Obsahy(1)
Vašek,pracovník JZD, se rád na čas uleje z práce a vyrazí do Prahy, kde se zaměstnává tím, že si dělá legraci z různých lidí. Když mu ale po návratu předseda nechce vyplatit mzdu a nevěří, že měl potíže se slepým střevem, naučí se od svého kamaráda příznakům slepého střeva tak dokonale,že ho doktor okamžitě pošle na operační sál. Když se probudí z narkozy, delegace družstva mu přináší květiny a předseda se mu veřejně omluví, že ho podezíral ze lži. (Česká televize)
(více)Hrají
Vladimír Menšík
Československo
Nejlepší filmy:
Ikarův pád (1977) (TV film)
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Tažní ptáci (1983) (TV film)
František Filipovský
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Josef Hlinomaz
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Dobrý voják Švejk (1956)
Jaroslav Moučka
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Čarodějův učeň (1977)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Miroslav Homola
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Baron Prášil (1961)
Božena Böhmová
Československo
Nejlepší filmy:
Smuteční slavnost (1969)
Už zase skáču přes kaluže (1970)
Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)
Václav Štekl
Československo
Nejlepší filmy:
Spalovač mrtvol (1968)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Adéla ještě nevečeřela (1978)
Miloš Kopecký
Československo
Nejlepší filmy:
Semafor - Největší hity (2005) (video kompilace)
Dům na nebesích (1984) (divadelní záznam)
Byl jednou jeden král... (1954)
Josef Větrovec
Československo
Nejlepší filmy:
Ukradená vzducholoď (1966)
Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)
Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)
Lubomír Kostelka
Československo
Nejlepší filmy:
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)
Všichni dobří rodáci (1968)
Jaroslav Heyduk
Československo
Nejlepší filmy:
Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)
Bílá paní (1965)
Smuteční slavnost (1969)
Dalimil Klapka
Československo
Nejlepší filmy:
Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku (1981)
Dívka na koštěti (1971)
Saturnin (1994)
Aja Farkačová
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Noc na Karlštejně (1973)
Polská krev (1978) (TV film)
Hry lásky šálivé (1971)
Milan Neděla
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Dobrý voják Švejk (1956)
Poslušně hlásím (1957)
Vlastimil Bedrna
Československo
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Bratři Karamazovi (1981) (divadelní záznam)
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Josefa Pechlátová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Šíleně smutná princezna (1968)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Jindra Kvardová
Nejlepší filmy:
Smrt krásných srnců (1986)
Po stopách krve (1969)
Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)
Běla Jurdová
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Vrchní, prchni! (1980)
Adéla ještě nevečeřela (1978)
Ivo Hrdina
Československo
Nejlepší filmy:
Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)
„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)
Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)
Václav Halama
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Spalovač mrtvol (1968)
Světáci (1969)
Po stopách krve (1969)