Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Diskuze

Seriál Fear the Walking Dead se vrátí na AMC 22. srpna

Oblíbený seriál "Fear the Walking Dead" se na konci léta vrátí na obrazovky stanice AMC. Fanoušky čeká osm zbrusu nových epizod druhé sezony série plné zombies. Premiérový díl uvidí diváci 22. srpna ve 3:00 v původní anglické verzi a ve stejný den v hlavní vysílací čas od 22:00 s českým dabingem.

V pokračování druhé sezony čekají hrdiny Fear the Walking Dead největší výzvy, kterým dosud čelili při jejich cestě za záchranou.

První polovinu druhé sezony hodnotí pozitivně jak novináři, tak fanoušci.

„Slibuje zápletku, jakou jsme ještě v zombie sériích neviděli - hlavní děj se má odehrávat na moři, posléze na ostrově. Tím vzniká jakési klaustrofobní prostředí, dovolující postavám směřovat jinam, než v klasických Živých mrtvých," píše novinář Ivan B. Hladík z deníku Blesk. A nadšení jsou i fanoušci. „Kirkmanův televizní tým podruhé za sebou dokazuje, že umí. Umí horor servírovat zejména v samotných počátcích zombie nákazy, kdy se opět sází na atmosférickou nevědomost a zmatek v hlavách ústředních protagonistů," komentuje jeden z kritiků na Československé filmové databázi, kde hodnocení Fear the Walking Dead 2 dosahuje nadprůměrného hodnocení 68 procent.

Video s Leošem Marešem A Patrikem Hezuckým zabodovalo u marketingových expertů.

Fear the Walking Dead nezaujalo jen fanoušky a kritiky. AMC Networks si totiž ve spolupráci s agenturou PR Konektor též připsalo úspěch na poli marketingu. Kampaň z loňského roku ke startu série získala prestižní cenu Fénix České marketingové společnosti. AMC Networks uspěla v kategorii jednorázových médií za reklamní "prank" s moderátory Leošem Marešem a Patrikem Hezuckým.

Cílem spotu bylo zaujmout a přilákat pozornost ke startu první sezony seriálu. Video se stalo jedním z nejsledovanějších na českém YouTube (v současnosti téměř 400 tisíc zhlédnutí) a zaznamenalo i výrazný ohlas v médiích.

zdroj: AMC

na příspěvěk reagoval Bellamy

Příspěvek byl smazán administrátorem.

anderson

anderson (hodnocení, recenze)

Kedze seria opäť pokracuje od 22.8.2016, tak toto co bolo vcera, za finale ani nepovazujem. A ukazky z toho co nas caka vyzeraju viac nez zaujimavo. Kazdopadne FEAR je zatial ovela ovela lepsi nez WALKING a ja dufam, ze pojdu po mysterioznej linke a nie po prazdnom filozofovani o nesmrtelnosti chrusta a stupidnych subojoch medzi nejakymi skupinami co si chcu uchmatnut akurat nejaky ten "žvanec". Ved apokalypsa je tu este len v počiatku a mna by napriklad zaujimalo ci vlada nema nejake plany na prezitie takejto katastrofy (napriklad pre pohlavarov). Myslim take co aj funguju. :-)

Kotuc

Kotuc (hodnocení, recenze)

Mne sa to lubilo, aj ked toto posledne mid-finale bolo trochu slabsie. Hlavne ze sa to hybe a nestoji to na mieste. Nevydel som tam ziadne nelogicke chovanie. A postavy sa mi stale pacia viac ako v twd,

na příspěvěk reagoval Helo

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Co to mělo sakra bejt? :O Na to jak se mi celé druhá série zamlouvala skvělou atmosférou tohle bylo opravdu hodně silně debilní. Daniel, Nick, Chris, Travis... co to jako má bejt ? :D to co udělali nedává žádnej smysl. Mimochodem kde Travis ztratil boty? :O Mám takovej dojem, že ten záběr tam vůbec nebyl.

No nejhorší díl vůbec snad už se takový sračky nebudou opakovat, proti tomuto dílu je Arrow inteligentní seriál zasloužící si grammy :D

na příspěvěk reagoval Kotuc, Helo

Papricek

Papricek (hodnocení, recenze)

Tvl ať z toho udělají radši normální zombie-survival, klidně nějaký klišoidní. To co tam ty charaktery předvádí to nemá obdoby a poslední epizoda, kdy z dvou nejzajímavějších postav (Daniel, Nick) udělají úplný dementy, tomu nasadila korunu.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Lefty86 (hodnocení, recenze)

jedu WD znovu, jsem u 9. dílu 3. série. Plno věcí si už ani nepamatuju, takže good. Ale ještě víc než poprvý mi mrzí že ze Shanea udělali uplně zápornou postavu a zabili ho.

Bellamy

ono je to tak asi v každý sérii, jen ty první série jsem viděl po více dílech až v 6. každý týden díl, to je špatný koukání a když to vydržím budu koukat na sedmou aspoň třeba po třech dílech.

cariada (hodnocení, recenze)

Přemýšleli jste někdy jak to asi musí vypadat v Asii třeba v Číně, Bangladeži, Indii ,Japonsku, který jsou neskutečně přelidněný a když vidíte cestopisy, ty narvaný ulice a do toho pustit zombíky tak to musí být neskutečný peklo a tam těch co přežijí bude asi opravdu jen pár, tam se prostě není kam schovat kam utéct.

cariada (hodnocení, recenze)

tak jsem si říkal, že by nákaza dostala nový rozměr a ono to nakonec bylo jinak. Tak Strand byl opravdu takový jak byl ukázaný, já si myslel že to hrál. Tady je krásně vidět, jak prostě ty lidi ještě neumí v tom světě "žít" a pořád se snaží chovat jako by společnost ještě fungovala (což možná někde jo)

Bellamy (hodnocení, recenze)

Lefty86

jj šestá řada TWD a druhá tohodle nic moc no ale furt je to TWD pro mě alespon občas zábavný že mě v té šesté řadě bavilo třeba 6-7 dílů a zbytek nuda a tu je nuda každej díl zatim :D

na příspěvěk reagoval Lefty86

Bellamy

Celkově je to divný, mrtváci už ted žádná hrozba, ta scéna u toho kostela v posledním díle. mrtváci maj jednou sílu roztrhat břicho (Dale ) ted se sápou na kdekoho a nic, bez škrábnutí. Ale to je problém i v WD. Tady se nějak všechno přechází, Connor byl asi pěknej hňup, hlavně že vedl skupinu pirátů. A Madison je z toho dostala v mžiku, bez mrknutí oka. Je to celkově divně polepený, jen na vyplňování času a ždímání značky. V první sérce bylo pár dílů slušných, tady je to slaboučký. Zrovna tak 6. série WD nebylo to pravý, kdykoli mohla přijít akční nářez scéna přešlo se to. Viz. jak se Rick dostal z toho karavanu

cariada (hodnocení, recenze)

u posledního dílu mě bylo divný, že tam Connor neměl u předání zajatců víc lidí, na to ,že měl kdo ví kolik lodí, tak co taky posádka? Kde ta byla? Že by tam nikdo nehlídal? Ale aspoň je po něm.... teda doufám.

cariada (hodnocení, recenze)

Tak koukám, že asi budu jediný :) komu se to líbí. Sleduju to s dabingem stejně jako TWD a jsem u obou seriálů spokojený, neříkám, že by mohlo být lecos jinak, ale to by se dalo říct u všeho.

Bellamy (hodnocení, recenze)

V tomhle seriálu mě snad bavily zatím jen dva poslední díly první série a v druhý zatim žádný...hrozná nuda to v původním seriálu mě bavilo 90% dílů první tři řady až pak to šlo z kopce.

BackPa

BackPa (hodnocení, recenze)

Sylviiii

Já viděl jeden díl  v dabingu a kdybych měl hodnotit, tak by to bylo tak na 2*, jelikož to bylo fakt nešťastné.... A pochybuju, že se dabing nějak zmrvil.

To samé Kingsman - v originále super pecka, ale v dabingu to byl otřes a zkazilo mi to nadšení z toho filmu.

BackPa

BackPa (hodnocení, recenze)

Ten seriál není tak dobrý, abych si ho pustil v tom hrozném dabingu :D Stačilo mi slyšet jeden díl a nazdar....

na příspěvěk reagoval Sylviiii

Sylviiii

tu oficiální premiéru mají v originále , i v programu je to napsáno v anglickém názvu a pak tu další verzi od 10 hod, už je dabovaná a je psaná česky. Já obvykle čekám do středy, někdy čtvrtka až se objeví verze mkv bez loga, ta je obvykle o 2 minuty delší než ta v tv.

na příspěvěk reagoval Sylviiii

Uživatel Sylviiii smazal svůj příspěvek.

anderson

anderson (hodnocení, recenze)

Sylviiii

Zjavne precenili svoje sily a stihaju to nadabovat az na dnesnu oficialnu stredoeuropsku premieru o 22.00h. Alebo je to chyba na vysielacom pracovisku, ktore si nevsimlo, ze ma dabing pustit aj ceskym a slovenskym divakom (predsa len AMC vysiela aj do inych stredoeuropskych krajin s ich vlastnymi jazykovymi verziami, takze bohvie kde je technicka centrala). Dnes vecer, ale dufam uz dabing bude, takze treba vydrzat.

na příspěvěk reagoval Sylviiii, Sylviiii

Sylviiii (hodnocení, recenze)

Nevi nekdo proc to davaj v Anglictine? Uz druhej dil se mi nahral anglicky, pritom ty dily predtim mam normalne česky x/.

na příspěvěk reagoval anderson

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)