Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 358)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Danny Elfman: 1. Man Of The Hour - Pearl Jam ,2. Dinah - Bing Crosby ,3. Everyday - Buddy Holly ,4. All Shook Up - Elvis Presley ,5. Five O'Clock World - The Vogues ,6. Ramblin' Man - The Allman Brothers ,7. Let's Work Together - Canned Heat ,8. Pictures - Danny Elfman ,9. Big Fish (Titles) - Danny Elfman ,10. Shoe Stealing - Danny Elfman ,11. Underwater - Danny Elfman ,12. Sandra's Theme - Danny Elfman ,13. The Growing Montage - Danny Elfman ,14. Leaving Spectre - Danny Elfman ,15. Return to Spectre - Danny Elfman ,16. Rebuilding - Danny Elfman ,17. The Journey Home - Danny Elfman ,18. In the Tub - Danny Elfman ,19. Sandra's Farewell - Danny Elfman ,20. Finale - Danny Elfman ,21. End Titles - Danny Elfman ,22. Jenny's Theme - Danny Elfman ,23. Twice the Love (Siamese Twins' Song) - Danny Elfman ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Kdo z nás někdy nevyprávěl nějakou ,,svoji“ historku? A kdo ji nevyprávěl vícekrát? A ruku na srdce, byla pokaždé úplně stejná? A naprosto pravdivá? Možná, kdo ví, ale určitě jste ji nevyprávěli přímočaře. Protože potom by to sice nebylo dlouhý, ale ani zajímavý. A kdyby vám asistovala výborná kamera P.Rousselota , předváděli ji samí sympatičtí herci (snad kromě těch vietnamskejch vojáků), vyhrávala k ní perfektní nevtíravá hudba D.Elfmana a předvádění fantasie se chopil T.Burton, určitě by dostala pohádkovej nádech, ať už by se jednalo o cokoliv. Možná by se rázem celej váš život změnil v pohádku. Stejně jako život E.Blooma, pro kterého ani smrt nemohla být obyčejně šedá, ale burtonovsky barevná. A kdo by nechtěl žít život jako Edward Bloom? Ruku na srdce, já ano........ . P.S. přes všechny klady, mám ale raději toho druhýho Tima Burtona!! ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tim Burton, pohádkář a vypravěč, natočil film o tom, jak to má člověk obdařený imaginací v tom našem hloupém šedivém světě občas těžké. Přizval k tomu skvělé herce, jako obvykle nechal Dannyho Elfmana vyblbnout u skládání hudby a...a pravda je, že nebýt Ewana McGregora a jeho fantazijní reality, pěkně by mě naštval, protože obě hlavní postavy (otec a syn) mi byly asi do poloviny filmu těžce nesympatické:P S postupem děje ale začnete ledacos chápat a s příchodem Heleny Bonham Carter je už všechno tak jak by u vašeho oblíbeného režiséra mělo být. A velké finále filmu vás pak vezme palicí a odvleče do jeskyně, kde sídlí obr a na jejíž druhé straně se chytají ryby na snubní prsteny a...je to nádhera. 80% PS: Vážně by mě zajímalo, co by vzešlo ze spolupráce Burton-Gaiman.... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tim Burton trochu jinak - ale skvěle jinak! Ryzí racionalita vs. fantazie s křídly jako od Red Bullu = výsledek je jasný, fantazie vítězí na body! Člověk nemusí být zrovna Timův fanoušek, aby si v tomhle filmu našel to svoje, protože ruku na srdce, snad každý z nás si v životě párkrát zafantazíroval. Někdo více, někdo méně, jiný fantazíruje pořád - někdo to nazývá báchorkami, jiný výmysly, další zase třeba lhaním - vše je ale výplodem lidské mysli, která dokáže stvořit občas neuvěřitelné příběhy. Leč i ty nejneuvěřitelnější příběhy mohou stát na pravdivých základech, byť jinak vyhlížejí jako výplody choré mysli. A ostatně - nebýt lidské fantazie, nevznikl by ani tento skvostný film. ()

betelgeuse 

všechny recenze uživatele

Neúčelné vršení imaginace, kde celek notně zaostává za jednotlivostmi a více je rozhodně méně. Burtonův pokus o stvoření dalšího z jeho "jiných" světů tentokrát (opět) nevyšel, a klobouk dolů před americkou akademií, že s tímhle slaďákem o smiřování otce se synem vůlbec neztrácela čas. Tim Burton je mrtvý muž. ()

Galerie (99)

Zajímavosti (35)

Související novinky

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (více)

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

14.03.2015

V pražském Era ART klubu právě probíhá pravidelná úterní „jízda" Na ohnivé kometě! Od 3. března do 28. dubna zde můžete zhlédnout výjimečné sci-fi a fantasy snímky doprovázené následnou diskuzí se… (více)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (více)

Reklama

Reklama