Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

BMAJTZ

Už si ani nepamatuji kdy jsem poprvé viděl tento úchvatný film, ale až nyní dospívám k názoru, že si zaslouží mnohem delší komentář než mou původní jednu větu. Neříkám to často, vlastně to neříkám nikdy, ale byl to pro mě osobně jeden z nejdojemnějších filmů co jsem viděl. Ukončení celého příběhu na mě osobně působilo opravdu hodně, ale začněme od začátku. Tenhle film není Burtonovský skoro vůbec, není zde přehršel barev na temném pozadí, nepohrává si se světly a té bizardnosti je zde tak nějak rozumné množství. Burton dokázal namíchat dokonalou směs všeho v čem je tak dobrý a přidat k tomu i něco nečekaného. Na plátně se rozjíždí příběh opravdu nečekaných rozměrů a já od prvních minut žasnu. Neskrývám svoje sympatie k fantasy světům a podání které je nám servírováno v Big Fish bych dokázal sledovat celou věčnost. Když nad tím tak přemýšlím rád bych viděl zfilmované i některé další povídky z života Edwarda Blooma. Vraťme se k příběhu o kterém lze říci mnohé, ale hlavně to, že se nese v příjemném dobrdružně romanticky laděném duchu a tempu, které mě osobně prostě vyhovuje. Možná se to nezdá, ale je zde využito tolik skvělých nápadů, že by to někomu stačilo k natočení aspoň tří filmů a přesto v tom je pořádek a přehled. Občas by mi nedělalo problém prozradit část z děje, ale tady nikoho nechci připravit o ten zážitek co jsem vnímal já a to dokonce i při druhém promítání. Nechci upadnout do stereotypu, ale nevytknul bych tomu filmu vůbec nic, herecké výkony na neskutečné úrovni a to ať jde o hlavní roli Ewana McGregora, nebo jenom jakousi miniroli Steva Buscemiho. K tomu si ještě přičtěte hudební doprovod, který téměř nevnímáte a přesto dokáže podkreslit emoce každé scény přesně tak, jak byly autorem od začátku zamýšleny. Nechci nadále nudit superlativy na adresu tohoto filmu, každý má jiný vkus a já to respektuji, pro mě osobně jeden z TOP10 filmů. ()

Sdoom

Touhle oslavou fantazie jako by Tim Burton chěl dát divákovi náhlednout do své duše. Snad v žádné jiné postavě v Burtonových filmech jsem neměl tak silný pocit jako u Edwarda Blooma, že do něj promítá sám sebe a svůj pohled na svět. Viděl a učinil velké věci, aby o nich na sklonku života mohl vyprávět svému synovi. Ale dost filosofování, film je to, jak je u Burtona obvyklé, krásný, ale tentokrát ve mě nezanechal tolik dojmů jako jiná jeho díla. Na plný počet tomu chybí něco, díky čemu bych film jen tak nedostal z hlavy. Proto "jen" 4 hvězdičky. ()

fox171cz

Pro mě zase něco nového co jsem doposud neviděl a musím říci že se mi to hodně líbilo, jelikož je to kombinace mých nejoblíbenějších žánrů. Královská zábava s královskými herci ! ()

gutshoter

Nemá cenu to tady nějak více rozebírat. Golfista sdělil veškeré klady, které s ním sdílím. Krásně pohádkově i výkladově do života natočené. Předlohu jsem nečetl, ale musí to být skvělá kniha!. Jedním slovem - originalita. Pro mě 84,5 % :) ()

Arkanoid

V tomto prípade sú rozprávačove rozprávky skutočnými udalosťami jeho života. Burton tentokrát zvolil svoje krajšie fantázie a vytvoril podmanivý príbeh rojka, ktorý prežil svoj život naplno, no jeho vlastný syn jeho pravdivým historkám neverí. ()

Maynard.

Ajaj, bohužel musím jednu hvězdičku sebrat. Jako důvod uvádím, že mi tam chybělo víc pohádkova a víc dobružna a víc akčna. Nicméně je to úžasně barevný příběh, který pohladí na duši většinu lidí. A vůbec tenhle pan Burton je parádní rejža, kterej má asi nejvíc smysl pro fantazii. Big fish je dojemná podíváná na hranici mezi realitou a snílkovstvím. Možná, že toho snílkovství tam mělo bejt víc, pak bych byl asi naprosto spokojen. Každopádně konec, kdy si i syn hlavního hrdiny uvědomí, že není až tak uplně důležitá realita a sám si vymyslí konec otcova příběhu je obzvlášť dojemný. Jo, tam slzička ukápne. ()

Circumscriptor

Tento film je pre mňa asi najpríjemnejším kinematografickým prekvapením vôbec. Vo všetkých ohľadoch režisérsku náturu Tima Burtona neuznávam a extrémne pohŕdam jeho fantasmagorickými paralelnými svetmi (asi proste len nie som typ diváka, ktorý by to dokázal oceniť) a o to viac som sa Veľkej ryby ako filmu extrémne bál. V chaotickej, zmätenej a roztržitej prvej polovici filmu sa rozumne striedala práve tá burtovská fantasmagória s racionálnym vyobrazením reality a približne v druhej polovici do seba začal všetok filmový realizmus i surrealizmus krásne zapadať - ako odporcu burtonovských spôsobov ma extrémne potešilo, že práve tá spomínaná "fantasmagória" slúži len ako grafické vyobrazenie rozprávačského preháňania a expresivity príbehov, ktoré vo filme odzneli. Ku koncu už len moje zmätené ja našlo vo všetkom tomto víre fluidných, nestálych a metaforických obrazov i myšlienok istý vzorec, ktorý vo mne spolu s extrémne silným záverom zanechal skutočne veľké emócie. Jednoducho nádherný film, ktorého myšlienkový presah dávno prekročil hranice bežného filmu a z ktorého dojem samozrejme ešte viac umocňuje skvelá hudba Dannyho Elfmana. ()

psychoJoa

Tento film bych zařadila mezi snímky, na které musí mít člověk dobrou (spíše vhodnou) náladu, aby z filmu vytěžil co nejvíc. Líbilo se mi to, ale náladou jsem se dost minula - snímek na mě působil moc pomalu (usínala jsem) a příliš nejasně a ani závěr už mému dojmu nepomohl. Viděla jsem rozhodně mnohem lepší výtvory, které se mě dotkly výrazněji - a měly nižší hodnocení. ()

Kanibal

Skvělý pohádkový příběh, který nese jen matné stopy Burtnovy obrazotvornosti, ale není to na škodu, spíše je oceníte, když se na moment objeví (les kolem Spectre, auto na stromě) a poté jsou zakryty dojemností příběhu otce a syna. Tato dojemnost nesklouzne ke kýčovitému srdcerváči, postavy pomalu osvětlují, jak se to má s těmi příběhy, kolik toho je pravda a kolik jen fabulace. Velká ryba nebude nikdy zapomenuta. ()

PALINO

Tim Burton má fantázie i rozprávačského talentu na rozdávanie a nimi nešetril ani na filme BIG FISH. Vizuálne pôsobivejšiu i mne osobne sympatickejšiu časť filmu predstavujú scény s mladým Edwardom Bloomom, ktorého vynikajúco stvárnil Ewan McGregor. A keďže starý Bloom, ktorého tiež vynikajúco stvárnil Albert Finney, zvykne pri rozprávaní o svojom živote milo preháňať, mohol Tim Burton riadne popustiť uzdu svojej fantázie: scény z mestečka Spectre, z cirkusu, scény s obrom, ale i snaha získať svoju lásku sú všetko krásne filmové momenty a výsledok dobre odvedenej práce režiséra a ostatných (hudba Dannyho Elfmana, výprava, herci ....). Svoju kvalitu nepochybne obsahuje i časť filmu so starým Bloomom, ktorá sa zaoberá najmä vzťahom otec-syn a vyusťuje do veľmi pekného finále. Celkovo je vôbec BIG FISH veľmi pekný film, a to obsahovo i vizuálne. ()

pearl_jam

moc dobrý film, ovšem pátá hvězdička je za nádherný song od eddieho veddera (man of the hour - začátek závěrečných titulků) ()

Frankie

Burton příběhově jemnější a vizuálně prosvětlenější. Burton dospělejší a režijně uhlazenější. Tímto způsobem se Tim rozhodl zpracovat životní pouť snílka Eda Blooma, věčně ponořeného ve své minulosti, vypravujícího rodině příběhy plné dobrodružství, bizarních postav a úžasných výprav. A je to jedině dobře. Sředobodem Timova vyprávění se stává nedobrý vztah mezi otcem vypravěčem a jeho synem, u kterého se otcovi fantaskní příběhy setkávají s nepochopením. Ostrý kontrast mezi životními postoji obou mužů žene film dopředu a ačkoliv už od začátku je jasné, že postupem času k sobě naleznou cestu, mistrovsky vystavěný děj s mnoha užásnými příhodami a doslova erupcí imaginace jak vizualní (nic zvlaštního u Burtona:) tak i u vypointovaných epizod Edova života, davá na tuto scénáristickou průhlednost rychle zapomenout. Vnitřně nadherný snímek o splněných snech, detských fantazíích a naivní romantice může každý snadno odsoudit pro okázalou kýčovitost či závěrečný přebujelý sentiment, mnohem snadnejší je mu ale kompletně podlehnout... ()

Bretodeau

Těžko bychom mezi současnými hollywoodskými tvůrci hledali většího odborníka na kouzelné, pohádkové příběhy než je Tim Burton. Z jeho tvorby plné fantastických příběhů, které se jen hemží postavami natolik zvláštními a bizarními (dá-li se těchto přívlastků použít výhradně v kladném slova smyslu), mám film Big Fish právě nejraději. Životní cesta věčného snílka a pohádkáře Edwarda Blooma (kterého výtečně ztvárnil jak Ewan McGregor v mladém věku, tak Albert Finey na sklonku života hlavního hrdiny) je velmi příjemnou exkurzí pryč od reality, exkurzí do světa plného výše zmíněných, pro Burtona tolik typických, podivných postav a situací, do světa, ze kterého se vám po dvou hodinách nebude chtít zpátky. Pomyslnou třešničkou na dortu je pro mě závěrečná scéna, kdy mladý Will Bloom dovypráví otcův příběh. Tato scéna mě umí zcela bezpečně dojmout (přesto, že jsem ji již viděl tolikrát) tak, jako málokteré jiné. ()

NICOX

Krásnej film. Některý příběhy byly dost bizardní, ale o to právě asi šlo :) Chvílemi mi to přišlo jako pohádka. Ewan McGregor byl přesvědčivý jako vždy a i ostatní herecký výkony byly hodně přirozený a milý. Jeden z mála filmů u kterýho smrt neni až zas tak smutná. Burtonův rukopis je jasně čitelný, ale tentokrát o odstín světlejší. Smála jsem se, brečela jsem a celej ten film mi přišel hodně zajímavej, ale k tomu, abych dala 5* ještě něco chybí. 85 % ()

casioa....

Môj najobľúbenejší film od Burtona. Napriek všetkej fantastičnosti-mi príde najreálnejší. Po Anieloch a Démonoch, pre mňa najlepší Ewan McGregor (uvidíme, čo porieši v The Ghost Writer :) PS: A ako inak, nedá sa nepoukázať na dobrý OST. ()

bari68

Ďalší film z rukopisom Tima Burtona sa zaprieť nedá.Vnútorná stránka mala znovu krásny dej ,po celej dobe vlastne rozprávkový príbeh, ktorý pomaly spadával do smutnejšej drámy.Po vizuálnej stránke znovu ten istý Burton, ktorý využíval pestré farby a pekné obrazy ,ktoré prispievali levím krokom k dobrému dojmu a zážitku z filmu.Veľmi milo ma prekvapila plejáda známych a výborných hercov ,kde za pozornosť určite stojí zverejnenie mien ako McGregor a Finney, ktorý sú veľkými sympaťákmi s ktorými budete prežívať príbeh spolu. ()

Benedygtus

Opravdu povedeny film, trosku me mrzi zacatek, ale co 5 minut to stale lepsi a lepsi zazitek! Urcite doporucuji tento film, byť to chce trosku trpelivost, protoze nebyt kamarada, ktery mne to doporucil tak skoncim tim ze zhlednu trailer. Myslim si, ze 4* je presne hodnoceni ani o chlup jinak! ()

ryoga

Velká ryba je jeden velký Burtonov sen...komu inému by sa snívalo o takých fantastických veciach ako je napriklad mesto Prízrak...mesto v ktorom na každého čakajú, kde nikomu nie je zima ani teplo a aj voda je sladká... alebo obor Karol....zistil som že Veľkú rybu nestačí len pozerať ale treba pri nej aj snívať...Edward Bloom dokázal že je tá veľká ryba ktorá sa nestratí ani v tom najväčšom oceáne. po druhom zažití tohoto sna dávam 5* :) Zaujímavé hlášky: - skusil sem na ni vsechno...cervy, navnady, arasidovou pomazanku se syrem, maslo... - vyjed cely kukuricni pole, mne snedl pejska :D ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney