Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

ThomYorke

Je to zvláštní, protože mám rád i typicky "Burtonovské" filmy, ale úplně nejradši mám od Tima tenhle snímek. Možná proto, že je v něm jasně vidět Burtonův rukopis, zde je však obohacen ještě o další rozměr - o krásu. A tak s dojetím sledujeme neuvěřitelný příběh Edwarda Blooma (Ewan McGregor), který vypráví už jako značně sešlý stařec (Albert Finney) všem, kteří jsou ochotni ho poslouchat a přitom se jen snaží na sklonku svého života získat aspoň trochu lásky svého syna. Výjimečný film plný emocí, výborných hereckých výkonů a jedním z nejhezčích konců, jaké jsem kdy viděl. ()

ko.mi

Parádní počin Tima Burtona. Mám jeho filmy rád, ale Velká ryba vystupuje z řady vpřed! Perfektně převyprávěný příběh mladýho "rybáře". S blížícím se koncem filmu jsem byl ve stavu, že jsem chtěl, aby film byl o pár hodin delší, chtěl jsem slyšet a vidět další příběh Edwarda Blooma. Nesmím zapomenout skvělý herecký obsazení. Vyzdvihnu Ewana McGregora. Vyždímal z postavy mladýho Blooma co mohl a udělal to perfektně! ()

SONYAGENT

Krásný zážitek a spoustu pocitů mě stála tato podívaná.. Luxusní nápad a hlavně jeho realizace mě zasáhla u srdce a užil si emoční jízdu s perfektními herci, které se snížili k tomu, aby natočili béčkového Forresta Gumpa.. Nemyslím si, že by ho překonali, ale rozhodně se mu v mnohém přiblížili.. Nemám moc, co bych k tomu víc řekl, ale pro mě je to kultovní film stejně jako právě zmiňovaný Forrest.. Nejvíc mě překvapil závěr, u kterého jsem čekal, že bude slabší, ale měl jsem nakonec co dělat, aby jsem v ruce udržel cigáro ... 9/10 ()

Tomy_TO

Veľmi dojímavý príbeh starého pána na smrteľnej posteli. Zo začiatku som nechápal prečo má tento film tak vysoké hodnotenie. Ale čím dlhšie som príbeh sledoval tým viac ma začínal baviť. Vyvrcholenie prišlo v tej správnej chvíli a ja som bol rád, že som pri filme zostal sedieť. Ďakujem tvorcom za skvelý kultúrny zážitok. ()

Vlkopec

Příjemně ulítlý film, který tak trochu mísí různé žánry. Trochu pohádka, trochu komedie, trochu dobrodružný film s prvky fantasy, a trochu taky psychologický příběh o vztahu otce a syna. Je to opravdu takový Burtonovský "Forrest Gump", jak tu píše golfista i jiní. Dá se to s úspěchem sledovat jako zábavné pokoukání i jako film, který nabízí spoustu námětů k docela vážnému zamyšlení. ()

sysoj psojic

Velkou rybu nelze popsat slovy. Jedná se o příběh, který existuje sám o sobě. Snímek, se kterým se ztotožníte anebo vám bude naprosto ukradený. Tímto filmem jsem byl naprosto pohlcen a stal se jedním z mých neoblíbenějších (95%) ()

delif

Film, který mě zpočátku trochu nudil. Avšak když jsem jej pochopil, zjistil jsem jak je krásný a jeho myšlenka nesmírně pozitivní a v některých ohledech inspirující. Těším se, až se na něj někdy podívám znovu a budu ho chápat od začátku ()

BigQuik

Nevím, jestli se mám smát nebo brečet... Tim Burton opět ukázal, jak skvělé filmy dokáže natočit. Nejvíce mě uchvátila scéna, kde se hlavní hrdina každý měsíc dozvídal něco o jeho vysněné dívce :-) ()

Alister

Velká ryba je jednou Velkou a překrásnou alegorií, nesmírně dojemným příběhem starce, který snad žil více než kdo z nás, protože ve světě krásnějším než je ten náš, a pro něhož nakonec jeho syn dokáže najít pochopení a dává tak vzniknout jedné z nejsilnějších závěrečných filmových scén, které sem kdy viděl, a za to mu patří mé velké srdečné díky. Film manifestující život v jeho plné možné kráse ukazuje, že tím nejkrásnějším koutkem lidské duše je ta část, kde je fantazie. Fantazie, kterou jsme měli všichni bez rozdílu jako malé děti, a kterou jsme ztratili v dospělosti, a možná proto tak pro samou starost ztratil život kouzlo, které všichni vidíme v očích Edwarda Blooma dokonce i tehdy, když umírá; a to všechno jen proto, že se nám tak nějak vytratila ona kouzelná otázka " Co kdyby bylo všechno jinak...?" Vyprávět příběhy znamená malovat život, a nejkrásnější je, že když život neni takovej, jakej by bejt měl, můžeme si ho vždycky vybarvit, tak jak chceme, tak abychom z něj vždycky měli radost .) A běda těm, kdož by to Nám, fantastům měli za zlé! A největší pravdou je, že kreativita je plodem nespokojenosti; proto se raduj se mnou ze své koruny z trní, neboť jen ona jest zárukou, že nebudeš básníkem, který žádným básníkem není, protože našel to, co hledal - své pohodlí. ()

cervicekcz

Neobyčejně silný příběh o muži, který toho udělal mnoho, protože byl velký. Ne vždy je všechno pravda, ale ne vždy je všechno lež! Stojí za to zamyslet se nad tím, kolik jsme toho pro ostatní udělali a kolik bychom toho pro ostatní mohli udělat. Mít každý takovou účast na pohřbu, nikdo by se smrti nebál. ()

just a child

Nádherný film, až ma to prekvapilo, že sa za tak malým snímkom skríva tak veľké srdce. Ako uliaty na moju dušu. Čistý sen. A Eddie Vedder, teda celý Pearl Jam na záver, najlepšia čerešnička na torte, akú si viem predstaviť. ()

vikin

No teda, to bylo moc příjemném pokoukání. Pohádka o vztahu otec-syn, kde vyprávění otce o svém životě je plné fantastických výjevů jako je obr, čarodejnice a vůbec vše co nám fantazie může nabídnout. Vše zabaleno do krásného příběhu, hudby a přesné režii Tima Burtona - přesně takhle ho mám nejraději. ()

Peenugirl

Príbeh otca a syna, ktorý povie viac ako je len výpoveď ako sa zmieriť ak ti niečo na tom druhom nesedí... Je to pochopenie duše toho druhého a hlavne vedieť nájsť odpoveď na otázku prečo?. Veľmi pekný obraz a páči sa mi,že je to ako krásna rozpávka...80% ()

Beawish

Možná je chyba ve mě... možná chci všechno moc rychle a hned, a tak jsem se chvílemi trochu nudil, místo abych si užíval to pomalejší tempo. Ale nikdo mi nevymluví, že ty skvělé nápady by nešly spojit dohromady přeci jen o něco lépe... třeba tak, jak se to povedlo v Karlíkovi. ()

trcimvkresle

Realita/minulost není to, co se děje/stalo, ale to, jak se zaznamená/převypráví. Až na výjimky je život většiny lidí hrozná nuda, zajímavé osudy má ale celkem velká spousta lidí, to je záhada….Jsem rád, že to Will pochopil a může být svým dětem stejně „dobrým“ otcem, jako byl Edward jemu. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney