Bratr Bajrangi

(festivalový název)
  • Indie Bajrangi Bhaijaan (více)

Shahida, pětiletá němá pákistánská holčička se ztratí matce na cestě z Indie domů. Ocitne se na Hanumanově slavnosti, kde potká Pavana, zapáleného hinduistu. Pavan překoná hory doly, aby pomohl Shahidě zpět do Pákistánu. Jejich cesta je vede z barevné dillíské čtvrti přes celý Paňdžáb, rádžasthánskou poušť a Kašmír. (Festival bollywoodského filmu)

Evander

Film má nesmírně silný příběh, díky kterému rozhodně stojí za vidění. Místy se mi ale vůbec nelíbí, jak je natočen a stopáž je značně přepálená. Další věc, kterou je potřeba zmínit, je zařazení do žánrů zde v databázi. Film v žádném případě není komedií. Je téměř čistým dramatem a místy emočně skutečně velmi náročným. Tedy těm, kteří hledají "feel good movie", doporučuji obrátit svou pozornost jinam. 70% ()

FeriusParfax

Nemůžu dát plný počet, protože jsem téměř polovinu filmu prospala. Nic moc mi ale neuteklo. Případné mezery v ději doplnil přítel. Nicméně šlo o krásný příběh nezištne pomoci němé, roztomilé a ztracené holčičce. Vztah Pavana (dobrodince) a dívky, který si postupně při cestě zpět domů vybudovali byl překrásný. Muselo být hrozně těžké se rozloučit. Ani v tomto indickém dramatu nechybí jakási zpráva. Tentokrát o zbytečnosti konfliktu a nenávisti Pakistán/Indie. Dost náznaků se taky vyskytovalo ohledně náboženství. Jakožto zarytý ateista vůbec nerozumím podobným nesmyslům a netoleranci ostatních náboženství. Ať si každý věří v co chce. Jen ať mi to necpe a nedělá zlo ve jménu Boha. Písničky v téhle indické klišoidnosti se mi dost zamlouvaly (až na stupidní písničku o kuřecím mase). Hlavní hudební motiv, který provázel naše duo celou cestu byl opravdu krásný. Obzvlášť v kombinaci s horami a loukami. Nevím, čím to je, ale v indických filmech mi klišé až tak nevadí. Na rozdíl od filmů z USA a spol. Moc příjemné pokoukání, které mě na konci celkem dostalo. ()

Damnsinead

Jednou si v indii chtěli natočit působivý doják. Tvůrci si s tím dali práci a narvali do filmu každé klišé, na které si vzpomněli, aby diváka následně utopili v moři patosu a kýče. Na tomhle filmu nejde pochválit nic, kromě záběrů na hezkou krajinu.10% ()

splaty

Další z good feeling filmů. Kdo zná Indii ví, že takové filmy oni prostě umí. Prostý život úspěšný i neúspěšný spojený s mužností a dobrým srdcem, trocha špatného osudu a hranic nejen státních. Krásná příroda a šup tam hromadu lidskosti a máme na světě další krásný indický film, který vám určitě bude umět vyrazit dech. Trochu mě mrzí, že neznám ty jejich náboženství a související zvyklosti, určitě by mi to všechno přineslo větší zážitek. ()