Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kuneš se zabydluje v Ústí a současně řeší svoji bezútěšnou finanční situaci. Společně se svými kolegy se snaží proniknout do prostředí ústeckých neonacistů. To, co se původně zdá jako náhodný důsledek hromadné bitvy dvou skupin fotbalových „ultras“, je ve skutečnosti úkladná vražda. I Rohan je zcela ponořen do svojí obsese Željkem. Informátor Željkovi zabaví telefon a tím ho odřízne od světa. Msta na sebe nenechá dlouho čekat. (Česká televize)

(více)

Recenze (57)

Dr.Taby 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trpěl jsem jako zvíře... To že se Ústí netočí v Ústí sice chápu, ale tahá to za oči. Ale všechno ostatní je fakt špatně úplně. Z postav se staly karikatury. Je jich tam moc, času je málo, takže každej má tak 2 až 3 zásadní věty a musí přehrávat. Náckové jsou opravdu vykresleni stereotypně jak z mateřídoušky. To co byl minule tým je dnes naprosto nespolupracující tlupa solistů. Scény z vězení jsou jak kdyby je někdo okopčil z nějakého starého US béčkového filmu. A pořád ty plesnivý ubytovny. To jako MV nemá na to, aby dalo Kunešovi a spol. nějakej suchej byt? Jak v Jáchymově, tak tady? Chápu, že pro zbytek ČR jsou severní Čechy Albánie, ale tohle je fakt děs. ()

ghatos 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No tak to byla teda zábava :) . Tohle byla taková ještě tvrdší variace na rané devadesátky alá Nahota na prodej. Zatím co v 94 roce opravdu náckové měli nějaký takový dress code a svůj hůrá styl, tak dnes je to úplně někde jinde. Celé ztvárnění nazi scény bylo opravdu někde na úrovni parodie. Do toho propletení s hooligans Spartaku Ústí nad Labem (odkazuje se na reálný klub 1. FK Příbram, i když se to fiktivně odehrává v Ústí nad Labem a Příbram samozřejmě nikdy tvrdé jádro neměla). Navíc režisér by si měl nastudovat základní pojmy fotbalové subkultury. Ultras opravdu nemusí být chuligáni. Celkově je to sranda, jak to všechno přehrocené. Třeba fotbalista Šlapko chlastá tvrdé přímo na lavičce při zápase...no prostě bizár :) . Navíc, když vidíte ve scénáři kličku, jak se pořídil záznam ze skinheadské rvačky (ne fakt, to chuligánský fight nebyl), tak jen doslova hledíte :) . No a Duchoslav byla taková třešnička na dortu, ale dres Schalke byl teda fakt parádní ;) . Bavil jsem se, ale tím, čím jsem se bavit původně nechtěl...56%. PS: Předsedo, já jen doufám, že budeš mít podobný inspirativně-motivační projev jako Antonín Duchoslav ;) . ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viky Cabadaj je celej Hitler, jen ten knírek mu chyběl :-). "Rapl" se, soudě podle prvních dílů 2. série, stává spíše jakousi parodií-komedií s pokulhávající logikou s docela slušnou porcí kravin v každé epizodě. První řada mne dost bavila a v "Operaci Ofsajd" se ve vězeňské cele před kamery po delší době vrací jedna osvědčená rokycanská mlátička, tak ze sympatií ke krajanovi a kvůli starým časům tomu dám ještě šanci... ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kromě kamery jako by toto nebyl snad ani starý dobrý Rapl. Ultras byli více než cokoli směšní, nejvíce jejich přehrávající šéf. Ostatní děj mě nijak nepotěšil, navíc byl případ rozdělen, přitom se dějem proplétá už Željko. Kuneš je skvěle hláškující flegmatik, Mácha šašek, ale tentokrát zde bylo i na mě až příliš hloupostí. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zas až taková katastrofa jak tu někteří popisují, mi tento díl nepřišel. Největší kokotinou mi skutečně přišla jízda Jeřábka na kole – protože tohle si polda dovolit nemůže a ihned by letěl. Atmosféru to mělo jakžtakž slušnou (průměrnou), „Cabadaj“ coby vůdce holohlavých vymaštěnců svou roli taky zvládl vcelku dobře, Kuneš zase perlil a konečně se více zapojil i zbytek týmu + alespoň tu byla zmínka o dceři i Rohanově staré. Scéna z patologie byla úsměvná. Takže klasický průměr… ()

Galerie (36)

Zajímavosti (8)

  • Figurínu, kterou Kuneš (Hynek Čermák) přivlekl na kriminálku z patologie, pojmenoval paní Knechtová. Knecht je patolog (Cyril Drozda). Slovo „knecht“ je však z němčiny a znamená sluha. Figurína měla posloužit k demonstraci toho, jak došlo k vraždě. (sator)
  • Scény fotbalového zápasu, kde měl hrát fiktivní klub Spartak, se natáčel na příbramském fotbalovém stadiónu. Tvůrci využili také domácích aktérů, v záběru lze vidět jako hlavního rozhodčího Michala Patáka, bývalého prvoligového a mezinárodního rozhodčího, a také bývalého ligového hráče Příbrami Daniela Huňu. Tvůrci si trochu pohráli se záběry, když hráč šel po vyloučení směrem k nedokončené boční tribuně, kde nejsou žádné kabiny. Později však vyšel z kabin k autu za jinou tribunou, a opět odjížděl vozem pod nedokončenou tribunu, kde srazil hrozícího nácka. (ydenbroy)
  • Druhý díl se natáčel převážně v Chomutově, bitka ultras v Praze (ledárny Braník). (spacio)

Reklama

Reklama