Reklama

Reklama

Ztracená archa

(seriál)
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 7 h 21 min (Minutáž: 41–65 min)

Hudba:

Mateo Messina

Hrají:

Jason Isaacs, Anne Heche, Ori Pfeffer, Alison Sudol, David Costabile, Angela Bettis, Zen McGrath, Richard E. Grant, Regina Taylor, Omar Metwally (více)
(další profese)

Epizody(10)

Obsahy(1)

Agent FBI Peter pracuje v Jeruzalémě na případu hledaného uprchlíka. Podezřelého mu vyfoukne před nosem místní policie, ale on najde něco mnohem cennějšího... (TV Prima)

Recenze (34)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Seriál, který se snaží vézt jednak na brownovské vlně Da Vinciho kódu a druhak na blízkovýchodní politické tématice, ale moc se mu to nevede. Je to dáno především tím, že chce obsáhnout až moc široké spektrum různých mytologicko-špionážních teorií a vytváří tím jeden velký zmatek. Obsazení s Jasonem Isaacsem a Anne Heche hodně lákalo a tihle dva mě určitě nezklamali, ale téma, na které jsem se těšil především, tady tvůrci seriálu totálně zazdili. Na víc než čtyři díly nemám sil. 30% ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Na spojení slov "konspirační minisérie" rozhodně slyším a na Dig jsem se fakt těšil, jelikož se na seriálu velkou měrou podílí můj oblíbenec Gideon Raff, tvůrce takových skvostů, jako je izraelský Hatufim, či jeho americký remake Homeland. A možná i právě proto jsem od Dig až přehnaná očekávání. Dig především není tak konspirační, jak se po celou dobu tváří a zatímco první díly svým pomalým tempem budují atmosféru, ty závěrečné to trochu převrací naruby. Na jednu stranu jsem fakt rád, že je Dig opravdu uzavřený a veškeré zásadní otázky jsou v finální epizodě objasněny, po stránce scénáře jsem čekal o dost více. Ve výsledku tomu ta správná mysteriozní atmosféra dost chyběla. Pokud ale budu Dig brát jako oddychový thriller (i když docela komplexní a tedy na pozornost ne úplně jednoduchý), tak z boje nevychází vůbec špatně. Herecké obsazení je sympatické - dokonce se zde objevují mnohé izraelské seriálové tváře známé z již zmiňovaného Raffovo seriálu Hatufim. Prostředí Jeruzaléma je pro americký seriál pořád dost atypické a pro diváka rozhodně atraktivní, byť ani v tomto ohledu Dig nejde zas tolik do hloubky. Abych pravdu řekl, asi mu trochu škodí onen US původ. Kdyby se kamery a režie chopili sami Izraelci, mohl by Dig působit více neotřele. ()

Reklama

Mr.Ripley 

všechny recenze uživatele

Pilot: Překombinované (žánrově), dějově (příliš oddělených linek, které se možná někdy střetnou), unylé tempo, přestřelená stopáž a chudák Jason Isaacs (po Awake pravděpodobně další zrušení). Béčkový námět obalený atraktivním vizuálem a zasazením do Izraele bohužel nedělá celý seriál. Styl Tim Kringa mi zkrátka nikdy neseděl a s největší pravděpodobností ani nebude (po ultranudných, potenciálem promrhaných Heroes a podprůměrně průměrném Touch). 20% ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Pilotní díl je poněkud roztříštěný, ale snad to do sebe začne všechno postupně zapadat. Jason Isaacs má rozhodně na to, aby tuhle mysteriózní a ne úplně tradiční podívanou utáhl. Tak uvidíme. Pilot - 80% Po čtyřech dílech jsem spokojená, příjemná žánrovka, která chce prostě jen bavit a kterou si asi víc užijí ti, co mají aspoň základní znalosti bible a trochu se orientují v různých náboženstvích a sektách. Tvůrci, v čele s Gideonem Raffem (Hatufim, Homeland, Tyrant), si na nic nehrajou, kdo v tom chce hledat víc než zábavnou konspiračku, logicky bude zklamaný. Každopádně hodnotit zrovna tento seriál po pilotu je unáhlené a nesmyslné... Ačkoli finále možná mohlo být o maličko epičtější, zejména jeho úplné zakončení, jsem nadšená. Po pomalejším rozjezdu to byla nesmírně zábavná a napínavá jízda, kterou bych si klidně ráda dopřála znovu. I když je děj uzavřený, rozhodně by tu pro pokračování prostor byl. 1. série - 90% --- Nejoblíbenější postavy: Peter Connelly (Jason Isaacs), Golan Cohen (Ori Pfeffer) ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Nakoniec vôbec nie zlé. Škoda, že skutočne niečo sa začne diať až od polovice a aj to sa dej občas utápa v logických lapsoch. Keď už nič, aspoň je možné doceniť postupné prepojenie často nie až tak zaujímavých a naťahovaných vedľajších línií (Avram, Debbie) s hlavným dejom a záverečné diely sú aj vďaka tomu vynikajúce. Kladom je aj uzavretý dej, lenže rozohraté bolo na viac. Dig je nakoniec iba pomerne zaujímavý béčkový thriller s vhodne zvoleným predstaviteľom ústrednej postavy. Ale bavil ma predsa len o niečo viac ako Kringov Touch. ()

Galerie (72)

Reklama

Reklama