Velkolepý biblický příběh o zmrtvýchvstání je vyprávěný z pohledu nevěřícího. Mocný římský vojevůdce Clavius (Joseph Fiennes) a jeho pomocník Lucius (Tom Felton) jsou pověřeni úkolem objasnit, co se opravdu stalo Ježíšovi v týdnech po jeho ukřižování, aby vyvrátili zvěsti o zmrtvýchvstání mesiáše a zabránili povstání v Jeruzalému. (HBO Europe)

Diskuze

Dragovit

To se pleteš! Dnes je moderní volit ANO, ČSSD, TOP 09 nebo nějaké sluníčkáře ale já jdu proti proudu a jsem komunista! :-D

na příspěvěk reagoval Helo, Dragovit

Prometheus69

Nakonec ty sám budeš „pobožnej", haha. :D

„Vlny" to jsou akorát pro někoho, kdo nemůže skousnout odlišný názory či jiný pohled na svět v tom našem zatuchlém českém rybníčku, kde se po celá léta bere jako samozřejmost ideová stádovitost, že je absolutně normální a společensky přijatelné následovat stádo, tj. smýšlet stejně postkomunisticky jako všichni a automaticky přistupovat k jakékoli odlišnosti nebo odchylce jako k nenormálnímu úkazu. :)))

Naštěstí i v tomto stádě se najdou tací, kteří jsou ochotní z něj vystoupit a vzepřít se komunistické mentalitě. :D

na příspěvěk reagoval jhr, Prometheus69

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Dragovit

Jen já? Zkus si opět něco prostudovat - ať máš k tomu studiu historie, který potřebuješ, taky trocho těch novodobějších dějin. Protože ano, církev skutečně násilím konvertuje tamní domorodce, zneužívá je k práci, odvádí je z jejich vesnic a ničí jejich původní kulturu, stejně jako zničila (nebo si předělala a ukradla prvky) původní kultury nejen v Evropě.

Dragovit

Církevní restituce jsou jen obyčejný tunel! Většinu majetku měla katolická církev jen ve správě a nikdy jí nepatřil, a přesto si na něj dělá sprostě nárok. Odluka církví od státu by neměla probíhat tak, že jim stát bude něco "vracet" nebo jim dá finanční náhradu za to, co jim vydat nemůže, ale prostě by se měl schválit zákon díky, kterému se tyto organizace definitivně od státu odříznou a z veřejných peněz do nich už nepůjde ani koruna! Ať si ty svoje kostely, kláštery, církevní školy a další zařízení financují věřící samy! Mimochodem o velkou část pozemků (hlavně pole a lesy) církev přišla díky Masarykově pozemkové reformě po založení Československa a po druhé světové válce v ní jen pokračoval prezident Beneš a samozřejmě i komunisté (protože do zániku První republiky se nestihla dokončit) po roce 1948 takže ti co tvrdí, že se jednalo o něco nelegálního tak lžou. Také si nějak elegantně pozapomněl na inkvizici a čarodějnické procesy, které se děli po staletí a ve kterých si církev nakradla velké množství majetku od svých nebohých obětí.

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Dragovit

Když tě čtu tak se musím neustále křížkovat... a to jsem ateista! :D

Né vážně, jsi tu 2 dny... a dokázal jsi tu udělat takové vlny.. že ani já nemám absolutně chuť se k ničemu co jsi zde nablil vyjadřovat...

Helo

Na šíření křesťanství mezi domorodci v Indonésii a Malajsii si stěžuješ akorát jen ty. :D Domorodci v Indonésii a Malajsii si na šíření křesťanství nestěžují a možná jsou dokonce i rádi, protože společně s vírou se šířil také pokrok a vzdělanost. A pak že jsem blbej, naivní nebo ignorantskej. :)) Mimochodem v některých částech východní Asie se křesťanství rozšířilo samo bez politických tlaků zvenčí, a to i v zemích, které jsou tradičně buddhistické a dnes tam třeba úplně normálně slaví Vánoce. Samozřejmě války kvůli různým verzím křesťanství nemůžou těšit nikoho, to už je jiné, složitější téma. :(

na příspěvěk reagoval Helo

TheDon

Tvé způsoby vyjadřování a dorozumívací schopnost na mě zanechávají hluboký dojem... ale teď vážně, proč myslíš, že se dnes používá slovní spojení "odluka církve od státu"? Asi proto, že církev byla původně součástí státu a byla s ním propojená, kdežto dnes je od státu "odloučená" a v podstatě funguje jako kterákoli firma, tedy až na to, že český stát v menší míře církve stále dotuje a církevní restituce by toto měly vyřešit, to znamená že by měly dovést odluku do definitivního konce a pak už církve budou doopravdy jako firmy. Dřív měla církev úplně jiné možnosti, stát podporoval státní náboženství a každá náboženská stavba nebo pozemek automaticky přešel do jejího vlastnictví, protože jenom ona mohla plnit její požadovaný účel. Jelikož byla dlouhou dobu povolena jen církev jedna (a to byla ta římská), tak díky tomu se dostala ke svému závratnému majetku + samozřejmě všechny ty babičky, hraběnky a kněžny (a nebyli to jen ženy!), které za odpuštění hříchů (nebo jen z dobré vůle a solidarity) darovaly církvi své úspory, pozemky nebo dokonce celá svá hospodářství až třeba po hrady a zámečky, nebo jí postavili kapličku, kostelík nebo rovnou celý klášter, a také tu byl samozřejmě panovník, který církvi přispíval ze státního apod. Pro dnešního člověka je to asi neuvěřitelné, skoro jako egyptské pyramidy, ale prostě k tomu došlo. :)

na příspěvěk reagoval jhr

Dragovit

Nepleteš si je náhodou ty? Nevím, jestli jsi opravdu tak blbej, naivní a ignorantskej a nebo jsi jen pouhopouhej troll. Skoro bych to ale viděl na tu druhou možnost, protože si chci naivně myslet, že nikdo tak blbej nemůže existovat :D

Obranný křížový výpravy... tak jistě. A určitě bránily svobodu náboženství ;-) Co šíření křesťanství do novýho světa? Taky mírumilovný? Co dnešní šíření křesťanství mezi domorodce v Indonésii a Malajsii? Kolilk válek proběhlo jen protože "tahle verze křesťanství je lepší než ta druhá"? :D

Beckett51

Beckett51 (hodnocení, recenze)

Dragovit tu dobu musel zřejmě zažít, když má tak obsáhlé znalosti z oblasti Křížových výprav :)

TheDon (hodnocení, recenze)

Dragovit

Ještě jednou mi řekni komunisto ty plešatá kundo. Narvěte si to do těch černejch prdelí, ať vám to popadá na hlavu. P.s.: 75 miliard korun ? A jak jste se k tomu majetku dostali ? Že by vám babičky odkázali pár kostelů, pole atd.? Asi ne. Jeslti je tady někdo naivní, tak jedině ty.

TheDon

Jo? Máš snad pocit, že ten nakradenej majetek chce náš stát nějak extra spravovat a hospodařit s ním pro blaho svých občanů a českého národa? Nebo že s ním chce nakládat nějak hodnotně? Jestli ano, tak jsi fakt naivní komunista. :P Naopak, našemu státu nejvíc vyhovuje, že se jich zbaví a nebude se muset o ně starat. Třeba ty pobořené kláštery a kostelíky, pole a lesy s přemnoženými divočáky, tak ty náš stát nejraději rozprodal, aby na nich mohly stát další pitomý sklady, autobazary a vietnamský tržnice. To raději ať církve si ty majetky nechají. :D

na příspěvěk reagoval TheDon

Helo

Asi si pleteš jednotlivá náboženství. Možná by sis tu historii měl zopakovat spíše ty sám. ;)

na příspěvěk reagoval Helo

jhr

Ale prosim tě, já nemusím studovat něco, o čem mám mnohem obsáhlejší znalosti než ty. Křížové výpravy byly od počátku až dokonce obrannou válkou proti výbojnému islámu, od seldžuckého dobytí Nikáje a Jeruzaléma až po osmanské dobytí Rhodu a Konstantinopole (a to nemluvím o předchozích a dílčích válkách, které bylo napočítáno dohromady tisíc!) a nikdy nebyli křížové výpravy v té podobě, jak svou víru šíří novodobí mudžáhidé a Islámský stát. K válečným zločinům docházelo jistě na obou stranách, o tom žádná, ale byli to pouze muslimové, co rádi hromadně stínali hlavy křižákům a ne opačně a dělají to vesele dodnes. Prostě blábol.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Dragovit (hodnocení, recenze)

Zajímavé, ve svých příspěvcích jsem nikoho konkrétního nejmenoval a přitom se objevují a ozývají další potrefený husy. Asi proto, že všichni soudruzi táhnou za jeden provaz a bojují za svou posr*nou ideologii, za svůj pojebaný atheismus a ještě navíc v databázi filmu o Ježíši Kristu. Proč si nejdete přizvukovat do diskuze o dokumentu o Leninovi vy rudí čuníci? :D

Dragovit

Nastuduj si prosím historická fakta. Tobě asi nic neříkají křížové výpravy a šíření "pravé víry" ohněm a mečem nejen po Evropě. Práva žen? Ještě tak před 150 lety měli ženy v křesťanských zemích právo tak akorát rodit děti a starat se o domácnost. Muži si s nimi v podstatě mohly dělat, co je napadlo. Tak jistě tuto zemi rozkradli chamtiví a nesanitní mafiáni vyznávající ideologii individualistického, asociálního neoliberalismu ale většina z nich se pak chodí pomodlit do kostela, aby neskončili v pekle, a mají skvělé vztahy s katolickou církví. Ta ostatně naši zemi ničila už od doby předhusitské a po Bílé hoře tomu nasadila korunu násilnou rekatolizací. Dnes nás okrádá díky zkorumpovaným politikům jako je Kalousek formou církevních restitucí. Hrozba islámu je stejná asi jako hrozba nové světové hospodářské krize, která je podle mnohých ekonomů už za rohem.

jhr (hodnocení, recenze)

Velice pěkně napsáno. Jen mám obavu, že si s toho nic moc neodnese. :-)

Příspěvek byl smazán administrátorem.

TheDon (hodnocení, recenze)

Dragovit

To máš pravdu, český ateismus republiku nerozkradl, rozkradla ji církev už 600 let předtím. A teď si ten nakradenej majetek nárokuje. Je to větší banda zlodějů než komunisti.

Dragovit

"Nevím o tom, že by křesťanství hlásalo svatou válku, řezání hlav nevěřícím, zavedení středověkého práva a výrazného omezování práv žen.. :P"

Ty jsi tý historii opravdu moc nedal, co? :D

jhr

To je masakr, dávat na roveň naše uťápnuté pře-humanizované křesťanství s cizím výbojným islámem, které může dost dobře rozvrátit naší vlastní civilizaci. Nevím o tom, že by křesťanství hlásalo svatou válku, řezání hlav nevěřícím, zavedení středověkého práva a výrazného omezování práv žen.. :P Ale jistě, nepovažuju se za žádného hrdinu.

A ten Tibet asi zaostalý opravdu byl, ale nejsem si už tolik jistý v tom, zda má cenu klást hlavní vinu tibetské formě buddhismu a ne třeba špatnému hospodářství nebo nedostatečnému systému vzdělávání. Ostatně ani český atheismus nerozkradl Českou republiku že? :))

na příspěvěk reagoval Helo, TheDon, jhr

Dragovit

Ty vole to je masakr! :-D

Chlape, já nejsem žádný sluníčkářský magor! Islám považuji za stejné zlo jako křesťanství a to, že si byl na demonstraci proti islámu, s tebe ještě nedělá hrdinu. Pokud si fanatický křesťan tak nejsi o moc lepší než nějaký islamista! Budhismus je taky pěkně pokrytecké náboženství. Tibet byl například zaostalí otrokářský stát, kde mniši utiskovali místní lid, až Čína to svým zásahem změnila a otroctví zrušila a přivedla do Tibetu civilizaci.

Helo

Ale jo, klidně to říkej papeži, upřímnost se cení a taky smysl pro korektní mluvu. S tím islámem je mi to vcelku buřt, proti islámu jsem demonstroval, právě na straně těch, co měli křižácké a kališnické vlajky toho křesťanství co je na ho*no, jak říkáš. Zrovna minulou sobotu tam přilezla nějaká anarchobolševická mládež s rudýma praporama a nadávala nám do fašistů, tak mi to připomněla tahle diskuze.

na příspěvěk reagoval Prometheus69, Braveheart, jhr