Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

Smerfetka88

Těžké hodnotit, když člověk ví, že jde o bezesporu kvalitní film, který však na druhou stranu není jeho šálkem čaje. Nedokázala jsem si film užít jako fantasy povídání, ponořit se do toho snového světa. Na druhou stranu jsem si strašně moc užila každou minutu s Helen Bonham Carter, Stevem Buscemim a Danny DeVitem. Zkrátka na sobě pozoruju, že nebudu Burtonka.... ()

Kinpr

Film sám o sobě je naprosto úchvatný a nádherný. JENŽE. Jenže je od Tima Burtona. A ten sakra umí filmy! A ač si myslím, že je Velká ryba úžasné a podmanivé dílko, nemohu přesto dát absolutorium, i kdybych chtěl sebevíc. A to právě kvůli Timovi, který dokàzal vytvořit tolik nevšedních a dechberoucích světů, že tady jel jaksi na půl plynu, vzhledem k tomu, co z filmu mohl a především měl vyždímat. Ale i tak jsem byl spokojen. ()

Dave9794

Nemyslel jsem si, že by se nějaký film v nejbližší době dostal do mé TOP 10 s takovou jistotou jako Velká ryba od Tima Burtona! Tohoto režiséra jsem si poslední dobou velice oblíbil. Už jenom kvůli jeho specifickým filmům, které se vám vryjí do paměti. Tento film na mě zapůsobil úžasným dojmem. Vyprávění příběhů jsem vždy miloval. A tak jako každý, tak i já vím, že strohé příběhy bez špetky přibarvení (což rozhodně neberu jako lež) nebaví nikoho. Život by byl jen nudné, ponuré místo, kdyby si někdo sem tam nepřibarvil nějaký příběh. Z toho vznikají pohádky, legendy, mýty.. Velká ryba nám nabízí přehršel úžasně odvyprávěných příběhů ze života Edwarda Blooma, ve kterých najdete plno mouder. Také zde uvidíte vztah mezi otcem a synem, který není úplně idilický. Oba dva jsou úplně rozdílné povahy. I když každý svým způsobem vypraví příběhy. Avšak když už Edward leží na smrtelné posteli, tak se zdá, že syn pochopil celý jeho život a je vidět, že získal při nejmenším jiný pohled na svět. Herecké výkony famózní, hudba skvělá a příběh nepopsatelný. Úchvatný film! ()

sahi

Krásný příběh a skvělý závěr, takovou "pohodu" bych asi od Burtona normálně nečekal. Výborný! ()

Hisnuklusi

Buď jsem měl špatnou trávu a nebo byl ten film opravdu dokonale otravný. Vypnuto asi v 95 minutě. Fakt jsem se snažil zuby nehty, ale to prostě už nešlo. Já si nakonec nemyslím, že byl nápad nějak zlý, ale to provedení ničím nezaujalo. Jako by mi skoro každá situace a dialog v tom filmu říkaly, vypni to. To, že se film celou dobu tvářil jako, že není třeba ho brát tak úplně vážně, mu možná v nějakých scénách prospělo a já se určitým absurdnostem i zasmál, ale to stejné ten film naprosto zásadně v mnohých jiných situacích nelítostně potápělo. Herci se podle mě a to mě hodně zamrzelo, taky ani nějak moc nepřetrhli pro lepší výkon a tím pro lepší dojem z filmu. Takové, tak to teda odehrajeme a půjdeme domů. Takže ve výsledku snad krom toho, že jsem se nějakým vtípkům občas zasmál a ocenil hezký vizual a práci s kamerou, což ale a ještě k tomu u Burtona nepokládám za něco navíc ale za samozřejmost, mi ten film nic nedal. A troufám si tvrdit, že i kdyby se zázrakem dělo v těch závěrečných 25 minutách, co jsem s chutí vypustil něco zásadně jiného, což si stejně nemyslím, přes to by to film jako celek asi těžko zachránilo. Třeba příště. Až to bude v telce, tak se na to pro jistotu ještě podívám. ()

Anomiska

Tim neupúšťa od svojich bielych plotov, ktoré v Amerike znamenajú domov, zázemie, predmestie. Na druhej strane obchodník, človek, ktorý veľa cestuje, poznáva svet, ale má sa kam vrátiť po svojich dobrodružstvách. Práve tie človeka formujú, a i keď človek svoje historky prifarbí, neznamená to, že nie sú pravdivé :) ()

crashy

Fantáziou pretkaný film, ktorý sa vám nebude zdať prehnaný, ale skôr milý a pohladí vás na duši. Dojímavosť záveru nemalo konca kraja a ja som bola úplne premočená od sĺz, ktoré nedokázali prestať tiecť z mojich očí. Je potrebné, aby každý z vás dal "Veľkej rybe" šancu dať mojim slovám význam. ()

J.e.r.e.c

Emocionálně to šlo úplně mimo mě, ale musím Burtona ocenit za spoustu vychytávek a nápadů - strašidelný les, obr, boty na špagátě, Buscemi. Ewan kraluje, jeho filmový syn na mě ovšem působil poměrně nevýrazně … asi stejně, jako celý snímek. 70 % ()

Bezda22

Je to trošku jiná Burtonova práce, ale je to Burton. Celkem nezvyklej film. Temnota je pryč, hororový nádechy taky. Sice to nesype jak kulomet. Ale je to zábavný. Ten příběh je moc pěknej a zabalenej do příjemný pohádkový atmosféry. Výborný a zajímavý herecký obsazení. A za ten pro mě dost silně emotivní závěr, těch 5 hvězd prostě dát musim. ()

Hudino

Skutočne je to krásny film. Práve som ho dopozeral, a teda využijem dočasnú horlivosť k tomu, aby som tu vyjadril čo najčerstvejšie a najautentickejšie postrehy, názory a pocity. Počas prvej polhodiny som mal dojem, že to budem musieť dopozerať nasilu. Chcelo sa to tváriť ako niečo prevratné, ale paradoxne ma to vrhalo to bubliny apatie. AVŠAK ! Od príchodu Edwarda do cirkusu, to buď zmenilo svoje správanie o 180° alebo na mňa začala pôsobiť nejaká nadpozemská sila (ešte neviem ktorá možnosť z týchto je správna, musím sa na to vyspať...), čo malo ale za následok rapídny nárast mojej zainteresovanosti ku tomuto Burtonovmu plodu. Začalo sa to pomaly prejavovať viac a ja som plnými dúškami vnímal všetko, čo sa mi náhle začalo naskytovať. Zažil som elyzejské emócie rýdzeho fantasy sveta, ktoré postupne naberali na sile, popritom ako sa dej rútil do konca. V posledných 10 minútach som zatajil dych a čučal ako Fantozzi na to, čo sa bude diať. A teraz, keď som to dopozeral, cítim ten tichý, vnútorný pocit radosti a šťastia...Plní ma až tak veľmi, že som ochotný veriť v celosvetový mier, moje maturitné vysvedčenie, a to, že Hviezdne Vojny VII nebudú iba úbohý krach.Pompézne !!! ()

DavidWebb

Opäť sa mi podarilo vymáknuť jeden ťažký databázový (percentuálny) prešľap. Big Fish je iba hrozným zmätkom z prevarenej režisérovej hlavy prenesený bez ladu a skladu na obrazovku. Keďže sa jedná o príbeh, ktorý neustále niekto hlasom v pozadí "rozpráva", ja môžem za seba napísať, že tak ako tento "predsmrtný sen" nezvláda rozprávajúci, tak ho nezvláda ani rejža, ktorý vytvoril z knižnej predlohy (ktorú som nečítal) emocionálne nezáživnú, takmer nudnú halucináciu hlavnej postavy, ktorá mi bola úplne ukradnutá. Možno malo byť pre mňa varovaním meno Tima Burtona ale... aby som zase nehádzal iba hovná, napr. jeho Batmani alebo Ospalá diera sa mi páčili, tak som to riskol. Chyba. Takéto fliky totiž dokážem omnoho ľahšie stráviť, ak sa im dá poriadny komediálny nádych. Pretože takto nerealistický príbeh bez toho nádychu vyznieva mimoriadne hlúpo a už vôbec nie poeticky. Na toto sa už druhýkrát dobrovoľne nepozriem. ()

DD

Dneska večer jsem konečně dohnal film, na který jsem se chystal už od té ***** recenze v Premiere... A prostě DOKONALOST. Bál jsem se konce, protože u takového filmu chci, aby mě chytil za srdce a to se tady i nakonec stalo. Těžko uvěřit, že za tím stojí stejný člověk, který pak natočil kraviny jako Alenka, Stíny nebo Big Eyes. Hmm. Nicméně teda Ryba za jasných 10/10. ()

seeba10

S Burtonem mi to prostě neklape. Neumím si od něj vzít sdělení tak, aby by mi jasně dávalo smysl, o čem ten snímek byl. Nelze mu upřít vydařenou koncovku, která je dojemná. Jenže prokousat se tou předcházející minutáží je trochu nad mé síly. Inu dosti pravděpodobná umělecká genialita režiséra se s divákem v mém případě nepotkává. ()

Brooks

Skrz hravú, imaginatívnu optiku rozpovedaný mimoriadne silný príbeh o komplikovanom vzťahu otca a syna, ich hľadaní si cesty jedného k druhému, odpúšťaní, porozumení a nakoniec aj o nevyhnutelnej strate, ktorá raz zastihne každého z nás. Film je to na Burtona nezvykle jemný, až rozprávkovo melancholický, takmer úplne oprostený od temnej, krvavo-úchylnej štylizácie jeho predchádzajúcich diel. A v nádherne vymyslenom a precízne realizovanom závere naviac až neznesiteľne dojemný. Burtonov Forrest Gump. ()

Alojs

Možná ten nejvíce neburtonovský snímek, který je však stále velmi burtonovský. A současně film, na který jsem čekal dlouhých šestnáct let. Proč? Možná právě proto, abych se mezitím stal otcem. Tím otcem, který po večerech sepisuje pohádky, aby je druhého dne předčítal čtyřletému synovi... A možná právě proto, abych se stal dokonalou cílovkou, která v závěru pochopí a nenechá kapesník suchý. ()

Dominik 261

Taký príbehový film o živote, ktorý je vykreslený farebnejšie, ako v skutočnosti bol. Ako celok to nefungovalo moc dobre, jednotlivé príbehy boli lepené často nudnou vatou z prítomnosti. Niektoré príbehy boli lepšie, iné slabšie. Koniec bol taký nevýrazný, aj keď spojil a vysvetlil prečo to tak všetko bolo. Pár zábavných scénok tam bolo ale na dvojhodinový film to bolo málo. Herecké obsadenie bolo fajn, soundtrack sa hodil a celkové prevedenie bolo okej. Príde mi, že je film trochu nadhodnotený. Z môjho pohľadu je to na mierne lepšie 3*. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney