Reklama

Reklama

Smrtonosná past 2

  • USA Die Hard 2 (více)
Trailer

Policista John McClane čeká na letišti ve Washingtonu, až přiletí jeho žena. Ve stejnou dobu je v jiné zemi za přísných bezpečnostních opatření do letadla naložen svržený diktátor generál Esperanza, který má být předán k soudu do USA. Nedaleko washingtonského letiště přijedou ke starému kostelu ozbrojení muži, zabijí správce a vysílačkou dají někomu zprávu, že vše probíhá podle plánu. V letištní hale se pohybuje několik mužů jednajících podle stejného plánu. Dvou z nich si všimne John a začne je sledovat až do zázemí pro personál. Když po nich chce doklady, dojde k přestřelce, při které John jednoho z mužů zabije. Když pronásleduje druhého, je zatčen letištní policií a muž uprchne. Přidá se ke zbytku skupiny, kterou vede plukovník Stuart a která si základnu vybudovala ve starém kostele... John jde za kapitánem letištní policie, aby pořádně místo činu vyšetřili, ale ten si je jistý, že jen někdo kradl kufry, a případem se odmítá zabývat. John si provizorně sejme otisky mrtvého muže a pošle je faxem Alu Powellovi, aby mu je prověřil. Powell zjistí, že muž je podle záznamů mrtvý už dva roky a pravděpodobně se jedná o žoldáka. John předpokládá, že má něco společného s příletem Esperanzy, největšího drogového obchodníka...  Venku se zatím strhne silná bouřka, hlavní letiště je uzavřeno a letadla čekají na přistání. Stuart se svými muži zřídili v kostele řídící letové centrum, odpojí celou řídící věž a zhasnou všechny přistávací dráhy. Pak Stuart zavolá řídící věž a oznámí jim, že když nechají Esperanzovo letadlo přistát dle jeho pokynů a dají mu letadlo s plnou nádrží, odletí a vrátí jim řízení letiště. Technik Barnes přijde na způsob, jak lze zprovoznit komunikaci na letišti z nového terminálu ve výstavbě, a spolu se zásahovou jednotkou se tam vydává. I tam však čekají teroristé a celou jednotku postřílí. Barnese zachrání John McClane, který se zde objeví. Uvědomí si, že vše byla jen návnada k odvedení pozornosti a k tomu, aby letiště obětovalo své nejlepší muže. Stuart zavolá velení řídící věže a oznámí jim, že svým pokusem o obnovení komunikace nedodrželi jeho podmínky. Jako trest nechá spadnout jedno letadlo tak, že mu překalibruje výšku, kterou ukazují pilotovi přístroje. John se pokusí letadlo varovat světlicemi, ale marně... Vláda posílá na letiště speciální protiteroristickou jednotku vedenou majorem Grantem. Barnes dostane nápad, že by mohli ke komunikaci s letadly využít navigačních majáků a teroristé to nezjistí. Opravdu se to povede, a tak o situaci na letišti mohou informovat všechny piloty. V letadle, ve kterém je McClaneova manželka je ale ambiciózní reportér Thornburg, který frekvenci odposlouchává také a chce to pro sebe využít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (740)

kinej 

všechny recenze uživatele

Správný akční film, který si nehraje na to, že je něco jiného než střílečka. Na svůj žánr má však dost dobrých a novátorských nápadů. I dvojka „Pasti“ se snaží působit jakoby realisticky a tam kde realita pokulhává je naštěstí umně zaplácnuta humornými glosami. Renny Harlin musel v době vzniku působit jako nadějný, talentovaný režisér, s odstupem času však bohužel upadl do blátivého průměru. Za skvělou volbu považuji obsazení role generála Francem Nerem, jehož charisma filmu pomohlo bavit i ve chvíli klidu. ()

Ainy 

všechny recenze uživatele

Jak je možné, že se v každém, v každičkém díle najde nějaký uniformovaný pablb, který zavírá oči a arogantně odkazuje hlavního hrdinu do patřičných těch ... mezí? Copak v řídích funkcích na povolaných místech fungují hlavně lidé s klapkami na očích, které si sundají těsně před závěrečnými titulky? Člověk se u každého zhlédnutí musí vždycky tááák rozčílit ... A taky mohli na Brjůse použít kvalitnější kečup s vyšším procentuálním podílem rajčat a ne to zředěné, světle červené cosi. Jinak samozřejmě považuji celou akční sérii o neohroženém policistovi Johnu McClanovi za kultovní a nestárnoucí zábavu. ;-) ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Fáze 1: Může se to stát i vám. Fáze 2: Tak tomu už se říká pech. Fáze 3: Na posraného i hajzl spadne. Fáze 4: Pravděpodobnost zásahu meteoritem do hlavy. Policista McClane užívající si pobyty v nepravou chvíli na nepravém místě se zrovna nachází ve dvojce a měl by možná zauvažovat o židovské víře, aby si taky jednou užil klidných Vánoc bez lineckého rozstříleného v teroristickém abdominu. Harlin postrádá McTiernanovu lehkost, nicméně Willis ve vrcholné formě byl na svých bedrech schopen unést cokoliv. ()

Phobia 

všechny recenze uživatele

John McClane - všichni padouši dobře znají tuhle osinu v prdeli teroristických akcí, přesto se opakovaně nechají přistihnout se spuštěnými trenkami a hláškujícím newyorským superpoldou ojebat. Tentokrát se McClane a jeho roba pro změnu opět ocitají ve špatnou chvíli na špatném místě, pro změnu John zase musí zachraňovat svou starou před nenechavými spáry teroristů, bažících osvobodit diktátora a nechat při té příležitosti žuchnout pár nebo několik párů letadel. "Netradičně" se běhá, tentokrát více horizontálně než vertikálně, skáče se a padá, střílí se, pere se (nikoliv prádlo), vybuchuje se, umírá se a jako v každé správné pohádce se není nutné strachovat, jestli to dobře dopadne. Dvojka "Smrtonosné pasti" se mi příliš dlouho vyhýbala: Willisovy hlášky už mě nebavily - v koutcích úst nenastala žádná významná cukatůra, rutinní akce nevyvinula na nervy žádoucí napnelismus a tak se mi k filmu nepodařilo vypěstovat patřičně sentimentální vztah jako ke kultovní jedničce, sorry. 67% ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako sa môže niekomu niečo také stať dvakrát?“ Jednotka ma extrémne nebavila, čakal som viac, takže dvojka (so štvorkou) je mojou najobľúbenejšou časťou série. Tvorcovia zjavne šli na istotu. Vedeli, čo fanúšik chce vidieť a tak mu to dávkujú v obrovskom množstve behom viac ako dvojhodinovej stopáže a s na tú dobu patrične vysokým rozpočtom 70 miliónov. Dvojka ich na celom svete následne zarobila 240 a ako nasledujúci Harlinov film, taktiež výborný Cliffhanger, i ona sa môže pochváliť vynikajúcou snežnou atmosférou. Po zuby ozbrojených záporákov pribudlo, čím sa dostatočne vykompenzoval fakt, že im napriek snahe Franka Nera a Williama Sadlera chýba vodcovská autorita á la Rickamn z jednotky. Filmári idú na doraz, akcia je krvavejšia (cencúľ) a drsnejšia (vtedy ešte bolo v amerických filmoch bežné vyhadzovať do vzduchu lietadlá plné desiatok nevinných civilov), prostredie letiska (a jeho zákulisia) neopozerané a teda osviežujúce. Poteší množstvo rôznych ksichtov vo vedľajších rolách, či už na strane teroristov, alebo zamestnancov areálu (John Amons, Robert Patrick, John Leguizamo, Vondie Curtis-Hall, Colm Meaney, Mark Boone Jr., Dennis Franz, Art Evans). Triky čiastočne zostarli (katapult), ale to je údel všetkých filmov pracujúcich s efektmi. Scenáristi to občas prehnali (vcelku ťažkopádny návrat manželky), inokedy sa ale vytasia s momentami, ktoré ma prekvapia aj keď film vidím po dvadsiaty raz ("ten" zvrat s protiteroristickou jednotkou). ()

Galerie (50)

Zajímavosti (55)

  • Súboj medzi Johnom (Bruce Willis) a Stuartom (William Sadler) na krídle lietadla sa natáčal niekoľko nocí. Hlavným problémom bol nedostatok skutočného snehu. (WalterIK7)

Reklama

Reklama