Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

vaclaw

Příjemný film vyprávěný Burtnovo poetikou; to snad ani nemůže mít chybu. Úžasná imaginace hlavní postavy je spíš imaginací samotného režiséra a je vidět, že dokáže zůstat stylový i v jiných barvách než v černý. I když film nedokáže táhnout po celých 125 minut, vynahradí to svojí příjemnou atmosférou a kvalitními hereckými výkony. ()

valkil

Pěkná povídanka, která pohladí po duši. Burtonovi pohádky (jakkoli jsou, či nejsou temné) opravdu svědčí. McGregor opět skvostný. ()

HanSolo

Chvílemi trochu nudící, ale přesto dokonalý film, který budu mít ještě dlouho v paměti. Můžou za to především jako vždy skvělá režie Tima Burtona, který nám opět předkládá v tomto filmu svůj krásný svět a skvělé výkony Ewana McGregora a Alberta Finneyho. ()

pepino

Nádherný a dojemný film, ne nepodobný Forrestu Gumpovi smíchanému s Amélií z Montmartru. Svou naivitou, krásou, citlivostí, překrásnou hudbou a taky myšlenkou nebo sdělením že s nadějí a vírou lze dokázat v životě vše a že osud lze pevně chytit za pačesy a z toho času který je nám na tomto světě dán, vytřískat co nejvíce. Naopak rozdíl oproti Gumpovi bych viděl ve formě která je mnohem "divočejší" a fantazijní, skoro pohádková (proto ta Amelie). Proč skoro, vždyť to je vlastně pohádka.. Nebo ne? To ať už si každý přebere sám. ()

imarvin

- tak tohle je moje krevní skupina. Mít svůj vlastní svět je někdy pěkný problém (zvláště vzhledem k ostatním lidem), ale kdo by si do něj neutíkal. Svět, kde nejsou žádná pravidla a hranice a člověk se nemusí pořád kontrolovat, aby náhodou někomu neublížil. A o tomhle tenhle film je. Kde je hranice mezi skutečností a smyšlenkami? Ať každý posoudí sám. Já se dobře bavil a tenhle film zařazuji do svých TOP 100. ()

Zai

Velka ryba-Velky film. Tim Burton to opet dokazal. Opet nam ukazal svuj sileny-krasny svet, kde se muze stat cokoliv. Vecne usmevavy Ewan McGregor mi opet dokazuje, ze patri k tem nejlepsim mladym hercum. Krasny pribeh o pravde a zivotni lasce. To vse vede k dojemnemu konci. Pohled na vsechny postavy, ktere stoji na brehu si budu pamatovat dost dlouho, protoze me opravdu dojal. ()

InfernaL

Jak už tu bylo několikrát naznačeno, film může zdánlivě připomínat Forresta Gumpa. A to je možná jeho největší slabina. Zatímco u Zemeckisova díla jsem co chvíli plakal a co chvíli se zase smál, emocionální dopad u Big Fish na mou osobu je mizivý. Ano, určitě je to krásný film a ano, jistě se na něj moc hezky kouká, ale vše je to jen takové plytké a mně osobně příliš vzdálené. ()

Cortesz

Tim Burton snad nikdy nenatočil nic špatného. Většinou filmy, které jsem od tohoto geniálního režiséra viděl tak to byla mistrovská díla, až na pár vyjímek, ale tyto vyjímky jsou pořád koukatelné dobré filmy akorát nejsou tak výborné jako ostatní jeho filmy. Velká ryba dle mého není jeho nejlepší film, protože ve většině jeho filmů jsem zvyklý na všude přítomnou temnotu, ale i zde se nějaká najde i když ne tolik, ale i přestohle všechno je to nadprůměrnej snímek u kterého jsem se výborně bavil. Navíc výborná Elfmanovsá hudba, která je výborná v každém Burtonově filmu. Herecké obsazení je taky na výbornou. ()

petisek

Napriek určitému pocitu roztrieštenosti príbehu musím dať plný počet hviezdičiek. Môže za to záver filmu, ktorý je nádherne dojímavý a neuveriteľne citlivo natočený. Samotný film je po vizuálnej, kamerovej, režijnej i hereckej stránke špičkový a neostáva mi iné než zložiť klobúk pred maestrom Burtonom. ()

glide4ever

Je pěkný, že je to pěkný, ale nic velkýho se tam neděje. Neděje se tam vlastně nic :-). Asi moc nejsem na takovýhle filmo-pohádky. ()

Asdas

Svet Tima Burtona v plnej kráse spojený s hereckými kreáciami Ewana McGregora a Alberta Finneyho a to všetko zabalené do nádhernej hudby Danyho Elfmana.Film v ktorom človek nevie čo je skutočné a čo je len výplodom ľudskej fantázie ()

Mr.Roman

Na prstoch jednej ruky by sa dalo spočítať ako často sa stalo za poslednú dobu, že mi niečo vyrazilo dych, úplne zmenilo náladu a nechalo ma napospas myšlienkam na onu "udalosť. Touto udalosťou bola Veľká ryba a Tim Burton u mňa svojím počinom neskutočne stúpol. Scény prvého stretnutia Edwarda a Sandry, a "vysychania" vo vani boli krásne.. ()

reygadas

Príbeh filmu pojednáva o vzťahu syna a otca. Hlavný hrdina Edward Bloom (Ewan McGregor a Albert Finney), bol vždy mužom plným dobrodružstva a veľkého optimizmu za každých okolností. Svoje ohromné tajomstvo života teraz zanecháva svojmu synovi Williamovi (Billy Crudup). William svojho otca spoznáva skrze (ne)uveriteľné historky a spomienky na úžasné dobrodružstvá a začína z nich skladať pravdivý obrázok života svojho otca. Will svojho otca najskôr nechápe, ale postupne začína rozumieť jeho životnému príbehu a dokonca ho začne sám dotvárať v jeho poslednej kapitole. Azda najviac vystihujú film slová, ktoré zaznejú práve z Williamových úst v závere filmu, ktoré hovoria o jeho otcovi: "Rozprával svoje príbehy toľko krát, až sa stal sám príbehom a ten po ňom žije ďalej a tak sa stane nesmrteľným." ()

boombang

Netradičně pojatý životopis, v němž se postupně stírají hranice mezi filmovou skutečností a filmoviou fikcí, aby na konci zmizely úplně. K tomu čtyři krásné herečky, z nichž HBC tu má dokonce dvojroli. A třešinkou na dortu je tu Steve Buscemi se svou minimalistickou ódou na Spectre a zpackanou bankovní loupeží. Vynikající film. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney