Xun long jue

• Čína 寻龙诀 (více)

Trojica legendárnych vykrádačov hrobov jedného dňa nadobudla presvedčenie, že je načase zbaliť náradie a odísť do dôchodku. Ich novým živobytím je predaj pouličného kradnutého tovaru v uliciach New Yorku, kde, bohužiaľ, kvôli neustálym raziám polície taktiež nie sú v úplnom bezpečí. Keď sa však z ničoho nič objaví ponuka od záhadného klienta, ktorý žiada o preskúmanie starej čínskej hrobky, rozhodnú sa pre opätovný návrat k svojmu remeslu. Tentoraz však samotný poklad strážia monštrá z dávnej minulosti, ktoré vzácne, neprebádané tajomstvá nevydajú len tak bez boja. (*CARNIFEX*)

LangiJ

Překvápko. Líbilo se, ač jsem to nečekala. Nemám ráda filmy o zombíkách, ale styl Indiana Jones, hledání pokladů a řešení záhad zas můžu. V tomhle případě převážilo to druhé, že jsem i nad těmi zombíky přimhouřila oko (navíc tam moc nebyli). Ty dvě hoďky mi pokaždé utekly strašně rychle, pořád se něco dělo, takže v tom nebyly hluché nudné části. Překvapila mě i vizuální stránka, že to nevypadalo jako z videohry. Není to nic světoborného, ale kdo se chce pobavit, mohlo by to klapnout. Přeloženo. ()

kaylin

Tenhle film rozhodně není žádná bomba, i když se mu musí uznat, že v těch trochu hororovějších scénách je vizuálně velmi dobrý. Jinak je to ale taková celkem standardní variace na "Indiana Jonese" s tím, že to samozřejmě musí končit dobře a trochu té temnoty je vykoupeno světlem na konci tunelu. Jako odpolední zábava je to ale fajn. ()

honajz

Muselo to stát spoustu peněz, a přitom nejvíc ze všeho měli zaplatit schopného scenáristu a dramaturga. Je to celé zmatené, ukřičené, ti dva rádoby veselí členové skupiny mi lezli na nervy celou dobu a vůbec nebyli vtipní, a o nějakém objevování pokladů nebo čehokoliv v těch jeskyních to vlastně ani není. Dvě hodiny vztahovek, keců o kompasu, triků sice plná pr..., ale úplně k ničemu, nefunkčních a nijak neposunujících děj nebo pozadí mytologie. Všechno to o Tien a komunistech mne těžce nebavilo. A pobavilo mne, že v současné době Číňanka kdoví proč nosí křesťanský křížek! Na každý pád, tam, kde Indiana Jonese pohání dobře vymyšlená mytologie v pozadí, a z toho návaznost a nutnost a logičnost jednotlivých scén, tady není nic. ()

corpsy

Teda dúfam, že tá j€besúca, 17ročne vyzerajúca, odfarbená, do porna hodiaca sa aziatka, mala v jednej sekvencii jazdy džípom Nintendo. Ináč dávam hviezdičku dole. Čína sa v dnešnej pohnutej dobe radostne odovzdáva žánrom, nehľadiac na rozpočty investuje do báchoriek, ktoré sú skôr záležitosťou Hollywoodu, ale nato všetko si s tým vie celkom poradiť. O horore ( ktorý tu viacerí rozoberajú ) ani chýru ani slychu, skôr ide o indianajonesovku s ázijskými koreňmi a podobne orientálnym pohľadom na vec. Takže, pokiaľ sa opäť dostaví ,,najväčší,, spokojme sa s paškvilmi ako je tento. ()

Marceloo

Vykrádači hrobov z Ázie žijú v New Yorku a len smutne spomínajú na časy, kedy ich každý považoval za hrdinov. Keď však prídu do kontaktu s organizáciou, ktorá im ponúka obrovské peniaze za to, že jej pomôžu nájsť stratený poklad, trojica sa po pôvodných nezhodách rozhodne opäť spojiť a vydať sa do nebezpečnej oblasti, ktorá im je z minulosti dobre známa. Nástrahy v hrobkách dávnych panovníkov im však napriek dlhoročným skúsenostiam narobia obrovské problémy. - Na The Ghouls som bol velmi zvedavý, pretože rozpočet 37 miliónov dolárov sa u hororu len tak nevidí. A keď sa hovorí o rozpočte u hororov, vždy ma napadne jedine 15 000 dolárov investovaných do Paranormal Activity, ktoré vygenerovali takmer 108 miliónov dolárov. The Ghouls je však v rámci zárobku totálnym prepadákom a rád by som vedel, kto sa rozhodol zainvestovať také množstvo peňazí. Vysoký rozpočet je však na The Ghouls velmi výrazne vidieť. Krásne destinácie a precízne digitálne efekty tomu dávajú parádny výzor a na hercov sa tiež pozerá velmi dobre, takže im bol zrejme ponúknutý pekný zárobok. Hororová zložka funguje v The Ghouls dobre, čomu napomáhajú hlavne zručne spracované masky Zombie, ale je ich vzhladom k stopáži velmi málo. Ku koncu sa to celé začína strašne naťahovať a mnoho zvratov v scenári považujem za nepotrebné. Celkovo to hodnotím ako vizuálne podmanivý zážitok, ktorý však fanúšikom hororu vela neponúkne. ()