V pátém díle série Dominic Toretto (Vin Diesel) se svou partou elegantně sejmul mocného brazilského narkobarona. Velkou úlohu v tom sehrály jeden most v Rio de Janeiro a obří sejf, který po něm Domovi parťáci táhli. Nikdo z nich neměl tušení, že svědkem celé události byl zločincův syn Dante (Jason Momoa). Ten od toho dne osnuje plán pomsty, která má ošklivě postihnout nejen Toretta, ale i všechny jeho blízké, včetně Domova osmiletého syna. A protože na děti se nesahá, rozhodne se Toretto Danteho zastavit. Bohužel však příliš pozdě přijde na to, že tak odhodlanému a rafinovanému soupeři ještě nečelil. Zvlášť když má Dante neskutečný organizační talent a vytvoří tým, který spojuje jediná věc – nenávist k Dominicu Torettovi a jeho kámošům. Opulentní bitva, kterou střet obou táborů vyvolá, se bude odehrávat po celém světě, přičemž asi nejvíc bude hořet asfalt pod koly rychlých a zběsilých aut v nádherných kulisách italské metropole. Římské koloseum se tak znovu stane svědkem soubojů na život a na smrt. (Cinemart)

Kalor1

Hľadáte film ktorý prinúti hocikoho so základnými znalosťami fyziky zvracať? Film kde sa mŕtvy herci oživujú? Kde sú staré legendy? Kde sa scifi snaží tváriť reálne? Tak viac nehľadajte! Tento film je práve pre Vás. Vinco má už najlepšie roky bohužiaľ za sebou a ostatný asi tiež. Preto pribrali Jasona a Jhonov charakter zmenili o 180 stupňov. Jasona samozrejme upravili nech vyzerá mladšie aj keď som si nie istý pre čo to vlastne spravili. Ako vždy sa jeden zo záporákov pridá k týmu klaďasov a riešia spoločný problém. Bohužiaľ klasické naháňačky áut sú nahradené nie moc kvalitnými 3d animáciami čo je však asi problém tejto doby. Proste logika to vzdala asi po prvých 5 minútach filmu a zvyšok je len nezmyselná akcia. Aby tomu nebolo máto film končí bez konca a toto scifi sa tak možno dočká pokračovania. Možno nie, kto vie? ()

podlet

U devítky sem si byl jistej, že to horší už bejt nemůže. Ale může. A ještě to je na dva díly... Dvě hvězdy sou za tu plejádu. Páč to potěší dycky. ()

Gilmak

Už to začíná být spíš fantasy :D Za mě Momoa super magor, připomíná mi souseda, stejnej dement. Už moc nevím kam až může tahle série v údajně posledním 11. díle zajít. Ale s tím, co už nyní umí AI, tak můj odhad je, že se nám vrátí Paul a bude pohádky konec. 60% ()

user1982 odpad!

mám iba jedinú otázku, každá tá negatívna postava ktorá v príbehu zomrela, nemá rodinu? (vydržal som pozerať 15 min). Tento film by mal byť zavretý do trezora a hodení do mora. ()

Merciles

Jen taková kuriozita. V tomto díle bylo 20x řečeno slovo -rodina- 🙂 Překontroluje někdo zda sem počítal správně ? 😉 ()

Stingray

Tahle série už má svou vlastní kategorii a když Diesel nemluví tak je to sice pitomý, ale dost dobře udělaný a zábavný. A Momoa se myslim zapíše jako dost ikonickej záporák!😀 Toho si budou pamatovat všichni. ()

s173nc3r

Nejtrapnější záporňák v jakémkoli akčním béčku ever. Ostatní blbiny kolem na standardní úrovní R&Z + samozřejmě vole RODINA! ()

vlkovec

Do popisu typu film byste měli dat Fantasy/Sci-Fi. Nebo udělat novou skupinu Bollywood, kam by se zařazovaly filmy, ktere nejsou z Indie, ale hrají si na filmy z Indie. Tomuto označení odpovídá Fast X. Na tom filmu není nic uvěřitelné ani dobré. Dříve se človek držel za hlavu pár krát za film, že se tam dějí nemožné/fyziku popírající události s mikrosekundovym přesným načasováním. Teď se můžete držet za hlavu celý film - to už nejde sledovat ani s vypnutým mozkem. K tomu milion zaběru na VinDieslův stary, unavený, smutný a zpomalený obličej. Prosím další díly už né. Někde u 6tky se to zlomilo a je to teď velký špatný. 1 Hvězdičku za vzpomínku na Bryana. ()

oldrixs

No, člověk se na tento počin musí dívat s nadhledem, přece jen je to velká slátanina, ale....dost jsem se bavil. Lepší než několik předchozích dílů, příběh je dynamický, líbí se mi, jak se postavy navzájem necházejí a kooperují společně (Cipher se mi tady dost líbila, Jacob, apod.), líbil se mi Ritchson v roli Aimese, kterého znám jako Reachera a od této role jsem se zde nemohl odpoutat, což však neznevažuje jeho počin v tomto filmu, protože ten zvrat s jeho rolí ve finále jsem nečekal, i když bylo by poněkud zvláštní mít tu druhého Hobbse v podstatě totožnou cestou), co musím ale vyzdvihnout, je Momoa v roli psychopatického Danteho, kterého ztvárňuje neskutečně kvalitně. I když to bylo částí fanoušků přijato negativně, návrat Gal Gadot jako Gisele mě tak šokoval až opravdu dojal. Taky jsem rád za scénu s Hobbsem na konci. Celkově tento snímek nechal tolik otevřených scénářů, že se máme na co těšit a protože to nebyla taková tragédie jak se může na první pohled zdát, už se opravdu nemůžu dočkat pokračování, které by se mělo objevit v kinech za rok. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023