Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (více)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Režie:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (více)

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (více)

Svět živých mrtvých není světem pouze Ricka Grimese, ale i čtyřicetiletého učitele angličtiny Travise Manawa, který žije v Los Angeles. Společně s družkou Clark Madison s jejími dětmi Nickem a Alicii, byvalou Travisovou manželkou Lizou Ortiz, jejich synem Christopherem a dalšími se snaží přežít pandemii chodících mrtvých, která vypukla. (Vanilla77)

Diskuze

Uživatel DEXTER099 smazal svůj příspěvek.

Lefty86

Lefty86 (hodnocení, recenze)

cariada

tak asi je to jedna z věcí na kterou se nestihlo přijít. Začali se dít divný věci, mrtvý ožívali a rozšířilo se to tak rychle že se nestihlo už nic. to mi vůbec nevadí

cariada

cariada (hodnocení, recenze)

pro ty z vás co doufají že se dozví jak nákaza vznikla, mám špatnou zprávu nedozvíme se nic!!! Tvůrci pro nás mají jeden slib- tohle tajemství nevyzradí ani Počátek konce.  Rovněž tenhle seriál není jen příběh o tom co bylo předtím ,ale spíš něčím se odehrává současně s "původním seriálem".  Ale nevyloučili možné propojení obou seriálů což by mohlo být zajímavé. zdroj Magazín Skylink.

na příspěvěk reagoval Lefty86, Lenina666

PatrikP4

PatrikP4 (hodnocení, recenze)

Tkže si to schrnu... Tohle je vlastně seriál o tom co jsme neviděl v TWD, jak to začalo, jak nikdo nic netušil co se děje a co se dělo pak, když se s tím nedalo nic dělat a armáda a tohle chtěly něják zatrhnout... O tom by to mělo bejt...

Není to o tom jak to vlastně vzniklo (když to má každý), i když je to furt otázka... Jaktože to má každý, nevadí neřešíme zatím...

Každopádně po pilotu se těším na další díl a uvidíme co bude dál, první díl na mě působil stejně jako TWD, kdy se prostě těším na další...

deejv..96

Každý máme iný názor a každý očakávame niečo iné. To je ale úplne normálne, nikdy sa nevyhovie všetkým :) Uvidíme čo prinesú ďalšie diely, tie vypalovačky walkerov ale očakávam tiež, ešte v priebehu prvej série :) a určite sa môžeme tešiť aj na premenu feťáka, z ktorého sa stane ultimate zombie killer.. :D

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

deejv..96

Kdyby se hned v prvním díle objevilo 50 zombíků, tak ten seriál nemuseli vůbec točit, protože v dalších dílech by z toho bylo hned druhý survival Walking Dead. Tenhle seriál má být hlavně o "reálném" pohledu na začátek apokalypsy z očí obyčejných lidí a když to má být reálné, tak logicky hned v prvním dílu nezaberou zombíci půlku USA.

Neshodneme, dostal jsem přesně to, co jsem čekal a možná ještě víc, protože jsem čekal, že to bude kravina a kupodivu se mi to dost líbilo.

Majo77

Nejspíš máš pravdu :) Ještě nás to asi všechno čeká. Nemyslel jsem od první chvíle vypalovat :D ten kluk s nožem ve škole mluvil o tom že je ta nákaza už v pěti státech. Tam jsem doufal že se o tom dozvíme něco víc nebo se to bude probírat nějak do hloubky, ale ono prostě ne ! To mi tam chybí.

na příspěvěk reagoval Majo77

Helo

Ano to jsem možná přehnal to srovnávat s WWZ, ale znovu opakuju. Na začátku první serie v twd uměli sakra běhat ! Mohli to zakomponovat i tady a hned by to bylo o něčem jiném. Třeba se toho ale ještě dočkáme.

deejv..96

Ten napalm, v eď je to prvá časť, to ich tam mali od prvej minuty vypalovať? :D Počkaj si na ďalšie diely, potom hodnoť. A so mnou sa teda nezhodneš, ja som čakal podobný rozjazd a je to uplne v poho. Veľa tvorcov by to dokázalo pretiahnuť ešte na dlhšie, si rpedstav že by pilot končil tým že by ten mladý feťák šiel na liečenie a nikto by mu neveril čo videl. Takto sa to utriaslo už v pilote a hlavné postavy vidia s čím majú tú česť.

Kotuc

Vůbec neočekávám ty pomalé a hloupé zombie co tam jsou teď v twd. Pokud si dobře pamatuješ na začátku první serie, tak uměli i běhat a drželi v ruce kameny. Byli ještě trošku inteligentní. S tím by šlo pracovat i zde. V twd si pamatuju an scénu, spíš to byl takový screenshot, kde Shane, Lori a Carl stojí v zácpě na dálnici, následuje scéna, jak Shane a Lori vidí, jak letadla vypalují město napalmem. A ano přesně něco takového jsem očekával nebo ještě očekávám od tohoto.

na příspěvěk reagoval Majo77

Beckett51

Vím že to je seriál, ale dle některých a řekl bych že většiny názorů to příjde nudné a bude se to protahovat. Jde to přece udělat i o něco rychleji a z postavama bychom se seznamovali zrovna při nákaze. Po tomhle díle bych ale řekl že tvůrci se to chystají hodně natahovat. Zatím jsme viděli jen 3 zombíky ? možná 4. V dašlím díle to bude 6-8.

Říkejte si to chcete, ale stejně se asi shodneme, že jsme čekali něco trošku víc než jsme viděli. Toť můj názor a nikomu ho nevnucuju. vaše názory vám taky neberu. Proto se prosím dzržte podobných slovních narážek atd.. už několikrát jsem viděl na této stránce že slovní narážky a urážky jsou na místě.

na příspěvěk reagoval Beckett51

Kotuc

Kotuc (hodnocení, recenze)

deejv..96

Vsak ten serial je o vzniku apokalypsy, ako sa celkom normalna rodia s tym vysporiada. Co tam chces nudnych zombie ako v twd? tak isto toto bolo celkom zaujimave narozdiel od twd serie kde sa nic nedialo celu seriu len isli z jedneho miesta na druhy a s poza stromu sa teleportovali zombie.

Sylviiii

To je dobre, aspoň to tu nikto nebude spoilerovať :D A tvorcovia majú voľné ruky vo vysvetlení príčiny (ak to vlastne niekedy prezradia)

na příspěvěk reagoval Kotuc

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

deejv..96

Začátek infekce o 80% lepší? A jak to můžeš srovnávat s WWZ? Vždyť ty zombíci jsou úplně něco jinýho. Tam se na tebe vyřítí a hotovo, konec. Masakr. V TWD to musí nějak zaonačit a ukázat to postupně vzhledem k tomu, že ty zombíci chodí jak... zombíci, tak to asi musí propuknout trošku jinak, než nějak epickou scénou, kde sprintuje armáda nemrtvých, ciwe. Navíc se mě líbí, že je to tady tak postupně, protože zatím vlastně nic pořádně ani nepropuklo ještě. Zatím jsou to jen náznaky a pár nemrtvých o kterých nikdo neví, co si myslet. A ten, kdo o nich ví, tak si celou dobu myslí, že je magor a má to z matroše.

deejv..96

Akože ako to začalo? Veď z TWD vieš, že to má každý v sebe, čiže pochybujem že to vyšlo behom pár dní z nejakej laborky. Skôr si myslím že to je výsledok dlhých rokov života na našej "zelenej" planéte. A prvý diel TWD začal v momente kedy to všetko ruplo.

A možna sa aj mýlim. V komiksoch nebola popísaná príčina nákazy? Ja som to nikdy nečítal, vychutnávam si len seriál :)

na příspěvěk reagoval Sylviiii

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (více)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (více)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (více)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (více)