Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

PlayEasy

Po Jestli se rozzlobíme, budeme zlí pro nás druhá nejlepší italská fackovací komedie a extrémně vtipná klasika od dětství viděna asi milionkrát. Třeba už jen rvačka se zloději ve starožitnictví pro nás znamená pětiminutový záchvat smíchu! 80% ()

route60

Jako dítě jsem to zbožňoval teď už to tak nežeru, ale rozhodně se schutí znova zasměju a dnešní některé takzvané komédie a hlavně jejich tvůrci múžou jen tiše závidět ()

Blackadder

Na to, že založili kariéru na kopii Buda a Terence... překvapivě dobré a zábavné. Člověk by neřekl, že tito dva klasici bitek, rozbitých lokálů apod., nechali někde "na trhu" mezeru :-). ()

waltosin

Tyhle dva můžou bejt cestovatelé,policajti,kovbojové nebo jako tady páterama je to vzdycky zaručená zábava, která se nedá prošvihnout, když jsou spolu Bud Spencer a Terence Hill i když to jsou jenom jejich dvojníci. :D :D :D ()

Darth Kedr

Ale jo, příjemná italská komedie, dobře si u ní zkrátíte dlouhou chvíli, ale nic složitějšího raději nečekejte. Podobnost s Budem Spencerem a Terencem Hillem je čistě náhodná :D ()

forrest11

klasika, toto som si pustal takmer denne ako maly z VHSky. Ked som teraz po 25 rokoch videl trailer - neskutocna nostalgia :) ()

martins

Slabší pokračování jedničky, ale přesto pořád vynikající film s řadou bitek, odehrávající se v Dakaru a poté v Amsterodamu. Na rozdíl od jiných pokračování, si toto zachovala svůj půvab a příliš za jedničkou nezaostalo. ()

Stanmi

Dvojice smolařů Šimon (Paul L. Smith) a Matouš (Antonio Cantafora jako Michael Coby) se po dalším průšvihu ukryjí v kostele a převlečou se za kněze, které omylem ostatní kněží považují za jejich nové posily, které měly přijet. Jejich přítomnosti si všimnou pašeráci, kteří je využíjí k propašování diamantů do Evropy...Ano asi nemá příliš cenu poukazovat na zjevnou podobu ústřední dvojice k jejich slavnějším kolegům Budu Spencerovi a Terrenci Hillovi, ale co je dobré zmínit je to, že kvalitativně se jím minimálně vyrovnávají (aspoň v obou dílech o Šimonovi a Matoušovi). Snímku nechybí hlášky, bitky, honičky a gagy prostě vše, co by si člověk od takové italské dobrodružné komedie mohl přát. Navíc oba hlavní herci jsou ve svých rolích naprosto uvěřitelní a navíc mají skvělou podporu svých kolegů jako jsou Dominic Barto, Jacques Herlin nebo Nello Pazzaffini. V dětství patřil tento snímek i jeho předchůdce (Šimon a Matouš jedou na riviéru) k mým nejoblíbenějším a i nyní, když se na tento film podívám, tak stále musím uznat, že se jedná o povedený kousek (především geniální pasáž v zastavárně). ()

tsatsiki

Výborná komedie, lepší než první komedie s Terencem Hillem a Budem Spencerem. Nezapomenutelné hlášky a jako dítě jsem tento film miloval. ()

ostravak30

Oba filmy byly natočeny během jednoho roku a navíc na sebe nenavazují. Přeci jen je tento film ale o něco málo lepší než Šimon a Matouš jedou na Riviéru. Každopádně bitky jsou s drobnými rozdíly naprosto totožné s bitkami herců T. Hilla a Buda Spencera. Dokonce jedna scéna s fackováním je pouze drobně upravena jinak je úplně stejná. A to mi vcelku vadí. Tvůrci sice vymysleli originální příběh, ale jinak okopírovali slavnější dvojici a jejich nejvtipnější parametry úplně ve všem. Třeba záporácká skupina mi svými nehodami a neschopností přišla mnohem zábavnější. Pravda ale je, že podobné rvačky se jen tak neomrzí a zase jsem našel scény, které opravdu byly vtipné. ()

superzurda

Tohle duo jsem znal jako dítě dříve než dvojici Spencer - Hill. A i když tu druhou mám raději, ani zde se nejde ubránit úsměvu a pobrukování hlavní melodie. ()

DAJAAAA

nejlepší italská bláznivá komedie vubec,ktera převalcuje s přehledem spencra s hillem svym vtipem a groteskností,to taky ukazuje zdejší hodnocení,nechápu proč to nedavaj v tv,místo toho tam davaj neskutečné sra.ky,je to škoda,první dil hodnotim uplně stejně ()

wray

Viem ze ked som bol maly videl som desiatky filmov s Bud Spencrom a Terence Hillom, no dnes si nespominam na meno ani jedneho z nich. Simona a Matusa si vsak pamatam a keby sa ma niekto spytal ktory Spencrov a Hillov film mam najradsej, bude to Simon a Matus. A tusim ze podobne by odpovedala vacsina mojich rovesnikov, napriek tomu ze vsetci vieme ze To Spencer a Hill neboli... Pamatam si aj par inych komedii z mojho detstva, ktore som ako maly povazoval za najlepsie filmy na svete a vacsinou ked si ich pozriem s odstupom casu, tak sa ukaze ze az take skvele neboli. Simon a Matus tiez trosku po par rokoch nejak stratil na lesku, uz to nie je to co byvalo ked som mal 10 ale - je to stale velmi dobre a velmi pozeratelne! Este aj hlavna pesnicka sa pocuva stale rovnako dobre! V spomienkach sa vynaraju sceny, postavy, hlasky - a stale to funguje. Aj po 20 rokoch. A aj preto (ze si ten film zachoval "kvalitu") ho nadalej odporucam, a hodnotim velmi kladne. ()