Staršinovi Vaskovi, veliteli oddílu protiletadlové obrany v Karelijské pustině, je přidělena jednotka dobrovolníků skládající se z mladých žen. Když přijde zpráva, že v zázemí seskočili dva němečtí parašutisté, musí staršina reagovat. Vybere pět děvčat a s touto „jednotkou" se vydá Němce zajmout. Brzy však zjistí, že zde neseskočili dva parašutisté, ale šestnáct těžce vyzbrojených komandos... (Bohemia MP)

Mamutol

Krásný holky v sauně, bitky s Němčourama a krásná příroda a to je vše. Ubírám hvězdu za scénář a toporný ne dobře natočený Rambo styl v zabíjení dobře vyzbrojených a zcela jistě i dobře vycvičených německých výsadkářů. ()

jungewolf

Na ruskou produkci válečných filmů Putinovy éry (začala v lednu 2000, trvá dodnes...) to nebylo zas tak propagandistický, jak jsem původně čekal. Za nádhernou přírodu v severoruské Karélii (VIZ poděkování v závěrečných titulcích) dávám 3,5 * . ***Původní film z r.1972 jsem neviděl .  ****K Obsahu : správně se píše "karelský/karelská" atd., NIKOLIV "karelijský" - holt pro lidi z ČT je "čedina je muj kabyl=češťyna je muj koňýczek " ..... :-) . Jen tak mimochodem, ti Němci nejsou z wehrmachtu, podle uniforem, resp. nášivek to jsou esesáci ...  . ()

mnx

Lituju, že jsem nad touto parodií původního snímu z roku 1972 vůbec ztrácel čas. Ponuře teskná atmosféra karelských lesů a skal je tatam, herečky vystřídaly prkenné ochotnice a soudruha stařešinu zase nahradil nesympatický recidivista. Flashbacky do života před válkou jsou zoufalé, hudba je nezajímavá a místo aby podrtrhla situaci, zbytečně ničí to málo, co mohlo z odkazu původního snímku ještě zůstat. Zmršené zpracování se snaží být nahrazeno větším množstvím krve a nahoty, ale zcela marně. Za tohle všechno by soudruh režisér a scénárista v jednom zasloužil nakopat pořádně do zádele. Ale to asi nikdo neudělá, když kouknu na jeho filmografii, kde jsou jakási díla o Donbase. Vy co nedáváte hvězdičky jen z rusofilství, vyhněte se tomuto obloukem a koukněte se raději na původní verzi. To byla sice sovětská, také ideologií prolezlá, ale na rozdíl od tohoto poctivá a oceňovaná filmařina! ()

shinbone

bylo od rusáků velmi nadčasový, že emancipovali ženský a dovolili jim bojovat s náckama.. komu by se za 2.světový chtělo sedět doma?? jenom zbabělým mamánkům.. tu nejdrsnější práci stejně asi udělali chlapi, ale ženský taky šly na frontu a bojovaly, a položily životy.. krásnej dojemnej film na jejich památku. ()

jack_scott

Začátek špatný, po náletu Ju-52 (sic!) na pozice ruských 40tek ( xD ) jsem to chtěl vypnut, ale nalil jsem si tedy po soudružsku pořádný stakan vodky Putinovky, a s výkřiky URRRÁÁÁÁÁ a ZA STALINA! jsem pokračoval. A to jsem udělal dobře, ve filmu začali ukazovat krásnou krajinu Karélie, toho času sice okupovanou bolševiky, ale prostě krásnou! Následující přestřelky a děj byl mnohem lepší než začátek, klidně místy na 80% Scénárista zjevně po zásluze klekl u masáku, a Tokarevka očividně konala svou povinnost. Scénáristi prý byli 3, no, tak to zjevně ještě jednou zopakovali, a ten poslední už byl slušnej. No, ještě že tak! Hodnocení 74% si film určitě zaslouží. Nakonec to nebylo tak zlé. Za mě ale díky trapnému začátku max 65%. ()

ostravak30

O válce v Rusku toho zase tolik nevím, takže netuším, jak moc je tohle pravdivé. Faktem je, že ruské ženy se stávaly převážně pilotkami a ze strany mužů se jim dostávalo mnoho nechtěné pozornosti. Ovšem Staršina Vasek je gentleman a přítomných žen si příliš nevšímá. A to i když se některé hravě mohou rovnat se současnými modelkami. Ovšem sranda přestává ve chvíli, kdy proti nim stojí šestnáct těžce vyzbrojených chlapů. Nejeden velitel by se pak obrátil na Boha a spílal mu: „Proč zrovna já?“ Všichni mají chlapi, zbraně a tady stojí pět holek proti všehoschopným Němcům. Pro zpestření se dočkáme pár nahých mladých ženských těl. Jinak ale snímek působí trochu jako báchorka k ohni, kterou vypráví dědeček a zatímco děti napětím ani nedýchají, dospělí muži se v myšlenkách ptají, zda alespoň jednu z nich přehnul. Ovšem co se hereckých výkonů týká a exteriérů též, není to úplně špatný film. Zmíněna je tu Finská válka. Faktem ale zůstává, že hlavně na základně to místy vypadá jako na pubertálním dívčím táboře jakoby ani nebyla válka. ()

kamals

Pokud film prakticky do posledni nitky zkopiruje original a sceny pusobi mene realisticky nez pred 40 lety, tak nemohu jinak, nez za * za devcata. ()

hony23

Když si člověk odmyslí ten patos o soudružkách se samopaly odhodlaných hrdinně padnout za matičku Rus, sledujeme docela solidní akci z 2.světové války. Ruská produkce do rolí vojand místo kníratých mužatek obsadila pohledné modelky, čimž sice snížila věrohodnost příběhu, na druhou stranu potěšila oko diváka a povzbudila jeho nenávist k němcům střílejících po sličných soldátěskách. ()

Khare

Krásný filmový zážitek, o hlavní postavy jsem se bála a každou smrt prožívala. Občas lehce neuvěřitelné, nicméně mi na tom nakonec vůbec nezáleželo. Zvláštní ruská poetika i brutalita války. Některé scény mohly být i delší, pak by to bylo čistých 100 %. ()

robfi

Opět důkaz, že ruská vojenská propaganda je chytřeji, řemeslněji, koukatelněji a nápaditěji pojatá, než ta západní. Sorry, soudruzi z Bruselu a židáci z Hollywoodu, od dob vojína Ryana jste natočili jenom odvar z odvaru a na tohle se vaše poslední "skvosty" a la American Sniper nechytají ani omylem... ()

brasek

Výborný remake, kratšia stopáž má za následok priamočiary dej, len v tomto prípade je to asi na škodu. Pozitívne hodnotím flahback pri predstavení jednotlivých hlavných postáv. Nemeckí výsadkári pôsobili mierne naivne. Z celkového pohľadu spokojnosť. ()

rigby

Neskutečně silný příběh. Navíc s nevšedními hrdiny, nebo spíše hrdinkami. Hezky se na ně dívá, pěkné jsou i exteriéry, ve kterých se točilo, močály, lesy, skály. Každá postava má svou tvář, má svou minulost, do každé z nich se divák může vcítit. Zbyde se jen ptát, zda jejich oběť byla nutná, ale ta otázka je dnes už zodpovězena. Věřím, že takovýchto hrdinů bylo v tehdejším Sovětském svazu mnohem více a je škoda, že dnes se na to už zapomíná. ()

Horác

Docela poutavá kombinace sovětské klasiky s Pánem prstenů (fakt) a moderním huntingem typu Hunger games. Nemůžu brát vážně, že ty vojandy jsou tak prvoplánově nalíčené, krásné upravené a sexy. Ale baví mě, že jsou takové. ()

Kozlowski8

Nová adaptace příběhu staršiny Vasky, který bojuje spolu s pěticí mladých vojaček proti přesile vyzbrojených německých vojáků v ruské divočině... Nové zpracování velice věrně kopíruje to původní a odlišnosti jsou jen kosmetické. Typy herců jsou podobné, krajina s lesy, skalami a močály rovněž. Stejně dobře funguje i celková atmosféra a totéž platí o hudbě a hereckých výkonech. Pochopitelně - vzhledem k více než 40 letému odstupu a jiným technickým možnostem - vidíme vyspělejší vizuální a technické zpracování, což ale zde není až tak podstatné. Takže - stejně jako krásná prvotní verze ze 70. let, i tato zasluhuje pochvalu. 80%. ()

O_Peki

Přehlídka krásných ruských žen a jejich osudů, zasazených do ruské pustiny, kde se z ničeho nic objeví oddíl německých výsadkářů a začíná boj o přežití. ()