

na příspěvěk reagoval flanker.27

Wacoslav1

určitě, ale nejdřív Vary, pak možná ozvěny a pak klasická distribuce. Těšíš se co ? Já dost...i když ten Atentát prostě mám v hlavě a film to má velmi stížený

na příspěvěk reagoval Wacoslav1

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Zaímavý, že Cillian Murphy tu vypadá furt nasraně nebo alespoň hrozně vážně. Přitom podle vzpomínek nejen přeživších členů odboje, ale i vojáků, to byl nejspíš taky dost zábavný chlapík s ohromnou energií. Jinak ten trailer nevypadá špatně. Ta česká angličtina samozřejmě trošku ruší, ale je fajn tam vidět Aňu Geislerovou, Alenu Mihulovou a Václava Neužila. Jak jsem tak koukal, tak si samozřejmě i ty události trošku přibarví (jak je vidět snad ve všech záběrech z kostela), ale snad to nebude nic zásadního. Já doufám ve druhou Valkýru, ale vzhledem k velké úloze ženských hrdinek, kterou z toho cítím, se asi nedočkám. :D

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Even.Deeper

Každý může mít svůj názor, ale čistě pro mne ty tzv. "přízvuky jazyka místa" děje jsou ta největší zhovadilost, jakou kdy filmový průmysl vymyslel, a to jsem ještě slušný. Za prvé působí jako karikatura, která brání brát film vážně (protože je ten přízvuk obvykle totálně mimo, tak nikdo nemluví), za druhé trochu působí jako arogance. Nemám rád Tarantina, ale ten aspoň nechal v Hanebných parchantech mluvit všechny svým jazykem. a když ne, tak proč nemohou mluvit normální angličtinou. To jsem zase ocenil u poslední BBC adaptace Vojny a míry, že mluví NORMÁLNĚ anglicky, bez pokusů o "ruský přízvuk".

na příspěvěk reagoval DaViD´82, Castrator

Even.Deeper

Even.Deeper (hodnocení, recenze)

flanker.27

Vítejte do problematiky reprezentování cizích jazyků ve filmu. Samozřejmě existuje několik řešení: a) nechat všechny herce mluvit v jazyce natáčení (zde AJ); 2) nechat herce mluvit v jazyce děje (zde by to byla ČJ); 3) nechat herce mluvit v jazyce natáčení, ale s přízvukem jazyka děje. Každý z nich má samozřejmě své mouchy: u a) v podstatě nemůže najímat non-native speakery (přítomnost přízvuku by působila rušivě), také se diváci ptají, proč Češi mluví anglicky, u b) je naopak velmi těžké najít herce, který danou řeč ovládá plynule (zvlášť pro "malé" jazyky jako čeština) a bez přízvuku (pro češtinu v podstatě nemožné), také na to spousta svétového diváctva jednoduše nepůjde ("to je divný jazyk a titulky se mi číst nechtějí"); u c) může někdy snaha mluvit s přízvukem - a tím dát filmu punc zahraniční (zde české) identity a zároveň zachovat film přístupný širšímu publiku - vypadat trochu komicky.

Každý z přístupů má své mouchy a žádný z nich není lepší nebo horší. Navíc vzhledem k tomu, že neexistuje žádný česky mluvící herec světového renomé, který by utáhl hlavní roli a diváky natáhl do kin, je zvolený přístup tvůrcu asi ten nejlepší. Taky bychom neměli zapomenout, že při dobrých výkonech by tohle mohlo být obzvláště přínosné pro české herce, neboť pouze schopnost hrát v angličtině otevře hercům dveře do světové kinematografie.

na příspěvěk reagoval flanker.27

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

Teď už by to jen chtělo pro porovnání trailer na HHhH, ať je jasněji, která z verzí bude zajímavější, zda evropská či americká. Jedna má lepšího režiséra, druhá v zádech skvostnou předlohu.

Camulator

Camulator (hodnocení, recenze)

Hodně tady padlo o Murphym a Dornanovi, ale ani ten Harry Lloyd (Viserys) jako Opálka nevypadá zle. (:

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

a Murphy je fajn tu jeho vizáž žeru, ten herec snad patří mezi ty vyvolené co nestárnou

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

přestože chybí česká mluva, tak nicméně takhle dobře vybalancovaný trailer, který se perfektně stupňuje, tady dlouho nebyl

Inkognito_CZ (hodnocení, recenze)

Trailer hodnotím velmi kladně. Pár historických nepřesností, ale dá se očekávat, že pro filmové zpracování bude vždy potřeba tu a tam něco přikrášlit. Doufám, že film jako celek bude taktéž povedený.

flanker.27 (hodnocení, recenze)

Trailer na youtube:

První dojem z něj: takže v západních filmech odehrávajících se v Rusku všichni mluví anglicky s jakože ruským přízvukem, tak je jen logické, že ve filmech odehrávajících se v Čechách mluví všichni anglicky s jakože českým přízvukem...
Tohle Atentát netrhne.

na příspěvěk reagoval vegetol.mp

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Výborný, i když je divné vidět anglický film z Čech, kde mluví Češi anglicky. To tu snad ještě nebylo :)

julls

julls (hodnocení, recenze)

Tak čo hovoríte na dlhoočakávaný trailer ? splnil vaše očakávania ? :)

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál