Reklama

Reklama

Labyrint - Série 1

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, 2015, 6 h 46 min (Minutáž: 58 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Hrají:

Jiří Langmajer, Stanislav Majer, Zuzana Kanócz, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Pavel Batěk, Zuzana Kajnarová, Kateřina Janečková, Martin Zahálka (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(7)

Recenze (57)

Garch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

(1) Dost nadsazeno nad českou realitu (smíchán Temný případ, severské krimi, Šifra...), které se spíše blíží ti dva příslušníci místního oddělení, kteří moc nepátrají po zmizelé, protože to je standardní postup. (2-3) Pokud nelpím na realitě, tak: zahrané slušně a Jiří Langmajer i Zuzana Kanócz výborní, hooodně rozvětvená zápletka, kamera je výborná. Zvuk a hudba vynikající /mimo klišé: Carmina Burana.../. (4-5) Chvílemi docela temné a napínavé jako kšandy. Každým dílem zamotanější, ale stále drží směr - velké překvapení u české série! (6) Slabší úkrok stranou, s brutálním zakončením. (7) retrospektivní začátek, jako skvělá přesmyčka k vyvrcholení série. Klobouk dolů, pane Strachu. PS. konec mírně rozplizlý. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oceňuji, že Strach je svůj. Že se nesnaží o bezútěšnou formu severských kousků, kdy slunce svítí pouze kolem oběda a to jen v červenci či nekopíruje od CSI seriálů epileptické hrátky se světlem, střihem a zoomováním stejně jako kriminálky s ministrem obrany. Jede si to své, vy musíte brát v potaz skromnost technických podmínek a vnímat.. Lze vytknout pár drobností. Jednak nesnáším, když mi pár dílů před koncem, a to rychlejc než bys řekl Hieronymus Bosch, odstraní favorita na pachatele, to především! Občas rušil zbytečně hlasitý tok myšlenek vyšetřovatelů, tu a tam vyvstaly castingové otazníky (Kotek) či chyběl cit pro odlehčení, přičemž to poslední je pochopitelně silně subjektivní. Já bych třeba ke konci šestého dílu, když se šéf Donutil chystá i s pistolí poprvé do terénu, nechal pronést jizlivého detektiva Grossmanna: „Podívej se na něj, na Serpica…“, ale ve světle, či spíše stínu současné české seriálové tvorby jsou to jen zanedbatelné záležitosti. Nyní prosím o druhou sérii, kdy se vrah bude inspirovat obrazy Františka Ringo Čecha.. ()

Reklama

Helmutek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Horší 3*. Podle mě asi zatim nejslabší ze Strachových seriálů. Ty tři díly, který stačily u Lsti a Brány, ty by tady bejvaly stačily taky - a možná by se seriál vyhnul hluchejm místům, nesmyslnejm postavám apod. U Lsti i Brány se mi líbilo zasazení do nějakýho toho mysteriózního kontextu - ať už satanisti okolo Ďáblovy bible ve Lsti, nebo zednáři v Bráně; tady mi podobná třešinka, která by tomu na konci (po celkem pragmaticky zemitym rozuzlení) nasadila korunu, ta mi tu přece jenom trochu chyběla. Ten konec mi vůbec přišel jako zdaleka nejhorší část seriálu - ať už scénářem, nebo režií, nebo výkonama. O časovejch nesrovnalostech a logickejch chybách ani nemluvě, to se ale týká celýho seriálu. Z celýho Labyrintu obecně taky hrozně moc čouhá a bije do uší spisovná čeština ze scénáře - chápu, že to je projekt veřejnoprávní ČT, ale takhle se prostě v praxi nemluví a to, jak to bylo tady udělaný, to bylo předevšim rušivý a nepřirozený. Jinak je to ale furt příjemná záležitost, která za zkouknutí určitě stojí; jen mi Lest i Brána sedly mnohem víc a myslím, že i objektivně vzato byly prostě a jednoduše zvládnutý líp - jak co se týče herců (zde zbytečnej Donutil, nepřesvědčivej Langmajer, kterýmu mnohem víc sedla skvělá role v Bráně, občas až moc prvoplánově drsná Kanócz, extrémně špatná poslední scéna se Štěpánkovou...), tak co se týče scénáře (tady opravdu škoda toho konce) nebo hudby (která je opravdu zoufale nezajímavá a neoriginální, typicky televizní a školácky dramatická, a za to trapně laciný až tragikomický použití Orffa by si Brzobohatý zasloužil nějakou Zlatou malinu). WTF moments: Předevšim ten Orff, to byl opravdu fail světovýho kalibru. Dojaly mě ale zase studiový scény jakože "z auta" - fakt jsem přesvědčenej, že nemusí bejt zas takovej problém sesynchronizovat pohyb obrazu za zadnim vokýnkem s tím, jak řidič kroutí volantem. A ten začátek posledního dílu byl tak blbě udělanej, že než mi došlo, že to je ničim neskrývanej a prachsprostej oslí můstek bez jakýhokoliv dějovýho opodstatnění, tak už jsem si pomalu začínal zjišťovat, jestli se znova omylem nedívám na první díl. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obstojné množství Brna, které zde vypadá občas i docela sexy, pohříchu málo brněnských herců, výborná hudba a skvělá režie, na moje gusto je zde poněkud více mrtvol, ale časem si člověk na to množství pomalu zvykne. Jsem ráda, že se tvůrci zaslavili u sedmi epizod, protože přihodit ještě takových dvacet, v Brně a okolí už by mnoho obyvatel nezbylo. Poslední epizoda už poněkud drhne a je na ní vidět, že je pouze do povinného počtu. Kdyby se celý seriál smrsknul na polovinu dílů a mrtvol, jen by to prospělo. Strach však prokázal, že i s komplikovaným námětem dokáže vytvořit srozumitelné a hlavně napínavé krimi. ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

A cenu pro nejlepšího českého současného režiséra vyhrává... prosím virbl... chvíle napětí... Jiří Strach! Aneb režisér, který ať už točí pohádky nebo thrillery, nikdy není výsledný počin trapný nebo směšný, jak to bývá u jeho režisérských kolegů. Labyrintu sice chybí chemie mezi postavami, kterou se mohla pochlubit ať už Ďáblova lest nebo Ztracená brána, ale i tak je seriálem na vysoký úrovni a snese srovnání se současnou evropskou TéVé tvorbou. Jen houšť. ()

Galerie (216)

Zajímavosti (23)

  • Při zásahu v domě pachatele zní skladba „Carmina Burana“. „Carmina Burana“ je kantáta zkomponovaná v letech 1935 a 1936 Carlem Orffem na základě 24 básní ze středověké sbírky Carmina Burana. Výběr pokrývá širokou škálu témat: nestálost štěstí a bohatství, pomíjivost povahy života, potěšení, pití, obžerství, hazard a chtíč. (sator)
  • Natáčelo se v lokalitách: Brno, větrný mlýn Petrovice, vojenská nemocnice Brno, Praha - Vinohrady, hrad Špilberk. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • Vila Dorfových je Bakešova vila v brněnských Pisárkách, Lipové 28. Výrazný příklad samostatně stojící vily je hodnotnou ukázkou anglického pojetí architektury, tzv. cottage stylu, doplněného o secesní prvky. Stavba je cennou součástí památkové zástavby této městské lokality. Jaroslav Bakeš (1871–1930), který ve vile bydlel, byl primář a přednosta III. chirurgického oddělení Moravské zemské nemocnice u sv. Anny. (sator)

Reklama

Reklama