Reklama

Reklama

Rapl

(seriál)
Trailer
Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl

Hrají:

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Detektiv Kuneš má zase jednou problém. Zmlátí přítele své bývalé ženy a hrozí mu odchod od policie. Vysoce postavená nadřízená má pro něj ale řešení – uklidí ho na stáž do zapadlého pohraničí. Má to jen jeden háček. Jeho skutečným posláním je objasnit dva roky starou vraždu policistky Wágnerové, jejíž vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě. Kriminalita v pohraničí je však jedna z nejvyšších v republice – pašování, výroba drog, pytláctví, prostituce, vraždy. Kuneš musí řešit jeden obtížný případ za druhým a k tomu, proč do kraje přišel, se dostává až po čase a vlastně náhodou. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (289)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"To je můj způsob vyjadřování sympatií." Drsňák Kuneš si svou hvězdu určitě zaslouží, velice povedená znělka taky, Raplova lingvistická okénka by měla být součástí výuky němčiny ("Ihre Name? Jasně, Irena") a soukromou hvězdu si dovolím udělit za znalost lokací, ve kterých se seriál odehrává. Pondělní večery s Raplem mě zkrátka bavily, i když k dokonalosti se nepřiblížily. Ale vem to sníh, led a neustálá mlha. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když skončily Případy 1. oddělení, zoufal jsem si, že se již tak povedeného a kvalitního českého krimi seriálu nedočkám. Netvrdím, že Rapl je stejně skvělý či dokonce lepší, avšak je-li o něco slabší, tak ne o moc a v řadě ohledů nejen, že nezaostává, ale naopak výše zmíněný seriál převyšuje. Čím? Zejména svoji atmosférou, které nahrává i perfektně zvolené prostředí Krušných hor, jež je přímo stvořené pro případy ohledně prostituce, pašování drog a pochopitelně i vražd. Pravdou sice je, že řada případů je poměrně snadno průhledná, avšak to vše kompenzuje již zmíněná výtečná atmosféra, ale také výborně napsaná postava Kuneše či jeho kolegů, z nichž stojí za zmínku Lupínek a Rohan. Neméně zajímavé jsou pak osobní osudy všech hlavních hrdinů. Rapl není o nic horší než Cirkus Bukowsky, možná je i lepší, byť Cirkus se mi zdál o chloupek napínavější. Už teď očekávám další sérii a pevně doufám, že tvůrci nesleví ze započaté kvality. ()

Reklama

Ještěřák 

všechny recenze uživatele

Komplikovaný pracovitý fízl s tráblem v osobáku, pomyslným meta-případem, který se jako Ariadnina nit táhne napříč epizodama, je asi nový klišé kriminálek moderního střihu, ale proč ne, byly tu i horší doby. Je to sice Rapl, ale já tam cejtím takové to Pičo, pardon, vlastně True Detective. Dokonce tak trochu čekám, kdy budou vyslíchat Médeu z jáchymovského močálu .-) Zápletky jsou banální, ale v rámci kvality vizuálu a hereckých výkonů mně to většnou stačí. Víc od Čechů nečekám, ejčbíou kope úplně jinou ligu. Protože ani náhodou nejsem Krušnohorák, a ani tohle Ostravsko dvě neznám, jak moc jsou vybrané kulisy ruin banální a v rámci kraje prej zatím trestuhodně nevyčerpané (jak jsem se leckde dočet), nehodnotim. Uvidím, co bude dále, a chci to tak, protože Kuneš. _____ Pozn. z míry drsnotemnoty případů ze seriálu vyznívá, že je Jáchymovsko druhým Brooklynem, a vybavení a prostory policajtů vs. běžných plebs-the-pigs mnohem víc, než realitu připomínají doby Battlefield Earth, kde Travolta atomovými paprskomety céčkově kosil z punkevní jeskyně se právě vyhrabavší kostinosy :-) ()

d-corso 

všechny recenze uživatele

Jako ano, chápu, že v okresech na severu mají zocelené ženy, které si odrodí a druhý den už se hlasí zpět do procesu, stejně tak dá rozum, že kde se objeví Kuneš, tam jde statistika vražd prudce nahoru, ale ruku v ruce s objasněností, neboť před čackým majorem se nikdo neschová. Ještěže to mělo jen třináct dílů, protože to se takhle jako ohlídnete a zjistíte, že půlka Jáchymova to má za sebou, půlka sedí v base a Barnaby, teda Kuneš odjíždí někam, kde to ještě žije. Cirkus Bukowsky měl oproti Raplovi jednu velkou výhodu a tou byla přiznaná nadsázka, byla to taková malinko twinpeaksovština a většina nesrovnalostí se vcelku snadno dala zamést pod koberec, nebo ze stolu, jak už je komu libo. Rapl zvážněl, zeseriózněl (navíc taky zepizodičněl) a hlavně totálně zprůserovatěl. Věřím tomu, že ty parodie na scénář by napsal lépe i démonický Tomáš Magnusek. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Rapla jsem si oblíbila v momentě, kdy si Kuneš a Lupínek, kamarádi do deště, vyměňují názory na inhalování nikotinu... Od té chvíle jsem věděla, že zase jednou vznikl český počin, který budu ráda sledovat a... co to tu kecám, prostě to žeru a basta! Úvodní i závěrečná znělka, Krušnohoří, příběh, herci, jedinou výtku bych snad měla k dějové nitce policajt vs. bývalá rozhoďnožka, ale to přičtěte mému jemnocitu. Sem s druhou sérií, než Čermáka vyčmuchá Hollywood! ()

Galerie (433)

Zajímavosti (166)

  • Natáčelo se i v Jáchymově na Dole Svornost. Policejní stanice v seriálu je ve skutečnosti budova radnice v Jáchymově. Také se točilo v Praze, v Krušných horách, ve věznici Vykmanov, u elektrárny Tisová u Sokolova, Saské Kamenici (Chemnitzu), Drážďanech, Karlových Varech (např. v hotelu Richmond), klášteře Teplá či Mariánských Lázních. (ČSFD)
  • Automobil Škoda 100, který ve 3. epizodě 1. série Smrt na lovu používá nimrod Zahrádka (Oldřich Vlach) má registrační značku 1K4 4445. Stejnou kombinací je ale označen i Renault Clio zaměstnankyně kasina Veroniky Krupské v 10. epizodě 1. série Black Jack. V seriálu si i několik různých vozidlech policie vymění registrační značky, což je dle policejních pravidel možné, v praxi k tomu ale nedochází tak často a mezi různými útvary jen výjimečně. (Martin_L)
  • Osada Rýžovna neboli Seifen či Sejfy, která se objevuje v příběhu, leží v nadmořské výšce kolem 1 000 metrů, šest kilometrů od Božího Daru. Její rozloha činí necelých 30 hektarů. Vesnice vznikla v 16. století díky hornické činnosti a hlavně rýžování cínu, proto i její pozdější název Seifen, tedy rýžovat. Po útlumu hornické činnosti se obyvatelstvo živilo převážně chovem dobytka a ruční výrobou, například paličkováním krajek. Do druhé světové války byl součástí obce kostel, škola a žilo tam 400 obyvatel. Po roce 1945 byla převážná část odsunuta, domy chátraly a nakonec jich bylo 90 procent srovnáno se zemí. (sator)

Reklama

Reklama