L. A. - Přísně tajné

• USA L.A. Confidential (více)

Všechno je úplně jinak, ale zkuste to dokázat! Kriminální příběhy "drsné školy" měly v minulosti nejen velký úspěch mezi čtenáři, ale také získaly dlouhou řadu napodobitelů. Mezi ty nejlepší patří bezesporu spisovatel James Ellroy, podle jehož stejnojmenného románu natočili američtí tvůrci svůj film. Detektivové Bud White, Jack Vincennes a Ed Exley pátrají v Los Angeles po pachatelích několika vražd. Mezi ně patří krvavé přepadení v kavárně Nite Owl a podivná smrt tajemné krásky Susan Leffersové. Jako by mezi nimi existovala nějaká spojitost. Policisté ovšem nejsou jenom "hodní beránkové", občas jako jiní lidé nedodržují přísně stanovená pravidla svého povolání. Snad proto je při řešení případů tak těžké rozeznat zlo od dobra a nalézt jejich konečné řešení... Retro laděný thriller, situovaný do padesátých let, natočil režisér Curtis Hanson (Okno z ložnice, Ruka na kolébce, Tichý společník). Společně se scenáristou Brianem Helgelandem obdržel Oscara za zajímavé zachycení dobové atmosféry již ve scénáři. Film je po právu srovnáván s "chandlerovskou" Čínskou čtvrtí. V důmyslně propracovaném příběhu nalezneme úryvky z filmů Revolver k pronajmutí, Prázdniny v Římě. Postavu osudové ženy představuje Kim Basingerová (Přirozený talent, 9 a 1/2 týdne, Batman, Krásná mimozemšťanka), která za svoji hereckou kreaci získala Oscara. Ležerního detektiva Jacka Vincennese hraje Kevin Spacey (Smrtící epidemie, Albino Alligator, Americká krása). Jeho policejní kolegy Buda Whitea a Eda Exleye ztělesňují herci Russell Crowe (známý ze seriálu Záchranáři a filmu Rychlejší než smrt) a Guy Pearce (Dobrodružství Priscilly, královny pouště, Flynn). Roli revolverového reportéra hraje Danny DeVito. (Česká televize)

Jaccobos

Je to hrozně jednoduché, to nemohu říct, ale to samotné mi nestačí. Všechno bylo skvělý a je to z objektivního hlediska velice zdařilý film. Skvělý scénář i herecké výkony. Má to všechny předpoklady pro nejlepší krimi, ale děsně mě štvalo, že zabili hlavního mafiána (co hrál navíc golf) a skoro vyhrál policajt (co to je ?) a potom se mi hrozně nelíbila ta blonďatá ženská předělaná na Veronicu Lakeovou ;) ()

Cracker

Nie jeden, dokonca ani dva. Tento film mi pripomenul neskutočné množstvo filmov(Neúplatní, Zodiac, Obvyklí podozrivý ...) ktoré sa naňho aspoň trochu podobali. Dosť to vypovedá o kvalite snímku a zväčšuje pocit nadšenia... Aj keď sa mi film veľmi páčil asi som nebol správne naladený a preto som si neodniesol plný zážitok. Možno ma vyviedli z miery úmrtia hlavných predstaviteľov ktorý sú tak notoricky známy že Vám je ich ľúto. Možno tak ,možno onak niečo mi tam ešte chýbalo. ()

Benedygtus

Skvostne obsazeni, bezkonkurencni dej a napeti ze ktereho by se zlomila i bavlna, kdyby mela oci. Prevratne a necekane, clovek nemel cas si oddychnout minimalne proto, aby se neztratil v one premire jmen(coz je asi jedina podstatnejsi vada na jinak dokonale krase). Tise, tise se propletate dejem az ke zdarnemu,mozna pro nekoho lehce trapnemu, konci, ktery ale me uspokojil a vyvolal prijemny pocit, s kterym jsem toto krimi-drama dokoukal az po posledni jmena tech, jenz se na filmu podileli. ()

Mistickzz

Vynikajúca detektívka s neoceniteľnou atmosférou 60.rokov a s famoznymi výkonmi Crowa, Spaceyoho a Pearca. Na dokonalosti tohto filmu možno ubralo, len to nespočetne veľa mien, na prvý krát ťažko zapamätateľných. 89% ()

Nemik96

Parádni krimi s výbornou zápletkou, kterou jsem opravdu ocenil až na druhé zhlédnutí, protože film toho nabídl tolik a běžel v takovém tempu že mi to hlava napoprvé všechno nepobrala. Co se týče hereckého obsazení, není co vytknout všichni herci předvedli proč patří na samou špici ve své branži. Bezesporu jeden z nej filmu ve svém žánru, tudiž 5 hvězd. ()

Jespe-film

Klasická detektivka v lehce netradičním provedení, u níž jsem tak trochu nepochopil popis "mysteriózní". Zcela jistě se již jedná o klasiku svého žánru - já se k ní však dostal teprve dnes, a to především díky více než dobrému hodnocení zde, na csfd. O to možná větší zklamání byla první polovina filmu, která sice nabízela trochu atypický úvod kriminálního snímku, ale neuvěřitelně dlouze se vlekla. Naštěstí vše zachránila zpletitá druhá půlka, která dostala opravdu šťávu a film tak pro mne vytáhla ze spáru relativní nudy . Všemu pomáhal charismatický výkon Guye Pearce, dávám 8/10. ()

Billie777

Opravdu skvělý retro krimi film, jehož zápletka ovšem na můj vkus působila mírně překombinovaně a celkově mi film vlastně nepřinesl zrovna nic nového nebo převratného, nechal mě vlastně docela chladnou, takže nějak u vytržení jsem z toho nebyla. Herci jsou ale výborní, stejně tak Kim Basinger hrála dobře, ikdyž si lámu hlavu, proč za svou roli získala Oscara, že by byla až tak skvělá, se mi nezdálo. Mužské obsazení se mi ale líbilo moc. Dlouhá stopáž mi u většině filmů nevadí, u tohoto bohužel docela ano. Chvilku jsem se i nudila. No, vzhledem k hodnocení jsem čekala trochu víc ale i tak rozhodně nadprůměrné krimi, navíc retro vážně můžu. :) ()

YoZo8

L.A.- Utajené skutočnosti je thriller, ktorý je podľa môjho názoru veľmi precenený. Na to aký mal herecký potenciál využil, len veľmi málo. Film sa pri tom nezačal vôbec zle. Každá postava je iná. Každý ma svoje klady aj zápory. Do toho sa priplietli udalosti, ktoré mali rozprúdiť dej, no namiesto toho pokračovalo len a len ďalší nudné tápanie bez akej koľvek štipky akcie. Možno že to bol režisérov zámer, no na mňa to bolo až príliš melancholické. Všeodhaľujúci záver bol celkom dobrý, no kým som sa k nemu dostal, tak som sa musel dlho premáhať, aby som nezaspal. . ()

Chegi

Po právu oscarový scénář nemá chybu. Skvělé herecké obsazení také ne, všemu vévodí (jak už je tak zvykem) úžasný Kevin Spacey. A atmosféra 50. let je navozena téměř dokonale. Jen paní Basingerová promine, ale tohle nebyl výkon hodný Oscara... Ale to nemění nic na tom, že to je bravurně natočený film. ()

666Carnage

Jedna z nejlepších gangsterek co jsem kdy viděl. Výborné herecké výkony a krásně propracovaný příběh a postavy. 100% ()

Wally

Jako jo...film byl super natočený a herecké obsazení bylo špičkové, ale od filmu z první padesátky žebříčku čsfd bych čekal víc a Oskaru pro Kim už nerozumím vůbec...to musel být slabý rok... Ve finále jsem ale rád, že jsem film zkoukl. ()

klukluka

Dnes jsem to viděl, tuším že potřetí, ale usledovat to, mi i tentokrát dalo dost práce. Stojí to ale za to, policista Dudley je jedna z nejhorších filmových kreatur ever. ()

Kienast

Nechápu, že jsem to tak dlouho odkládal. Famózní herci, famózní scénář, úžasná atmosféra a jedna z nejlepších detektivek co kdy byla natočena. Plná palba! ()

Hopper

ZAse jeden film s Kevinom Spaceymu, film noir ako lusk, s brilantnými výkonmi jednotlivých zúčastnených a napínavým príbehom o korupcii vo vlastných radoch. Oscary sú plne zaslúžené. ()

eagle-eye

Film, který mě doslova přilepil k židli a za 2 a čtvrt hodiny jsem na něj zíral s otevřenou pusou. Pro mě osobně jedna z nejlepších krimi všech dob a trio Crowe, Pearce a především pak úžasná Kim Basinger, předvádí své nejlepší herecké výkony v kariéře. A aby toho nebylo málo, skvěle jim sekundují Spacey, Cromwell a De Vito. Zkrátka komplexní filmový zážitek jak má být. Režisér Hanson si navíc nasadil laťku tak vysoko, že už jí asi stěží překoná. I když... rád bych se mýlil. ()

Televize plná mafiánů. I Mafiánů.

Televize plná mafiánů. I Mafiánů.

12.01.2012

Žádný strach, nebudeme hodnotit přenosy z parlamentu :). Soustředíme se na gangstery, které máme rádi – tedy ty filmové a v tomto případě především televizní. HBO slaví úspěch s Impériem – Mafií v… (více)

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru

16.09.2010

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

S Oscarem se vydělává snadněji