Mizerové: Na život a na smrt

• USA Bad Boys: Ride or Die (více)

Kultovní Mizerové jsou zpět a s nimi i pořádná nálož akce a nekorektních vtipů. Tentokrát však detektivy Mikea Loweryho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence) čeká mise, která by je nenapadla ani v těch nejdivočejších snech. Jejich nedávno zesnulý nadřízený, kapitán Conrad Howard (Joe Pantoliano), byl totiž obviněn z dlouholeté spolupráce s drogovými kartely. Mike i Marcus mají pochopitelně na celou kauzu jiný názor a jsou odhodláni kapitánovo jméno očistit za každou cenu. Netuší však, že za chvíli budou muset sami prchat před zákonem... (Falcon)

Malyszs

V podstatě trojka, ale skoro ve všem mnohokrát horší. Hrozně stupidní, rekordní množství klišé. Ale překvapilo mě, jak Martin Lawrence tahal celý film svým humorem. Ten mi sedl a nepřišel mi ani chvíli trapnej. Druhá hvězdička za Reggieho, ten se poved. ()

Nallymo

Vtipné to nie je vôbec, Lawrence mi prišiel ako keby bol mentálne retardovaný, kopa nelogických blbostí (dostala ma scéna v lietadle, kde držal na lane chlapa v klietke hore nohami a lano sa pretrhlo) scenár mi prišiel ako keby písala umelá inteligencia, najslabší diel série. Áno, môže to baviť ľudí, ktorým stačí, že sa vo filme strieľa a už je to pre nich dobrý film. ()

Franki69

Po trojce Bad Boys jsem si dal na čas, ta pachuť z ní byla a stále je, v podstatě už trvalá. No ale nakonec jsem to se čtyřkou Ride or Die zkusil…a hele, ono to zase mezi Smithem a Lawrencem funguje! Akční scény na pomezí fyzikálních zákonů jsem si opravdu užil, jen ty aligátory bych si odpustil. Ovšem sežrání hlavního padoucha 5-ti tunovým albínem Dukem nakonec nebylo zas tak špatné. Film odkládám na horší časy, určitě se ještě jednou podívám. Dávám 5 hvězd, v procentech je to 85, a to je sakra vysoké číslo. ()

Carnosaurus

Pořád to funguje. Humor občas hapruje a vývoj některých postav je dost mimo mísu. Oproti trojce pokles, kvůli nudnému záporákovi, ale pořád super. ()

Estadra

Super film. Byla jsem nadšená... Neztratilo to jiskru stále je to vtipné ... A tento díl byl opravdu akční ... Potěšil mě návrat Armanda ... Už na konci třetího filmu jsem si říkala že pokud bude další film že doufám že tam bude... Will Smith and Martin Lawrence opět úžasná dvojka... 5* ()

Rebel24

Zo série Bad boys je 4.časť vlastne prvá, ktorú som videl, takže hodnotenie bude bez znalosti predošlých filmov, postáv i deja. Možno prehlásiť, že Bad boys 4 funguje ako samostatý film úplne bez problémov, avšak vrámci žánru nijako výnimočne nevyčnieva. Chémia medzi hlavnými protagonistami Lawrance - Smith funguje výborne, prekvapivo akčná stránka je pre mňa problematická. Tvorcovia sa snažia pomôcť dvojici ako len môžu - kamerou, strihom, sexi Miami prostredím, dobrou dynamikou deja, no i tak končí priveľa scén ako gýčové klišé bez výraznej pointy či momentu prekvapenia, vo finále je to cítiť najviac. Snímke by prospeli práveže mladší dynamický herci, vek sa oklamať nedá a taktiež oveľa viac premakaný scenár, ktorý sa nebojí prekvapiť, materiál na to bol. Bad Boys 4 je tak v prvom rade nahláškovaný film, technicky nadpriemer, dejovo v akčnom žánri úplny priemer. 66% ()

555borac555

Solidní. Co se týče humoru, musím říct, že film je dost vtipnější než minulý. Má i skvělou akci, která je za mě rovněž kvalitnější a vypiplanější než minulé. Film umí být i silně emocionální. Co trošku zamrzí je že, mi přišlo, že strukturou filmu je to hodně podobné právě minulému dílu. Ve výsledku to asi tak nevadí, ale mohlo by to být trochu jiné. Martin Lawrence a Will Smith to skvělé táhnou. Jsem rád, že se tahle série vrátila v neskutečně fresh podobě. Dávím příjemných 8/10. ()

VelkyMrB

Tak čím začít. Nejdřív to trochu vychválíme. Chemie mezi herci je naprosto úchvatná. Totální spřízněné duše. Film má vše. Skvělou výpravu, skvělé herce a skvělou atmosféru. Na Miami se kouká vždy nádherně. Příběh a celkové zpracování děje je úchvatné. Prakticky nemáte šanci se chvilku nudit a o vtipnou stránku je náležitě postaráno. Teď zabrousíme trochu hlouběji a vyšťouráme nějaké to mínus. Filmovému humoru brání trochu dnešní doba. Už není tak odrzlí a dost se krotí. Chápu, že někomu to prostě vadí, ale za chvíli se nebude moct na co koukat, protože se vše zakáže. Co se týče CGI ve filmu, tak ho tam je minimum. Ale když jsem to minimum viděl, tak jsem začal zvracet mozkové tkáně. Prostě pád vrtulníku do vody byl otřesný a efekty vody byly jak z Call of Duty. Pár chyb ve filmu tu je do oka bijící. Například stopy pneumatik hned na začátku, když berou zatáčku smykem. Chápu, že to asi nedaly na první pokus, ale mohly je aspoň odstranit. Další věc jsou aligátoři. Ty menší beru. OK. Ale Duke měl údajně 5 metrů na délku a vážil několik tun. To je samozřejmě přitahané za uši, kvůli filmu a je to nepopiratelná hloupost. Délka je v pohodě, ale hmotnost je prostě… by musel být z oceli. V průměru jsou aligátoři rádi, že dosáhnou dané tuny. Další věc je, že pokud by takhle velký jedinec chytil Marcuse do sevření, už by nepustil. Ani Will Smith by s tím moc nezmohl. Ale jak bylo řečeno ''Marcus nemůže zemřít ;).'' Tohle všechno bych byl schopný překousnout a dát filmu 5 hvězdiček, ALE! Ale, ale, ale. Kameraman je úchyl. Robrecht Heyvaert nejspíš před tím, než byl povolán na plac, měl rozehraný Battlefield. Ale bohužel to nestihnul dohrát, tak si to vynahradil ve filmu. Záběry z pohledu dané osoby, letící kulky, nože nebo něčeho dalšího, popřípadě drona jsou, budou a byly prostě nekoukatelné. To do filmu nepatří. Tyhle záběry nepatří na bílé plátno, ale na 4K 165hz monitor. Jinak co se týče celé série, tak čtvrtý díl dělá opět jejímu jménu čest. Jedna z mála filmových sérií, která je prostě úžasná v každém díle. Mizerové na život a na smrt. ()

Polux

7/10 | Podle trailerů jsem od čtyřky očekával víceméně totéž, co minule, čehož se mi ve výsledku i dostalo, takže mise splněna. Ve srovnání s trojkou se to bez jistých kompromisů bohužel neobešlo, ale celkově u mě i tentokrát převládá spokojenost. | Staré logo Simpson/Bruckheimer, akce ignorující fyziku, logiku i pravděpodobnost, infantilní a ideálně nekorektní vtipy, oboje generované převážně dialogovými výměnami ústřední dvojice a pohybující se na hraně (případně i za ní:-)) humoru a trapnosti, efektní prostocviky s kamerou (pov sekvence střelby samoúčelná, ale potěšila), cameo Baye pro skalní fanoušky, příběhové napojování na předchozí díly skrze přepisování minulosti, atd. Bruckheimer a spol. se ve čtyřce vskutku usilovně snažili zopakovat (zlí jazykové by nejspíše řekli recyklovat) úspěšnou šablonu použitou ve trojce, což místy funguje stejně dobře (akce) a místy o něco hůře (humor) než posledně. | Novinkou je tady ještě větší příklon k rodinné taškařici (což je s postupujícími díly a věkem hlavních představitelů u podobných sérií asi nevyhnutelný posun, viz čtyřka a částečně už trojka Lethal Weapon), ještě menší relevance samotného vyšetřování případu (zápletka o falešném obvinění po letech stojí ještě na chatrnějších základech než pomsta po letech minule - pokud mi něco neuniklo, tak se ve filmu vůbec nijak a nikým neřeší, jak a čím by si tímhle "sofistikovaným" podrazem kdokoliv jakkoliv polepšil), mírně podivná psycho-filosofická linka s posmrtnými vizemi, která jakoby sem doputovala z úplně jiného filmu a bohužel také absence Randle. | Na druhou stranu to nejdůležitější, tj. buddy chemie mezi Smithem a Lawrencem, se stále drží na obvyklém levelu zábavnosti, s marnotratným synem ze trojky se stran dojemného rodinného sbližování a odpouštění hříchů minulosti naštěstí pracuje s mírou, Reggie se po letech útlaku a posměchu konečně dočkal vytoužené satisfakce (krátká, ale výživná rozcvička), scéna havárie vrtulníku nedopadla trikově tak přeplácaně ve stylu rychlé a zběsilé konkurence, jak naznačovaly trailery a nepříliš zajímavá policejní omladina je oproti trojce chvályhodně upozaděna. Příště prosím ubrat na svatbách a potomcích, přidat na mrtvolách a honičkách a v kině znovu chybět nebudu:-). | PeZet ()

kacmi

Hlavne neťahajte do kinosály logiku, či nedajbože mozog. Je to "len" bezduchá akčná zábava. Aspoň by mala byť. Ja som sa až tak nesmial, skôr pousmieval. A nesadlo mi snímanie akčných scén ako videohry. Je to možno len nostalgia a spomienkový optimizmus, pretože som jednotku nevidel mnoho rokov, ale v mojej pamäti je o pár poschodí vyššie nad všetkými troma pokračovaniami. Každopádne, Will Smith je po "facke" späť, a nemám pocit, žeby mi to vadilo, skôr naopak. ()

Johanner

Postavy pořád fajn, dobrá hudba, příjemný camea, plitkej děj (nikdo snad ale nečeká opak) a dobrá porce kulervoucích akcí (Reggie is the new Wick). Silný 3* ()

Simonro

Chemie Mizerů pořád funguje. Po (za mě) nekoukatelné dvojce jsem neměl chuť na další pokračování. Jak trojka tak i čtyřka ale fungují a tohle byly velmi příjemné dvě hodiny v kině! ()

LooX

Smith, Lawrence, Miami, nekorektní humor a nařachaná akce. To jsou trademarky Bad Boys a vždycky fungují. I tentokrát. Trojka mě neuvěřitelně překvapila (a podle tržeb i spoustu dalších) a duo neznámých režisérů zvládlo skvele navázat na odkaz mistra Baye.  A pokračují v tom i tentokrát. OK, zápletka je taková dost děravá, trochu z prd…. Ehm, vycucaná z prstu, ale…. Who cares??  Slovní přestřelky mezi Lawrencem a Smithem fungují pořád, humor je stále nekorektní, Miami je stále eye candy a akce…. OMFG…. Akce je tu BRILANTNÍ. To co jste viděli v trailerech nebo viral videích je jen zlomek. Bad Boys jsou opět trademark akčního spektáklu a i když se prvních 45 minut možná trochu táhne, ten zbytek Vám to zcela vynahradí.  Jděte na to, takových pure akčních blbin se dnes moc netočí.  A Reggie je kurva bůůůůh!!!! ()

Little_Sawy

Mike s Marcusom sú tu opäť a tentokrát na rozkaz zosnulého kapitána, ktorí im zo záhrobia poslal úlohu ktorú majú zaňho dokončiť. Mike bude na úteku so svojím parťakom a synom Atreasom, sú to dokonalá 3, je to dokonalé trio. Akce tu je celkom dosť, z kina som odchádzal spokojný. Humor už tak nefungoval ako v predchádzajúcich častiam, ale to nevadí. Marcus to svojím nesmrteľným ja, zahral úplne super, takže pár krát som sa zasmial, mali sme tu drogový kartel s miamskou políciou, a vojáka ktorý zabil v dome 15 ľudí, áno, áno, a znova áno, dúfam že Bad Boys chlapci nikdy svoj vibe nestratia! ()

matous20063

Já ani nevím co vytknout, šel jsem do kina si oddychnout a to se krásně povedlo. Stopáž plná akce, komedie, dobrých herců, sypmatických postav a letního vibu. Příběh je jednoduchý ale stačí. Ten kdo za tímhle hledá něco víc, něco co tam není je shnilej dement a neumí se bavit. 75% ()

Sombreri

Pořád jsou to Mizerové, pořád vizuál Miami umí nabídnout příjemné pokoukání. SPOILER: Věnování více pozornosti, resp. posun polohy Marcuse je fajn. Stejně jako snížení koncentrace pozornosti z Mikea. Ten poměr není o tolik jiný, ale o to víc sedí. Ovšem scénář by zasloužil mnohem více času, příliš mnoho nelogičností a nefunkční chemie. Veliká škoda, protože je to citelné už při samotném sledování. Ať je to manželka, silové nastrkávání kapitána do každého záběru co jde (viz. svatba), nefunkční postava US Marshala. Taková škoda promarněného potenciálu.4 hvězdy dávám především z nostalgie. ()

Marcecek

Zlí chlapci nám majú čo povedať aj po 30 rokoch. Túto sériu nepovažujem za nejakú top, o to viac som milo prekvapený, neveril by som, že budem uvažovať aj nad 5 hviezdami. Ale nakoniec sa rozhodujem takto zmierlivo, film nieje dokonalý, tá zápletka, čo ja viem, taká deväťdesiatková, scenár jednoduchý. Nenechte sa ale mýliť, film je veľmi zábavný, nechýba tu nič, pre čo ich máme radi, chémia medzi Lawrencom a Smithom je nestarnúca, stále mňa baví, sršia stále tým istým vtipom, ale je dostačujúci, aby ste sa zasmiali. Akcia je perfektne zmáknutá, nechýbajú už kultové kamerové spomalené, zrýchlené, točivé zábery, prechody cez obrazovku do reálneho diania, dobre sa nato pozerá, má to neskutočné gule a nárez, zároveň film rieši aj rodinné vzťahy. Komu sa páčila trojka, respektíve má celkovo rád túto frančízu, bude určite spokojný. Je to film bez hluchých miest, viacmenej sa dá brať za takú jednohubku bez hlbšieho presahu, ale sakra zábavnú jednohubku, ktorá si pozornosť určite zaslúži. ()

Bogrant

Štvrtí zlí chlapci disponujú miernym scenáristickým úpadkom bez výraznejšieho "wow-efektu", čo sa tvorcovia snažia kompenzovať rôznymi uhlami a pohybmi kamery, sem-tam rušivými, inokedy vychytanými. Zvyšok je ale opäť jednou veľkou odviazanou akčnou párty, ktorej sa po presune do močiarov dostáva príjemného závanu niečoho iného a šlape to parádne. Chémia funguje stále perfektne, hoci to Lawrencovo zmagorenie mohlo byť aj osekanejšie, ale podstata a duch série zostávajú na rovnakej úrovni, k čomu dopomáha prívetivá nostalgia. Päťka pod ňu snáď neklesne. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)