Reklama

Reklama

Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“ Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá. (Bontonfilm)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (146)

Minimie 

všechny recenze uživatele

Zbožňuju filmy podle skutečných událostí a tomuhle jsem tak strašně moc chtěla dát plný počet, ale holt mě to tak úplně neomráčilo, takže jsou to “jen” silné 4 hvězdy. Nečekejte film o tenise. Vůbec. No dobře tak jenom trochu, ovšem to málo, co na plátně uvidíte, je tak amatérské pinkání, že je vlastně dobře, že se ve filmu moc tenisu neobjeví. Battle of the Sexes není o sportovním boji, je o boji za rovnoprávnost. O feminismu (můžeme házet tenisové míčky na plátno za každou ohavnost typu "ženy patří do kuchyně a do ložnice”??), o Billie Jean King a její lesbické lovestory. Emma Stone má top formu a v žebříčku oblíbenosti u mě stoupá pořád výš a výš - nemůžu uvěřit, kam až se posunula od dob Easy A. PS: Samotnému filmu možná k dokonalosti maličko chybí, ale trailer (č.1) je na jedničku s hvězdičkou. Dream On! ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Až mě překvapilo, jak se mi to nelíbilo. Vůbec mi nevadilo, že zápasy působí spíš jako setkání amatérských nadšenců než jako boje elitních tenistek. Ostatně o tenis tady šlo až v druhé řadě. Ústředními motivy jsou spíše lesbický vztah, který byl tehdy víceméně tabuizovaným tématem a samozřejmě rovnoprávnost. To první bylo v pořádku a to především díky famózní Emmě Stone, které zdatně sekundovala Andrea Riseborough. To druhé byla ukázka klasického feministického vidění světa, který je rozdělen na šovinistická prasata reprezentovaná Riggsem a utiskované ženy. Vše pak korunoval zápas, kdy trénovaná profesionálka porazila víc než padesátiletého veterána, což mělo dokázat............co to vlastně mělo dokázat? Od dua Dayton-Faris jsem očekával něco víc. Závěrem bych ještě pochváli výtečnou dobovou atmosféru, ale i to je na průměr málo. 40% ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Toto nebude film roka ani zďaleka. Film je jasne založený feministicky a v prospech LGBTI a je dosť lživý. V prvom rade bol Steve Carell v roli Bobbyho Riggsa naozaj skvelý, ten človek bol zadĺžený blázon, ktorý sa potreboval dostať k peniazom. Dnes už i wikipedia vie, že ten zápas pravdepodobne úmyselne vypustil, pretože na stávkach sa senzačne zarobili obrovské tisíce a on sa dostal z kaše. Len na chvíľu, pretože do gemblerského kruhu spadol opäť. Na Emmu Stone sa tu nedá pozerať a hoci sa podobá na slávnu tenistku, začína ma vo svojich roliach už iritovať. Celkovo je to film o ničom, o udalosti, ktorá neznamenala nič a o ktorej sa viac dozviete hocikde na internete, ako tu. ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, holkám fandím, ale : Je veřejným tajemstvím (o kterém se ovšem v dnešním světě nesluší mluvit nahlas), že na Grand Slam turnajích, pořadatelé turnaj žen dotují ze zisků z mužské části soutěže (nejvíce si stěžují v Paříži) - přece jen, úroveň a umění mnoha hráček účastnících se hlavně prvních kol je více než diskutabilní, jejich hra většinou naprosto nezajímavá, zápasy jsou nudné, proto jejich návštěvnost je pokaždé výrazně nižší, než je tomu u mužů ... přitom finanční odměny jsou stejné - a to, i když ženy hrají pouze na dva vítězné sety - mají tedy ve skutečnosti oproti mužům mnohem vyšší finanční odměnu - protože je rozdíl hrát maximálně 3, nebo 5 setů .. tedy 2, nebo 4,5 hod ... (ženský tenis = 6:0, 1:6 ...) ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Původně jsem chtěl napsat, že film upozorňuje na téma, které pořád tak trochu žije, a že si myslím, že to je dobře. Ale po přečtení řady zdejších nádherně popuzených komentářů jsem o tom přesvědčený. Je třeba připomínat, co bylo, a je třeba se zamýšlet nad tím, jestli už je to opravdu pryč, nebo jestli to tu náhodou není dál, jen v trochu jiné formě. Perfektní obsazení obou hlavních rolí dělá ze Souboje pohlaví navíc velmi zábavnou podívanou. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (10)

Související novinky

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

Reklama

Reklama