Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Kingjiri

Převládaj u mě rozpačitý pocity. Na jednu stranu je tu první část, než se Ed dostal do cirkusu, která mi přišla přestylizovaná, až moc bláznivá a místama nudná. Po odchodu Eda z cirkusu se najednou nuda vytratila a já se začal bavit. Hodně mě potěšila nečekaná závěrečná pointa, která dala celýmu ději smysl. Určitě by snímku prospělo, kdyby dostala dějová linka odehrávající se v současnosti ještě víc prostoru (aby bylo možný líp zachytit měnící se vztah otce a syna). Pohádka pro dospělý (a fanoušky Tima Burtona) jak má být. Nicméně je fakt, že mám radši, když Tim Burton pracuje v příběhu s temnější a depresivnější atmosférou, tři silnější hvězdy. ()

Martin79

Na mně tento film moc velký dojem neudělal. Ano je originálně natočený a jsou zde také dobří a dobře hrající herci, ale to je z mého pohledu asi tak vše. Jinak na mně působil trochu zmateně. ()

danny_21

Jeden z mála případů, kdy se u mě Tim trefil do černého, je to těžké má svůj styl, a zřejmě si do ničeho nenechá kecat a za to má můj respekt. On umí vyprávět, ale je to tak fifty / fifty s konečným výsledkem. Rybka patří k té lepší polovině. Příjemná pohádka o prosťáčkovi sedmilháři a jeho životní cestě s kouzelnou atmosférou. Možná není špatným nápadem vydat se častěji cestou bez svého dvorního šáši Deppa - 85 %. ()

Kingi

Když vyprávíte příběh, tak v jeho důležitých momentech požijete nadsázky, personifikace či metafory, aby bylo všem hned jasné, že je to důležité. Když máte pro nějakou jeho část silné emoce, tak si to trošku přikořeníte, aby z toho každý mohl ty emoce cítit. Jelikož je Edward Bloom vášnivým vypravěčem, tak to někdy hraničí z fikcí. Přesto je jeho příběh o jeho cestě životem velmi zajímavý a líbivý. Tento film bezpochyby mohu doporučit ()

Smerfetka88

Těžké hodnotit, když člověk ví, že jde o bezesporu kvalitní film, který však na druhou stranu není jeho šálkem čaje. Nedokázala jsem si film užít jako fantasy povídání, ponořit se do toho snového světa. Na druhou stranu jsem si strašně moc užila každou minutu s Helen Bonham Carter, Stevem Buscemim a Danny DeVitem. Zkrátka na sobě pozoruju, že nebudu Burtonka.... ()

degster

Jeden z Burtonových najlepších filmov a jeden z 3 filmov na svete, pri ktorých môžu plakať aj chlapi. Ako povedal Golfista, je to taký burtonovský Forrest Gump. Ale dokonalé to nie je ani z ďaleka... ()

Manhatten

Kdysi jsem to viděl ve skoro prázdném kině a úplně mě to dostalo. Magická atmosféra snového světa a skvělé vyprávění. Jiný a možná proto lepší Burton. ()

neo93

Kouzelný příběh jednoho muže, který prožil svůj život jako jednu velkou neuvěřitelnou pohádku. Skvělá podívaná, kterou nám servíruje Tim Burton svým osobitým stylem vyprávění. Právě děj filmu je tím nejdůležitějším faktorem celého filmu. Ale není to pouze příběh (tedy spíše několik příběhů), ale v podstatě i všechno ostatní. Výborná atmosféra a kamera, plejáda známých a výtečných herců v čele s Ewanem McGregorem a hudba, která doplnuje tuto velkou skládanku neobyčejných událostí Edwarda Blooma. ()

Kotsour

Moje srdcovka, jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Absolutně nejlepší film od Burtona (a že je těžké vůbec něco takového v jeho případě tvrdit), podobně velkolepý "výpravný epos" jako Forrest Gump, se kterým se u mě právě dělí o tu celkovou první příčku, jenže Gump je profláklý a storát okoukaný a tohle je takový skrytý diamant. Kouzelná atmosféra fantaskní pouti skvěle hrajícího McGregora, spousta úžasných situací, životních pravd a hlubokých myšlenek, to všechno ovšem v nijak tísnivém, ale milém podání. Pro mě absolutní TOP (i vzhledem k žánru). ()

ZnalecH

Tim Burton je ... prostě Tim Burton. Tento pán má naprosto nenapodobitelný a originální talent točit neobvyklé filmy. Nepamatuji si ani jeden, který by takový nebyl. Na druhou stranu to ho dostává na pomyslný žebříček nejlepších... Velká ryba je taková pohádka pro dospělé, na kterou se hezky kouká. ()

mira.l odpad!

Tahle dvouhodinová nesmyslná nuda má 85%? Proboha, ZA CO?!? Za postavu tatínka, kterej lže, až si věří?? Tento mix jakési sci-fi pohádky a Forresta Gumpa se snahou velké hry na city v posledních asi 20 minutách na mě opravdu nefungoval. Od samýho začátku jsem si říkal, na jakou že blbost to vlastně koukám. Tahle ryba smrděla od hlavy, a to pořádně. Původně jsem chtěl dát jednu hvězdičku za Marion Cotillard, ale tolik prostoru tam zase neměla. Nikdy víc!! ()

Likan7

Tvorba Tima Burtona mi prostě nesedí. Pokud nepočítám brilantního Karlíka, který se ve všem trefil do mého vkusu, a hodně dobrýho Sweeneyho Todda, jsou všechny jeho filmy pro mě při nejlepším průměrný. A Velká ryba je jen dalším takovým zápisem. Na Burtona mi to přijde takový až moc normální, vyprávění to je pěkný, herecká esa tu jsou taky, ale ani jednou mě tenhle příběh nedojme, nebo vyloženě nepobaví. Prostě mi je to od začátku ukradený až do konce. Technický kvality to má, ale chybí tomu to srdce, co by to potřebovalo. ()

gemi

Film o složité cestě, kterou si syn hledá ke svému otci. V dětství hltal každé jeho slovo, ale s dospíváním začal chápat, že jeho otec je vypravěč a ne všechny jeho historky dávají smysl a jsou uvěřitelné. Nakonec zjišťuje, že na těch historkách možná tu a tam něco bude... Film se na jednu stranu nebere moc vážně, ale na stranu druhou nese docela hluboké poselství. (Druhé zhlédnutí, první 5. 2. 2016) ()

samkko

6,4/10 a Tim Burton jede opět mimo mě. Velká ryba mi nesedla jak sympaticky, tak hlavně příběhově. Přál jsem si důstojné drama s nápaditými myšlenkami, ale dostal jsem v podstatě jen dobrodružnou pohádku s prvky dětinského fantasy a ošklivě přeslazený konec. I přesto všechno si však stále myslím, že si film najde své fanoušky a spoustě ostatním dokáže vykouzlit úsměv na tváři. ()

Allegro.g.

Velká ryba je rozhodně jeden z těch lepších Burtonových filmů a zároveň jeho velký návrat. Ze začátku film budí rozpačitý dojem, ten ale rychle opadne a příběh pojede jak po másle.Trochu mi sice vadilo celkově sentimentální vyznění filmu, ale ten sentiment nebyl nijak falešný. Překvapením pak pro mne byl na Burtona dost netypicky silný příběh a myšlenková hloubka. Moc mne taky potěšila přítomnost Dannyho deVita a Steva Buscemiho. A vůbec všechny postavy toho úžasného kaleidoskopu zaslouží pochválit. A pozor - ve filmu je (minimálně) jeden naprosto geniální gag! ()

Mocoft

Dobrý námět, skvělá hudba a kamera, ale bohužel to byla docela nuda. Ani vztah otce a syna mi nepřipadl dojemný, spíše neumělý. ()

aik

Nádherný film se spoustou klasicky Burtnovských motivů, dobrými hereckými výkony a hudbou. Absolutně nezapomenutelná atmosféra plná překrásně barvitých pohádkových scenérií, jenž se naprosto skvelě prolínají s realným světem:) Asi zatím nejlepší Burtnův film co jsem viděl. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney