Zaklínač

USA / Polsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Diskuze

verbal (hodnocení, recenze)

Já hlavně doufám, že to bude alespoň o stupeň lepší než ta předešlá odporná polská telenovela s Geraltem jako vystřiženým z gejporna.

na příspěvěk reagoval PiLgRiM

Dacsus (hodnocení, recenze)

A stále je tu ten faktor prvej série - ľudia trochu zabúdajú, že ani GoT sprvoti nevyzerala ako nejaká bomba (i keď, kostýmy a kulisy boli už vtedy skvelé). Čo asi vcelku súznie práve s tými krátkymi poviedkami. Nepamätám si v nich nič extra náročného, okrem tej so zlatým drakom.

Sfilmovať tie popisy stretov severu s Nilfgaardom bude väčšia sranda.

Dacsus (hodnocení, recenze)

Postprodukcia samozrejme urobí ešte svoje. Predsaj si do konca roku nebudú váľať šunky.

Nathaniell

Nathaniell (hodnocení, recenze)

Dacsus

To nemá nikdo. Je to jen otázka názoru. Verbalovi se zaklínač dál už moc nelíbil a můj kámoš chválil všechny díly. Prostě je to o názoru. :-) A ačkoliv bych si Stopařova průvodce asi jen tak nepřečetl znovu, stejně mě celkem mrzí, že toho Douglas Adams nenapsal víc...

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

ALIENka_

Je třeba brát v potaz, že trailer vznikal sotva pár dní po konci natáčení. Do premiéry zbývá ještě několik měsíců. Bůh ví, jestli záběry z traileru nakonec vůbec budou v seriálu, protože pochybuji, že by už měli konečný střih epizod.

na příspěvěk reagoval ALIENka_

PiLgRiM

Aha, ale teda poslední, ne? Mám v tom už trochu bordel, četl jsem to před delší dobou. Ale Long měl podle mě oproti Kingovi daleko líp zmáknutou psychologii postav a daleko temnějšího, šílenějšího Gotreka. Elfové byli podle mě vrchol série (a ty psal teda doufám Long?). V tomhle směru se King moc držel při zdi a obzvlášť ke konci mi to od něj přišlo dosti rutinérské a bez šťávy (až tedy na ty Obry, to je fakt). Ovšem jak to začal psát kdekdo, už to šlo totálně do kytek.

verbal

Salvatoreho jsem dal kdysi dva díly ty z pod temna ( tuším že ta trilogie Planina ledovýho větru byla jeho prvotina ne?) a doted mě štve že jsem to nikdy nedočetl.

alchac

Obři jsou ještě King :) a za mě ty ostatní pisálci po Kingovi už byli nečitelní. Tetrarchové super. Ty mam hodně rád.

na příspěvěk reagoval alchac

verbal

Takže se mi z toho stáhne prdel tak, že se tejden nevyseju. No potěšperun... Píču si ho do seznamu, ale napřed musím přeblafnout těch několik Dicků, co mi tu stojí na polici.

verbal

Jistěže brakař, to ostatně všichni, co kladívka píšou. Na toho Salvatoreho čumím a vypadá to pekelně dlouze. To tedy nevím, zda jako nyní již téměř čistokrevný skifař spolykám celé bez dávení. Navíc s mým vrozeným odporem k elfům. Neobjímají se tam stromy, že ne?

na příspěvěk reagoval verbal

alchac

Temněelfí série je nejlepší od Salvatoreho z Forgotten Realms. Úpa jiná liga než Vórhemrd...

na příspěvěk reagoval alchac

PiLgRiM , verbal

No ke konci už King psal Gotreka mírně na vylližprdel, ho to patrně krom chechtáků nemotivovalo a ta jeho vlastní temněelfí série mi přišla daleko lepší - asi že tam ty buzerantské objímače stromů pojal jako světově okupační zmrdy. Zabíječ podle mě dosáhl vrcholu u jeho nástupce Longa (s výjimkou Orků, kde mi přišlo, že se ještě trochu bál urvat ze řetězu), jeho Obři a zejména Elfi (sic!) byli ze série myslím nejlepčí. Ovšem hrábnout po čemkoliv od Abnetta asi není nikdy průser, zejména jeho skifařiny mi přijdou nadmíru povedená brakovka. Pak ještě umí Thorpe, ten je krásně depresivní a cynický, ale jinak je Warhammer dosti napikaču.

na příspěvěk reagoval verbal, PiLgRiM

verbal

to celkem souhlas. Když jsem to četl ( přestal jsem někdy okolo toho roku 2010-11, kdy to přestali překládat ) tak se číst dal jen Abnett a King.

na příspěvěk reagoval verbal, alchac

Dacsus , Nathaniell

Jestli si chcete přečíst něco fuckt tumorného a vkusného, vřele doporučuju Noční stranu od S.R.Greena (13 knih). Je to jako by Čendler ošukal Prečeta, neuvěřitelná fantasie, dokonalý sarkasmus a čtivé jaxviňa.

na příspěvěk reagoval PiLgRiM

Nathaniell

Nathaniell (hodnocení, recenze)

Dacsus

Stopařův průvodce galaxií a další díly (četl jsem všechny) jsou sice super. Ale to že by se mu snažil Pratchett vyrovnat, se mi nějak nezdá. I když pokud ano, pak ho podle mě překonal. Mluvit o humoru na sílu a pak zmínit Douglase Adamse je jako pěst na oko. Ačkoliv některý věci byly v knize super. (Ber to jako důkaz toho že jsem ji četl)

Nebezpečnostní brýle, Likvidační robot a jeho diskuse s Marvem, nebo SPZtka - "Moje druhý auto je taky Porsche."

Ale většinou se mi to moc nelíbilo, vypisoval jsem si pasáže, které mě baví a moc jich nebylo. Tomu že se chtěl Pratchett vyrovnat? Pokud ano, pak ho překonal mílovými kroky.

Nemám v plánu se hádat. Názor za názor. :-)

na příspěvěk reagoval Dacsus

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Sledovanost Zaklínače klesá

Sledovanost Zaklínače klesá

07.07.2023

Nedávno jsme psali článek zabývající se odchodem hlavní hvězdy Zaklínače Henryho Cavilla, a jak si tvůrci představují, že představí jeho náhradu. Už tehdy jsme se nicméně zabývali taky otázkou, jaké… (více)

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

02.07.2023

Třetí řada známého Netflix seriálu Zaklínač před pár dny dorazila na streamovací službu – respektive dorazila tam její první část. Zatímco prvních pět epizod už mají diváci k dispozici, zbylé tři… (více)