Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

icone

Jeden z najúžasnejších a najkrajších filmov, aké som kedy videla. Tie dve hodiny ubehli ako voda. Po piatich minútach od pozretia, mám opäť chuť kliknúť na play. Nikto ma nikdy nepresvedčí, že Tim Burton nie je Pán Režisér. Všetko, čo prejde jeho rukami, nesie na sebe jeho nezabudnuteľné znaky. Bola som fascinovaná krásnym fantastickým spracovaním. Na konci som sa neubránila slzám. Celé krásne, krásne, krásne! S potešením, by som dala aj 10 hviezdičiek, ak by boli k dispozícii :) ()

macek166

Kouzelný film o lidské fantazii a pravdě našich myšlenek. Krásné fantazírování pro snílky, které realisté, jako syn Edwarda, nemohou pochopit. Není se mu ale co divit. Kdo chce vidět pravou tvář svých nejbližších, sotva se smíří s včnými pohádkami. Příběh o smíření, o změně pohledu, kdy si člověk uvědomí, že ne všechno vymyšlené musí být pravda a především, že nepravdivá pravda je pořád pravda a v tu chvíli se stává skutečností. Jen tomu uvěřit. Osobně mám velice v oblibě příběhy, které vykládají o něčím životě a o cestách po světě (Forrest Gump, Podivuhodný příběh B.B.). Tento je další z řady těchto nádherných filmů. Pozitivní filmy nám zkvalitňují život v relativních chvílích při sledování filmu, i nějakou dobu po něm a navždy při vzpomínce na ono dílo. A to se tomuto filmu podařilo bravurně, protože Edward má tak správné srdce, že by jeden mohl říct, že takoví lidé už neeexistují. Pokud nevěříte. Ale kdo viděl tento film, musí chápat, že tato víra je důležitá. ()

LoboNegro

Exkusivní Burtonovka. Nádherné záběry, poutavý příběh co Vám nedovolí odtrhnout se od obrazovky. Navíc s charismatickým Ewanem McGregorem. ()

Wladimir78

Nejlepší film Tima Burtona. S plnou vážností, čistou hlavou a po několikerém shlédnutí. Obsahově mě film absolutně zasáhl, stejně jako kouzelnou a nostalgickou atmosférou. A závěrečná úžasně silná katarze má pro mě konkurenci snad jenom ve finále Shawshanku. Škoda, že Burton svůj nepopiratelný talent v poslední době rozmělňuje na stále stejných zhůvěřilostech. Velkou Rybou dokázal, že má na víc. Že má na absolutorium. ()

Mad.Lady

Pokud si myslíte, že máte nudný život, podívejte se na tento film. Možná vám na jeho konci, že život máte takový, jaký si ho vyložíte. Vy jste přeci vypravěči! ;-) ()

Nakash

Film,který se dostal do mé Top 10 už během sledování. Nádherná pohádka. Závěr nedožene k slzám snad jedině kámen. ()

Paranoir

Film som si vychutnavala od zaciatku az po koniec. Tesila som sa z kazdej jednej Burtonovskej myslienky, ktore este po 3 dnoch vo mne nechavaju hlboky dojem. Ked si idete pozriet film od Tima musite ocakavat ze to bude nieco, co vas zaveje do do rise fantazii a snov. V totmo filme Burton krasne zladil tieto sny s realitou a koniec filmu som si neuveritelne vychutnala...A ano plakala som :) ()

Enzo555

Som asi jediný človek, ktorý tomuto násilne "univerzálne pravdivému peknému ľudskému príbehu" nepodľahol. Asi to zapríčinilo Ewanove bezkrvné blúdenie po plátne, inak ma takéto bizaro-hravé Amélie z Montmartru veľmi bavia ()

benqsiemens

Při sledování tohoto filmu jsem pořád čekal na nějaký zvrat, něco co naruší to pohádkové vyprávění, něco zajímavého, něco.... A nic. Pro mě to bylo trochu zklamání, protože jsem si pusti film, o kterém jsem četl spoustu kladných komentů a po pravdě mě moc nebavil. Přišlo mi to prostě a jednoduše nemastný a neslaný, divný. Trochu mě to mrzí, protože slibné momenty přišly, ale všechno to nějak vyčpělo do ztracena. Asi jsem to úplně nepochopil. ()

XI-XAO

Nebubu se tajit svou zálibou ve filmech Tima Bourtona, ale Velká ryba předčila veškerá má očekávání. Nevím co bych tomuto filmu mohl vytknout, silný příběh, skvělá hudba, perfektní herecké obsazení a herecké výkony, vše se senzační režií. Celý film je tak malebný a nenásilný a celé dvě hodinky utečou jako voda... Velká ryba je zkrátka pořádný úlovek! ()

lumpcz

Retrospektivní Forrest Gump po Burtonovsku......zvrácená fantasmagorie oplívající dojemným příběhem a skvělě zvoleným hereckým obsazením. Já Tima Burtona prostě dost můžu!!! Hodnocení 8/10 ()

Mezonito

Posledni z moji svate trojice vypravecich filmu - Krasne doplnuje "Maleho velkeho muze" a Forresta Gumpa. Vyvazeny pribeh a scenar a do toho skvele herecke vykony. Pro me je to nejlepsi film, ktery Burton natocil. ()

HennessyVSOP

K Burtonovi ode mne jen krátce, protože jeho filmy se mi obvykle příliš nelíbí. Opět hodně roztažené do délky, imaginární a se zajímavým vizuálem. Herecky velmi dobré, Ewan McGregor si tu asi vystřihl svou nejlepší roli. Na druhou stranu bohužel hodně rozvláčné a místy nudné, alespoň pro mne. Dějově je to opravdu na hraně snesitelnosti, námětem nejhorší z Burtonových filmů, co jsem zatím viděl. Výsledkem jsem nebyl tolik zklamán, ale ani okouzlen. Pro mě slabší 4 hvězdy. ()

belinko

Pre mňa nádherný film o nádeji, fantázií a jednoduchosti. Všetko je v tomto filme vykreslené tak krásne a jednoducho, až pri ňom zabúdam na všetko ostatné a naplno sa ponorím do príbehu, ktorý prežívam spolu s hlavnými postavami. Famózny Ewan McGregor a samozrejme Tim Burton. Skvelý snímok, ktorý si vždy veľmi rád pozriem a ešte dlho po ňom rozmýšlam, ako sa dá niečo také nevinné natočiť. Darmo tu budem tú chválu písať, to proste musíte vidieť :) 5" ()

girasollle

Jsou ryby, které se nedají chytit. Ne, že by byly rychlejší nebo silnější než ty ostatní, jenom v sobě mají něco navíc. Jedna taková ryba byl Neřád. Už když jsem se narodil byl legendou... Pozoruhodný příběh s roztomilým Ewanem McGregorem v hlavní roli. Nevím z jakého důvodu jsem tento film od mého oblíbence stále odkládala, ale po jeho shlédnutí jsem ho musela bezkonkurenčně vyzdvihnout na první místo mezi filmy z dílny Tima Burtona. Fantazie nezná své meze a někdy je třeba věřit i věcem, které jsou neuvěřitelné... ()

Jack_F.

I když je to místy poutavé, tak je to takové psycho(fakt), že opravdu asi nedám víc. Po skončení mi nebylo hezky, ale dost úzko. Přinejmenším je to prostě obrovská metafora/pohádka na život. Ale já říkám..no a co? Burton není můj šálek kávy. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney